GMP

Šiemet darbe žuvo 19 asmenų, 97 buvo sunkiai sužeisti

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) praneša, kad šiais metais darbe žuvo 19, o sunkiai sužeisti – net 97 asmenys.

Šie skaičiai atspindi tik nelaimes darbo vietoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Inspekcijos atstovų teigimu, nelaimingų atsitikimų dėl saugos reikalavimų nepaisymo pasitaiko ne tik darbo vietoje, bet ir namuose.

„Šią savaitę Šiaulių r. 31 metų vyras užsimušė nukritęs nuo paties statomo namo stogo, 67 metų vyras mirtinai susižalojo elektriniu pjūklu, o 50 metų vyras nuskendo grūduose, – rašoma pranešime. – Saugos reikalavimų nesilaikymas dirbant darbus privačioje aplinkoje rodo, kad saugos kultūra vis dar nėra pakankamai aktuali mūsų visuomenėje. Saugos reikalavimų laikymasis dirbant pavojingus darbus turi tapti kasdieniu įpročiu.“

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) pastebi, kad net atsakingai į saugą žiūrinčių darbdavių įmonėse atsitinka nelaimių, nes patys darbuotojai atsisako paisyti saugos reikalavimų.

„Tokį požiūrį žmonės „parsineša“ ir namo, mat laisvu nuo darbo laiku atlikdami įvairius darbus pasmerkia save sužalojimams, – pranešime komentuoja VDI Darbuotojų saugos ir sveikatos skyriaus vedėjas Saulius Balčiūnas. – Tačiau yra ir kita pusė – nepakankamas ugdymo saugos klausimais sprendimų mastas, artimų asmenų netinkami pavyzdžiai kasdienėje aplinkoje suformuoja nesaugaus elgesio įpročius, o dėl to vėliau jau darbo vietoje darbuotojas mano galintis nesilaikyti saugos ir sveikatos reikalavimų, ir tai nulemia sunkias ar net fatališkas pasekmes darbo vietoje.“

Praėjusią savaitę Valstybinėje darbo inspekcijoje (2022 m. spalio 17 d. 8 val. duomenimis) gauta pranešimų, kad darbo metu buvo sunkiai pakenkta 5 darbuotojų sveikatai ir vienas darbuotojas žuvo.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder