Šiemet karių atlyginimai bus didinami 8 procentais

Nuo šių metų spalio Lietuvos kariuomenės karių tarnybiniai atlyginimai augs 8 procentais.

Tai numatoma antradienį priimtomis Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo pataisomis. Už jas balsavo 126 parlamentarai, du susilaikė.

Jomis taip pat numatyta, jog 2024 ir 2025 metais karių darbo užmokestis bus didinamas dar po 5,5 procento.  

„Siekiame sukurti geresnes sąlygas krašto apsaugos sistemai pritraukti bei išlaikyti kvalifikuotą personalą, užpildyti Lietuvos kariuomenės karinius vienetus trūkstamu personalu ir kelti jo parengties lygį. Gerindami apmokėjimo sąlygas didinsime karių motyvaciją“, – Krašto apsaugos ministerijos pranešime sakė ministras Arvydas Anušauskas.

Pagal priimtus pakeitimus, nuo šių metų rugpjūčio bus mokama nauja iki 100 proc. tarnybinio atlyginimo dydžio priemoka kariams, turintiems Lietuvoje paklausiausias specialybes, – karo medicinos gydytojams, IT specialistams, aviacijos inžinieriams. 

Šių metų rugsėjį keisis ir tvarka skiriant priedą už ypatingą pareigų specifiką, didinamos kompensacijas tarptautinėse operacijose dalyvaujantiems kariams. Priedą už atsakomybę gausiančių karių sąrašas papildomas kuopų vadų ir vyriausiųjų puskarininkių pareigybėmis. Bus skiriamas didesnis priedas už kvalifikacines kategorijas.

Taip pat numatyta, kad nuo 2024 metų kas penkerius metus Lietuvos kariuomenės kariams bus mokama nauja išmoka už tarnybos laiką. Tuomet įsigalios ir didesnė bazinės socialinės išmokos dydžio išmoka privalomosios pradinės karo tarnybos karių buitinėms išlaidoms.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder