Tyrimas: labiausiai šalies gyventojai nerimauja dėl didėjančių pragyvenimo išlaidų

Tyrimas: artimiausius dvejus metus pasauliui didžiausią grėsmę kels pragyvenimo išlaidų krizė

Artimiausius dvejus metus pasauliui didžiausią grėsmę kels pragyvenimo išlaidų krizė, rodo naujausias Pasaulio ekonomikos forumo (WEF) tyrimas.

 

Pasak WEF, planetoje šiuo metu ir toliau fiksuojama itin aukšta infliacija, kurią pakurstė dėl Rusijos invazijos į Ukrainą pabrangę energetikos ištekliai ir maisto produktai. WEF pažymi, kad prie pastarojo infliacijos šuolio taip pat prisidėjo koronaviruso pandemijos metu kilę tiekimo grandinių trikdžiai.

„Konfliktai ir geoekonominė įtampa sukėlė daugybę tarpusavyje glaudžiai susijusių pasaulinių grėsmių, – tvirtinama tyrimo išvadose, kurios buvo paskelbtos prieš kitą savaitę Šveicarijos kurorte Davose vyksiantį kasmetinį WEF susitikimą. – Jos apima energetikos išteklių ir maisto produktų tiekimo sutrikimus, kurie veikiausiai bus stebimi dar ateinančius dvejus metus, ir padidėjusias pragyvenimo bei skolų aptarnavimo išlaidas.“

Išvadose priduriama, kad „tokios krizės gali neigiamai paveikti tvarkymąsi su ilgalaikėmis grėsmėmis, ypač susijusiomis su klimato kaita, biologine įvairove ir investicijomis į žmogiškąjį kapitalą“.

Kaip pažymima, pragyvenimo išlaidų krizė iki 2025 m. išliks „didžiausia trumpalaike grėsme“, o po šios rikiuosis stichinės nelaimės, ekstremalios orų sąlygos ir „geoekonominės konfrontacijos“.

Išvadose pasaulio lyderiai buvo paraginti imtis ryžtingų veiksmų stiprinant „finansinį stabilumą, technologijų sektoriaus kontrolę, ekonomikos plėtrą ir investicijas į tyrimus, mokslą, švietimą ir sveikatą.“

Anot WEF, šiame tyrime buvo atsižvelgta į daugiau kaip 1,2 tūkst. pasaulinių grėsmių ekspertų, politikos formuotojų ir pramonės lyderių nuomones.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder