Lietuva ir Rusija

Rusija išsiunčia Lietuvos reikalų patikėtinę Virginiją Umbrasienę

(2)

Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) Eltai patvirtino, kad Rusija išsiunčia iš šalies Lietuvos reikalų patikėtinę Virginiją Umbrasienę.

Taip Rusija sureagavo į šios savaitės Lietuvos sprendimą išsiųsti Rusijos reikalų laikinąjį patikėtinį Sergejų Riabokonį.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija savo pranešime reiškia griežtą protestą dėl šių Rusijos žingsnių ir laiko juos nepagrįstais bei toliau eskaluojančiais situaciją. URM atkreipia dėmesį, kad sprendimas išsiųsti Rusijos ambasados Vilniuje laikinąjį reikalų patikėtinį S. Riabokon buvo priimtas, atsižvelgus į jo pareiškimus ir veiksmus, kurie buvo nesuderinami su diplomatiniu statusu, traktuotini kaip kišimasis į priimančios valstybės vidaus reikalus ir todėl laikomi Vienos konvencijos dėl diplomatinių santykiu pažeidimu.

ELTA primena, kad pirmadienį į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Rusijos ambasados Lietuvoje atstovas. Jam įteikta nota, kuria Rusijos laikinasis reikalų patikėtinis Sergejus Riabokonis yra skelbiamas nepageidaujamu asmeniu. Jam iškeltas reikalavimas išvykti iš šalies per 5 dienas.

URM pranešime spaudai teigia, kad šis Lietuvos sprendimas yra priimtas, atsižvelgiant į atsakingų institucijų pateiktą informaciją, pagrindžiančią tai, kad pastarojo meto S. Riabokonio veiksmai ir pareiškimai yra nesuderinami su diplomato statusu, traktuotini kaip kišimasis į priimančios valstybės vidaus reikalus ir todėl laikomi Vienos konvencijos dėl diplomatinių santykiu pažeidimu.

Rusijos ambasados Lietuvoje atstovui taip pat pareikštas griežtas protestas dėl rugsėjo 30 dieną Rusijos Prezidento paskelbto neteisėto sprendimo aneksuoti Ukrainos Donecko, Luhansko, Chersono ir Zaporižios sritis, kurių dalys yra laikinai okupuotos Rusijos.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder