Sukritikavo Palangos Tarybos nario pasiūlymą kurortinio sezono metu atsisakyti naktinio gelbėtojų budėjimo paplūdimiuose

Palangos meras Šarūnas Vaitkus sukritikavo Tarybos nario Eugenijaus Simučio pasiūlymą kurortinio sezono metu atsisakyti naktinio gelbėtojų budėjimo paplūdimiuose

Praėjusiame miesto Tarybos posėdyje Tarybos narys Eugenijus Simutis net keliskart pasiūlė aktyviojo kurortinio sezono metu atsisakyti naktinio gelbėtojų budėjimo paplūdimiuose, o už sutaupytas lėšas pastatyti stadioną.

Toks visuomeninio rinkimų komiteto „Palangiškiai“ pirmininko siūlymas neliko nepastebėtas kurorto mero Šarūno Vaitkaus.

„Palangos tarybos narys Eugenijus Simutis kai rėžė, tai rėžė...Išgirdome tokį jo siūlymą, kokio jau seniai nebuvome girdėję. E. Simučio siūlymas – aktyviojo kurortinio sezono metu atsisakyti naktinio gelbėtojų budėjimo paplūdimiuose, o už sutaupytas lėšas pastatyti stadioną.

Noriu paaiškinti palangiškiams, jog, priešingai nei posėdžio metu bandė sudaryti įspūdį šis politikas, vasarą Palangos ir Šventosios paplūdimiuose naktimis budi ne visi gelbėtojai, o tik du – po vieną Palangos ir Šventosios gelbėjimo stotyse. Jie pasirengę bet kuriuo metu reaguoti į skambučius ir, esant nelaimei, su kolegomis skubėti į įvykio vietą,“ – savo Facebook (Meta) įraše trečiadienį, kovo 23 dieną, komentavo Š. Vaitkus.

Anot jo, šių naktinių budėjimų dėka praėjusią vasarą jūroje ties Palanga ir Šventąja buvo išgelbėta apie dešimt žmonių. 

„Ar tikrai šios gyvybės yra tokios nieko vertos, kad tie eurai, skirti dviejų gelbėtojų naktiniams budėjimams apmokėti, už jas yra kur kas vertingesni?

O gal tikrai tiems skendusiems žmonėms reikėjo tiesiog pasiūlyti paskambinti vėliau – palaukti iki ryto, o mums tuo metu ploti katučių – valio, sutaupėme!“ – retoriškai klausia meras.

Jis kviečia ir palangiškius išsakyti nuomonę šiuo klausimu.

„Ką manote, palangiškiai, – ar pajūrio gelbėtojai vasaros vakarais ar naktimis turėtų išjungti savo telefonus, kad galėtų ramiai, niekieno netrukdomi išsimiegoti? Žiūrėk, per vasarą keletą miesto biudžeto eurų ir sutaupytume.

Žinoma, kažkieno gyvybių sąskaita, bet tikriausiai ne tai yra svarbiausia? Ir kokį stadioną pavyktų pastatyti už tuos pinigus, kurie vos keturis mėnesius mokami dviem budėtojams už naktinius budėjimus pajūryje?“

„Puikiai suprantu, kad artėja Savivaldybių tarybų rinkimai ir kai kurie vietos politikai, užuot iš tikrųjų rūpinęsi palangiškių gerove, siekia visuomenei sudaryti įspūdį, kad puikiai dirba.

Populizmas nėra naujiena, tačiau manau, kad bendruomenės narių rinkti politikai turėtų jausti nors kažkokią atsakomybę ir prieš politikuojant pasidomėti, įsigilinti į svarstomus klausimus, o ne klaidinti visuomenę ir pigiai siekti politinių dividendų,“ – sako Š. Vaitkus.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder