Kibernetiio sugumo centras

Skelbiamas konkursas Nacionalinio kibernetinio saugumo centro direktoriaus pareigoms užimti

Didelį dėmesį kibernetinio saugumo sričiai skirianti Krašto apsaugos ministerija skelbia konkursą Nacionalinio kibernetinio saugumo centro direktoriaus (NKSC) pareigoms užimti. 

Atsižvelgiant į Lietuvai kylančias kibernetines grėsmes, kasmet augantį kibernetinių incidentų skaičių ir jų sudėtingėjimą, naujasis NKSC vadovas turės užtikrinti, kad būtų tęsiamas visapusiškas valstybės kibernetinio atsparumo stiprinimas.

Konkursas itin svarbioms ir atsakingoms vadovo pareigoms užimti paskelbtas pasibaigus pastaruosius ketverius metus NKSC direktoriaus pareigas ėjusio Ryčio Rainio kadencijai, rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime.

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos – pagrindinė Lietuvos kibernetinio saugumo institucija.

Kibernetinių incidentų skaičiui Lietuvoje ir pasaulyje augant, Krašto apsaugos ministerija siekia pildyti NKSC aukštos kvalifikacijos personalu, o iš naujo NKSC vadovo tikimasi lyderystės tęsti pradėtus darbus ir ambicijų įgyvendinti pokyčius kibernetinio saugumo srityje visos valstybės mastu.

NKSC vadovas ypatingą dėmesį turės skirti kibernetinių incidentų valdymui, kibernetinio saugumo reikalavimų įgyvendinimo priežiūrai ir didinti organizacijų atsakomybę už Kibernetinio saugumo įstatymo nuostatų įgyvendinimą.

Kartu reikalinga užtikrinti, kad NKCS struktūra, finansiniai ir žmogiškieji ištekliai būtų optimalūs NKSC užduotims vykdyti ir NKSC galėtų pritraukti bei išlaikyti kvalifikuotus kibernetinio saugumo specialistus.

Pasak krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko, kibernetinis saugumas yra aiškus dabartinės Vyriausybės prioritetas, todėl NKSC vadovo atsakomybės yra didelės, bet didelės ir galimybės.

Ministro teigimu, NKSC yra sėkmingai veikianti kibernetinį saugumą užtikrinanti institucija, todėl naujasis vadovas turės neprarasti pasiekto pagreičio, lanksčiai prisitaikyti prie pokyčių ir išlaikyti Lietuvą viena geriausiai kibernetinį saugumą užtikrinančių valstybių.

Pernai paskelbtame Jungtinių Tautų Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos (ITU) sudarytame pasaulio kibernetinio saugumo reitinge Lietuva užėmė šeštąją vietą, o Europoje buvo ketvirta.

Tarp svarbiausių NKSC prioritetų yra ir tarptautinio bendradarbiavimo bei pernai įkurto Regioninio kibernetinės gynybos centro, kuris veikia kaip NKSC filialas, plėtojimas.

Siekiama, kad jis taptų pagrindine Lietuvos ir JAV dvišalio bendradarbiavimo kibernetinio saugumo srityje platforma.

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras savo veiklą pradėjo 2018 m. Pagrindinė Lietuvos kibernetinio saugumo institucija atsakinga už vienodą kibernetinių incidentų valdymą, kibernetinio saugumo reikalavimų įgyvendinimo stebėseną ir kontrolę, ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros kibernetinį saugumą ir informacinių išteklių akreditaciją.

Konkursą Vyriausybės nustatyta tvarka pagal patvirtintus ir viešai paskelbtus vertinimo metodus ir kriterijus organizuoja Valstybės tarnybos departamentas.

Jis atrinks ir Krašto apsaugos ministerijai pateiks du geriausiai centralizuotame konkurse įvertintus pretendentus. Galutinį sprendimą dėl priėmimo į pareigas priims ministerija.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder