Independence

SGD terminalas Klaipėdoje stiprins apsaugą nuo dronų

Valstybės valdoma naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė „Klaipėdos nafta“ dėl karo Ukrainoje ir geopolitinių neramumų diegs papildomą apsaugą nuo bepiločių skraidyklių – ji bus naudojama prie laivo-saugyklos „Independence“.

Įmonė teigia, kad šiuo metu ieškoma įranga yra tik dalis priemonių, skirtų didinti terminalo apsaugą. 

„Įsivertinome ir papildomų fizinės apsaugos priemonių poreikį, papildantį saugumo institucijų taikomas priemones – šiame kontekste ir pradedamas apsaugos nuo bepiločių orlaivių techninių priemonių pirkimas, papildantis jau turimą infrastruktūrą“, – nurodoma bendrovės komentare BNS. 

Nurodoma, kad sistema turės veikti analizuojant priimamus radijo signalus ir gebėti blokuoti tam tikrus dažnių kanalus naudojančius bepiločius orlaivius. Apsauga turėtų būti aktyvuojama stebimoje teritorijoje pasirodžius dronui. 

Pasiūlymų, kas galėtų parduoti ir sumontuoti apsaugos sistemą, „Klaipėdos nafta“ lauks iki gegužės 26-osios.

Apsaugą didinti nuspręsta po to, kai pasaulyje prasidėjo Rusijos invazijos į Ukrainą nulemti geopolitiniai neramumai, teigia bendrovė. 

„Prasidėjusios energetinės krizės ir geopolitinių neramumų, susijusių su karu Ukrainoje, kontekste, SGD terminalo saugumas iš institucijų pusės buvo dar labiau padidintas. Praėjusiais metais bendrovė daug dėmesio sutelkė nuosekliai peržiūrėti galimus grėsmių scenarijus, įsivertinti papildomų priemonių jam užtikrinti poreikį. Daug dėmesio skyrėme reagavimo procesų peržiūrai, pratyboms bei darbuotojų pasirengimui – jų psichologiniam atsparumui didinti, peržiūrėti komunikacijos ir informacijos dalinimosi praktikas“, – BNS nurodė bendrovė.

Nuo SGD terminalo veiklos pradžios jo saugumu rūpinasi Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai ir kitos šalies saugumu besirūpinančios institucijos.

Terminalą valdanti „Klaipėdos nafta“ yra strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinti įmonė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder