IT rinka metų sandūroje: ko iš technologijų galime tikėtis 2021 m.?

Šiemet profesinės mokyklos priims daugiau pirmakursių į informacijos ir ryšių, sveikatos priežiūros programas

(1)

Šiais metais didinimas priėmimas į informacijos ir ryšių, sveikatos priežiūros, socialinio darbo, žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės sričių profesinio mokymo programas.

Vyriausybė patvirtino preliminarų 2022 m. planuojamų priimti į profesinio mokymo įstaigas mokinių skaičių ir prioritetines sritis. Iš viso į valstybės finansuojamas vietas numatyta priimti tiek pat mokinių, kiek buvo numatyta pernai - 20, 6 tūkst.

Daugiausia valstybės finansuojamų vietų planuojama apdirbamosios gamybos, didmeninės ir mažmeninės prekybos, variklinių transporto priemonių ir motociklų remonto, transporto ir saugojimo, statybos srityse.

„Planuodami mokinių priėmimą į profesines mokyklas vadovaujamės ūkio plėtros poreikiais valstybėje ir savivaldybėse, prognozę, kokių darbuotojų artimiausiu laiku stigs, o kokių bus perteklius.

Jau keletą metų nuosekliai didiname valstybės finansuojamas vietas rengti informacinių technologijų, inžinerinių specialybių atstovus“, - sako švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė.

Vyriausybės strateginės analizės centro (STRATA) prognostinės analizės duomenimis, 2020–2026 m. augs paklausa didmeninės ir mažmeninės prekybos, variklinių transporto priemonių ir motociklų remonto, apdirbamosios gamybos, informacijos ir ryšių sektoriuose.

Būsimieji mokiniai galės pateikti prašymus per centralizuotą LAMA BPO priėmimo sistemą. Šiemet 56 profesinio mokymo įstaigose bus pasiūlyta per tūkstantį įvairių sričių programų.

Priėmimas, kaip ir kasmet, vyks keliais etapais. Žiemos etapo stojančiųjų prašymai mokytis LAMA BPO sistemoje bus priimami jau nuo vasario 3 d. iki 15 d. Pagrindinis (vasaros etapo) priėmimas į profesinio mokymo įstaigas šiemet prasideda birželio 1 d., stojantieji prašymus galės užregistruoti nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 5 d.

Papildomas priėmimas į profesinio mokymo įstaigas bus rengiamas rugpjūčio 19–rugpjūčio 23 d. Priėmimas į laisvas valstybės finansuojamas ar nefinansuojamas vietas vyks rugsėjo 5–lapkričio 30 d. pagal LAMA BPO sudarytą ir Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje paskelbtą tvarkaraštį.

Pateikus dokumentus per LAMA BPO sistemą profesinio mokymo įstaigose galima rinktis tiek valstybės finansuojamas mokymo vietas, tiek ir nefinansuojamas vietas. Kartu su profesine kvalifikacija profesinio mokymo įstaigose galima įgyti pagrindinį ir vidurinį išsilavinimą. Savo lėšomis profesijos mokosi tie mokiniai, kurie valstybės lėšomis jau įgiję kelias profesines kvalifikacijas arba tie, kurie į valstybės finansuojamą vietą nepatenka dėl didelės konkurencijos. 

2021 m. iš viso buvo priimta 20,5 tūkst.  mokinių. Pernai per visus priėmimo etapus buvo pasiūlytos 1 256 profesinio mokymo programos. Daugiausia mokinių rinkosi mokytis inžinerijos, paslaugų asmenims, architektūros ir statybos, sveikatos priežiūros, verslo ir administravimo sričių programas.

Be priėmimo į profesinio mokymo programas, pernai vasarą vyko priėmimas ir į atskirus profesinio mokymo programų modulius. Juos galėjo rinktis dar I–IV gimnazijos klasėse besimokantys mokiniai. 2021 m. priėmimą į modulius organizavo 30 profesinio mokymo įstaigų, jos iš viso siūlė rinktis iš 46 modulių.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder