mokytoja ir mokiniai

Vilniaus taryba spręs, ar įvesti motyvacines išmokas persikėlusiems mokytojams

Vilniaus savivaldybės taryba spręs, ar įvesti motyvacines išmokas iš kitų savivaldybių persikėlusiems ar po pertraukos sostinėje į darbą grįžtantiems mokytojams.

Numatytas 300 eurų mėnesines išmokas neatskaičius mokesčių po svarstymų savivaldybės komitetuose siūloma mokėti bent metus vietoje anksčiau svarstytų keturių mėnesių.

Kaip BNS sakė savivaldybės vyresnioji patarėja švietimui Alina Kovalevskaja, Švietimo ir kultūros reikalų komitetas siūlo, kad pedagogai turėtų galimybę gauti ir vienkartines 3 tūkst. eurų išmokas.

„Siūlymas išsiplėtė – arba galima pasirinkti kasmėnesinę 300 eurų išmoką, arba vienkartinę 3 tūkstančių eurų, bet su sąlyga, kad atidirbsi bent 12 mėnesių“, – sakė ji.

Išmokos nuo rugsėjo 1-osios būtų skiriamos ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo pedagogams, per pastaruosius metus nedirbusiems Vilniaus mokyklose.

Savivaldybės teigimu, sostinės įstaigose trūksta apie 200 mokytojų, o jose dirbantiems pedagogams tenkantis darbo krūvis viršija šalies vidurkį.

Taip pat daugėja vyresnių, nei 50-ies mokytojų dalis. Tikimasi, kad priemonės padės sumažinti mokytojų trūkumą.

Pabrėžiama, kad itin trūksta lietuvių, anglų kalbų, matematikos, pradinių klasių mokytojų, pagalbos mokiniui specialistų – logopedų, specialiųjų pedagogų, psichologų, socialinių pedagogų, mokytojų padėjėjų. 2023-2024 mokslo metais prognozuojamas lietuvių ir užsienio kalbų, matematikos mokytojų poreikio augimas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder