Vilties pastatyti savo žmoną ant kojų neprarandantis Valdas Adamkus: „Ji yra kovotoja. Ji nenori pasiduoti“

„Ji yra kovotoja“, – tokiais žodžiais apie ligoninėje vėl atsidūrusią savo žmoną Almą (95 m.) atsiliepia kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus (95 m.).

 

Santaros klinikose kasdien sutuoktinę lankantis buvęs šalies vadovas pripažino, kad A.Adamkienė kol kas labai silpnos būklės ir pastatyti ją ant kojų artimiausiomis savaitėmis ar net mėnesį greičiausiai nepavyks.

Tiesa, V.Adamkus tikina – jo žmona lengvai pasiduoti neketina.

„Noriu įžvelgti pagerėjimus, nors jie labai sunkiai pasirodo“

Praėjusią savaitę A.Adamkienė vėl atsidūrė ligoninėje. Į Santaros klinikas buvusi pirmoji šalies ponia buvo patekusi ir birželio viduryje. Kaip skelbė LNK žinios, medikų pagalbos jai prireikė, kai ši nukritusi susitrenkė galvą.

Tuomet ligoninėje A.Adamkienė praleido porą savaičių, vėliau buvo slaugoma namuose. Tačiau jau po kelių dienų ji vėl buvo paguldyta į Santaros klinikas.

Kaip portalui lrytas.lt antradienį pasakojo V.Adamkus, atlikus tyrimus jo sutuoktinės kraujyje buvo rastas užkrėtimas.

„Paskutinis dalykas, kad rado kraujyje kažkokį užkrėtimą. Dabar medikai deda visas pastangas, kad sureguliuotų, sutvarkytų tą virusą, kurį ten rado“, – sakė kadenciją baigęs prezidentas.

Kasdien į ligoninę pas žmoną skubantis V.Adamkus ją aplankyti ruošiasi ir antradienio popietę. Jis neslėpė, kad A.Adamkienės būklė šiuo metu prasta.

„Aš kiekvieną dieną po porą valandų praleidžiu su ja. Žinote, noriu įžvelgti pagerėjimus, nors jie labai sunkiai pasirodo. Kalbant apie vakarykštę dieną, ji dar yra labai silpna. Medikai deda visas pastangas“, – tikino buvęs šalies vadovas.

Tačiau iškart po šių žodžių V.Adamkus priduria – jo žmona yra tikra kovotoja, todėl jis nepraranda vilties ją pastatyti ant kojų, nors ir nežinia, kada tai galėtų įvykti.

„Mano supratimu, ji yra kovotoja. Ji nenori pasiduoti. Tačiau pastatyti ją ant kojų turbūt per savaitę ar per mėnesį nepavyks“, – apgailestavo kadenciją baigęs prezidentas.

„Ji buvo tokios būklės, kad net galvos nuo pagalvės nepakeldavo“

Nors dar prieš kelias dienas vylėsi, kad A.Adamkienė gali dar šios savaitės pradžioje sugrįžti į namus, dabar buvęs šalies vadovas atsargiau vertino tokią galimybę.

„Nežinau, šito klausimo negaliu atsakyti. Tikėjausi, kad parsivešime ją į namus, pasiruošėme tam, bet viskas, deja, užtruko. Kaip ilgai tai truks, nežinau“, – aiškino V.Adamkus.

Kadenciją baigęs prezidentas atkreipė dėmesį, kad jo sutuoktinė, nors ir labai silpna, yra sąmoninga.

„Šiaip ji yra visiškai sąmoninga, kalba. Tačiau ji yra labai nusilpusi, labai silpna.

Ji buvo tokios būklės, kad net galvos nuo pagalvės nepakeldavo. Šiandien ji jaučiasi truputį stipriau, kaip sakant, yra labai labai nežymus pagerėjimas.

Aš vis tiek džiaugiuosi, kad tai neina blogyn, o eina geryn“, – pozityvumo nestokojo V.Adamkus.

Primename, kad sekmadienį pasirodė žinia, jog A.Adamkienė vėl pateko į ligoninę.

„Aš manau, kritiška padėtis praėjo, tiek galiu pasakyti, ir su kiekviena diena gerėja. Aš nenoriu daug komentuoti, kadangi gydytojai prašė irgi, prieš savaitę įvyko, kritiškas momentas praėjo“, – LNK žinioms tuomet komentavo V.Adamkus.

Buvusi pirmoji ponia į ligoninę buvo patekusi ir prieš kelias savaites. Dėl to V.Adamkus nepasirodė Seime, kur prezidentas Gitanas Nausėda skaitė metinį pranešimą.

2019-ųjų rudenį A.Adamkienę ištiko insultas. Tuomet ligoninėje ji praleido daugiau nei mėnesį.

Archyvų nuotr.
 

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder