Valdui Adamkui bus įteiktos Vilniaus garbės piliečio regalijos

Valdui Adamkui bus įteiktos Vilniaus garbės piliečio regalijos

Kadenciją baigusiam prezidentui Valdui Adamkui trečiadienį bus įteiktos Vilniaus garbės piliečio regalijos.

Iškilmės rengiamos rotušėje, pranešė savivaldybė.

Sostinės savivaldybės taryba vasario 2 dieną priėmė sprendimą dėl miesto garbės piliečio vardo suteikimo V. Adamkui.

Ceremonija atidėta rugsėjo pabaigai, priderinus ją prie miestui svarbios datos - rugsėjo 28-ąją minima Vilniaus įkūrėjo, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino diena.

Vilniaus garbės piliečio vardas V. Adamkus suteiktas už tai, jog jo politika einant prezidento pareigas „didele dalimi lėmė, kad Vilnius šiame amžiuje tapo saugia Europos Sąjungos ir NATO valstybės sostine“, o jam vadovaujant Vilnius pasaulyje tapo matomas kaip demokratines laisves ir žmogaus teises ginantis bei „kultūrų ir civilizacijų dialogą skatinantis miestas“.

V. Adamkus tapo 20-uoju miesto garbės piliečiu.

Vilniaus miesto garbės piliečio vardas – aukščiausias įvertinimas, kurį miestiečiai gali inicijuoti ir suteikti asmenybėms už miestui ir Lietuvai reikšmingus darbus. Garbės piliečio vardas suteikiamas nuo 1996-ųjų.

Pastaraisiais metais šį titulą yra pelnę pirmasis Lietuvos vadovas po atkurtos nepriklausomybės Vytautas Landsbergis, kunigas ir disidentas Julius Sasnauskas, MO muziejaus įkūrėjai Viktoras ir Danguolė Butkai, dailininkas Samuelis Bakas, architektas Algimantas Nasvytis, buvęs Lietuvos prezidentas Algirdas Brazauskas.

Anksčiau šis vardas skirtas monsinjorui Kazimierui Vasiliauskui, dirigentui bei violončelininkui Mstislavui Rostropovičiui, Nobelio premijos laureatui, poetui Czeslawui Miloszui (Česlavui Milošui), Izraelio prezidentui Shimonui Peresui (Šimonui Peresui) ir kitiems.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder