Susirgę abiturientai gali likti be egzaminų

Jau pirmadienį Lietuvoje vyks pirmasis lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminas. Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos Laimos Prižgintienės, kol kas didesnių problemų Klaipėdoje dėl to nekyla. O ir patirties rengiantis priimti abiturientus laikyti egzaminus pandeminėmis sąlygomis jau pasisemta praėjusiais metais.

„Pernai brandos egzaminus taip pat vykdėme COVID-19 sąlygomis. Tačiau kol kas ypatingų problemų nekyla. Labiausiai jaudinamės, kad nebūtų susirgusių arba esančių saviizoliacijoje brandos egzaminų vykdytojų ar administratorių. Tokiu atveju reikėtų labai skubiai juos pakeisti. Žinoma, iškilus tokiai problemai, turime numatę rezervą“, - akcentavo vedėja.

Pasak L. Prižgintienės, kiek ir ar iš viso bus abiturientų, esančių saviizoliacijoje, kol kas duomenų neturima. „Tačiau kadangi egzaminų sesija yra ilga, galbūt tokių atsiras vėliau“, - svarstė vedėja.

Apie tai buvo kalbama trečiadienį vykusiame pasitarime, dalyvaujant tiek mokyklų vadovams, tiek Visuoemenės sveikatos centro atstovams. „Analizavome, kokius žingsnius dar turime padaryti, kokios informacijos dar trūksta patiems abiturientams“, - kalbėjo pašnekovė.

Pagal dabar galiojančias nuostatas, jeigu abiturientas yra saviizoliacijoje, be leidimo jis negali palikti saviizoliacijos vietos. „Tačiau šios problemos yra išspręstos kartu su Visuomenės sveikatos centru. Jis papildė sąrašą, žinoma, valstybės lygmeniu, kad abiturientui saviizoliacijos vietą gali būti leidžiama palikti tą dieną, kai jis laiko egzaminą“, - apie šių metų egzaminų tvarką pasakojo L. Prižgintienė.

Tie moksleiviai, kurie susirgo COVID-19, anot vedėjos, negalės laikyti egzamino, kaip ir susirgusieji bet kuria kita liga. Jie turės galimybę egzaminus laikyti pakartotinės sesijos metu.

Sergančiųjų ir pakartotinės sesijos metu brandos atestate bus įrašas, kad moksleivis buvo atleistas nuo egzamino.

„Tačiau, žinoma, tai nebus labai gerai, kai reikės stoti į aukštąsias mokylas. Todėl labai tikimės, kad mūsų abiturientai bus sveiki, nesirgs ir sėkmingai laikys egzaminus“, - vylėsi L. Prižgintienė.

Pasak vedėjos, mokymo įstaigos bus aprūpintos visomis reikalingomis apsaugos priemonėmis: vienkartinėmis veido kaukėmis ir skydeliais, dezinfekciniu skysčiu ir t. t.

„Abiturientai tikrai gaus visą reikiamą informaciją“, - pabrėžė pokalbininkė.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder