paspirtukai

Seimas imasi elektrinių paspirtukų, riedžių ir riedlenčių

 Seimas ėmėsi pataisų, kurios elektriniais paspirtukais leistų naudotis nuo 16 metų, o išklausius specialų kursą – nuo 14 metų.

Seimas antradienį po pateikimo pritarė tokioms Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisoms. Jo nustato ir daugiau taisyklių važiuojant elektriniais paspirtukais, riedžiais bei kitomis mikromobilumo priemonėmis.

Parlamentui pateikti du projektai dėl elektrinių paspirtukų ir kitų elektrinių transporto priemonių naudojimo. Pritarus abiem, projektus toliau svarstys Seimo komitetai ir sujungs į vieną.

Vienų pataisų iniciatorius socialdemokratas Julius Sabatauskas sakė, kad nustatyti taisykles elektriniams paspirtukams būtina atsižvelgiant į išaugusį eismo įvykių, traumų ir sužalojimų skaičių.

Parlamentaras pateikė Kelių policijos tarnybos duomenis, kad pernai užregistruoti 202 eismo įvykiai, susiję su paspirtukais, per juos nukentėjo 209 žmonės. Seimo narys taip pat pažymėjo, kad ne visais atvejais kreipiamasi į policiją.

J. Sabatausko su grupe kolegų tiekiamos pataisos elektriniais paspirtukais siūlo leisti važiuoti ne jaunesniems kaip 16 metų asmenims, o jei išklausomas specialusis kursas – 14 metų.

Siūloma įtvirtinti reikalavimą, kad galima judėti tik su tvarkingas šviesas ir stabdį turinčiu elektriniu paspirtuku, įpareigoti šių transporto priemonių vairuotojus tamsiu paros metu dėvėti šalmą ir liemenę.

Be to, siūloma numatyti, kad paspirtuku leidžiama važiuoti tik vienam asmeniui ir tik keliais bei specialiai pritaikytais takais. Siūloma drausti paspirtuku kirsti perėjas.

Panašias pataisas Seimui pateikė ir Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas Andrius Bagdonas. Jis siūlo nustatyti taisykles ne tik paspirtukams, bet ir mikromobilumo priemonėms.

Šios pataisos nustatytų, kad važiuoti važiuojamąja kelio dalimi, dviračių juostomis, dviračių takais mikromobilumo priemone leidžiama ne jaunesniems kaip 16 metų asmenims, o išklausiusiems mokymo kursą ir turintiems mokyklos išduotą pažymėjimą – ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims.

Mikromobilumo priemonės įstatyme būtų apibrėžiamos kaip elektra varomos dviratės ar keturratės motorinės transporto priemonės (elektra varomi riedžiai, riedlentės, paspirtukai), kurių galia neviršija 500 vatų, o maksimalus greitis siekia 25 kilometrus per valandą.

Pagal pataisas, mikromobilumo priemonėmis būtų draudžiama važiuoti kelio važiuojamąja dalimi, jeigu įrengti dviračių takai, taip pat draudžiama važiuoti greitkeliu, per perėjas, vežti keleivius, kirsti kelią nepritaikytose vietose, važiuoti nelaikant bent viena ranka vairo.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder