Mantas Adomėnas lieka Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų rinkimų štabe

URM ragina ES taikyti sankcijas prie agresijos Ukrainoje prisidedančiai Baltarusijai

Užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas sako, kad Lietuva ragina ES partnerius pritaikyti sankcijas Baltarusijai dėl jos dalyvavimo Rusijai vykdant agresiją prieš Ukrainą.

„Dėl sankcijų Baltarusijai. Mes pirmiausiai kviečiame įdėti į Europos Sąjungos sankcijų paketą „Belaruskalij“ trąšas ir taip pat nemažai su valdžia ir karo pramone susijusių Baltarusijos įmonių. Tai būtų tiesioginė reakcija į Baltarusijos dalyvavimą, kaip agresijos šalies, prasidėjusiame kare prieš Ukrainą“, – penktadienį Vyriausybėje vykusioje spaudos konferencijoje sakė M. Adomėnas.

Europos Sąjungos lyderiai ketvirtadienį vykusiame viršūnių susitikime susitarė dėl sankcijų Rusijai už jos invaziją į Ukrainą. Nusitaikyta į pagrindinius Rusijos ekonomikos sektorius.

Jungtinės Valstijos ketvirtadienį įvedė sankcijas 24 Baltarusijos asmenims ir organizacijoms „dėl Baltarusijos paramos Rusijos invazijai" į Ukrainą.

Baltarusija, Rusijos sąjungininkė, esanti palei Ukrainos šiaurinę sieną ir netoli Ukrainos sostinės Kijevo, priėmė dešimtis tūkstančių Rusijos karių, kurie pasinaudojo ja kaip placdarmu puolimui.

Baltarusijos autokratinis lyderis Aleksandras Lukašenka sakė, kad jo ginkluotosios pajėgos nedalyvauja, tačiau Ukraina pabrėžė, kad Rusija ją puola su Baltarusijos pagalba.

Sidebar placeholder