Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija kreipsis į Konstitucinį Teismą dėl Vytauto Landsbergio pripažinimo valstybės vadovu

Vytauto Landsbergio statuso klausimą opozicija perkels į kitą sesiją: vėluojame, bet tašką padėti reikia

(4)

Dar pavasarį pradėtą rengti kreipimąsi į Konstitucinį Teismą (KT), kad šis įvertintų parlamento priimtą įstatymą dėl valstybės vadovo statuso suteikimo buvusiam Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo vadovui Vytautui Landsbergiui, opozicija ketina parengti naujų metų pradžioje.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) seniūnė Aušrinė Norkienė viliasi, kad opozicijai priklausantys parlamentarai į KT kreipsis artėjančioje pavasario Seimo sesijoje.

„Girdime, kad lyg ir nebus sesijos pratęsimo, tai tikimės, kad sausis ir vasaris mums bus produktyvus metas ir mes tada pasiruošime projektą“, – Eltai teigė LVŽS seniūnė.

A. Norkienės teigimu, jei opozicijai per šį laiką pavyks sėkmingai parengti projektą, į KT ketinama kreiptis pavasario Seimo sesijos metu. Šiuo metu, anot politikės, jau vyksta „diskusijų medžiagos sisteminimas“.

Nors apie šį užmojį „valstiečiai“ užsiminė dar pavasario sesijos pabaigoje, kai V. Landsbergiui buvo suteiktas valstybės vadovo statusas, vis tik, A. Norkienės teigimu, kreipimosi rengimas strigo dėl kitų darbų.

„Vis išlenda nauji projektai, tikrai per tą laiką kreipėmės dabar ne vienu klausimu į KT ir vis atsiranda kitas kreipimasis, kuris lengviau paruošiamas“, – nurodė A. Norkienė kartu pridurdama, kad opozicijai priklausančios frakcijos veikiausiai projektą turėtų palaikyti.

„Kad šimtu procentu visos frakcijos palaikys, tai niekada taip nebūna. Bet taip, palaikymo turėsime“, – pažymėjo A. Norkienė.

Opozicinės partijos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis neslepia, kad iniciatyva kiek užtruko. Vis tik, nurodo politikas, jei dokumentą pavyks parengti, dar pavasarį kilusią iniciatyvą jis palaikys. Mat, pažymi S. Skvernelis, istorijoje vertėtų padėti tašką.

„Vėluojame, bet tai logiškas sprendimas ir galbūt ir reikia perkelti į KT, kad šis vieną kartą pasisakytų ir padėtų tašką“, – teigė S. Skvernelis.

„Manau, kad istorinių faktų tikrai nereikia tvirtinti atskirais įstatymais, tai palaikysiu. Dėl frakcijos dar nežinau, bet, matyt, kad dauguma tą padarys“, – pažymėjo ekspremjeras.

ELTA primena, kad Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui V. Landsbergiui pavasario sesijos pabaigoje suteiktas valstybės vadovo statusas.

Vis tik „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis užsimojo inicijuoti kreipimąsi į Konstitucinį Teismą (KT), kad šis įvertintų parlamento priimtą įstatymą. Tačiau didelio opozicijos susidomėjimo iniciatyva nesusilaukė, kadangi opozicijos atstovai kritikavo, kad tai nėra pagrindinis valstybės klausimas, kurį vertėtų šiuo metu aiškintis KT.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder