Tradicija tęsiasi: 27-ąjį kartą pagerbti „Metų klaipėdiečiai“ (4)

Praėjusią savaitę finišavo dienraščio „Vakarų ekspresas“ jau 27-ą kartą organizuoti „Metų klaipėdiečio“ rinkimai. Iškilmingoje ceremonijoje penktadienio popietę apdovanoti nugalėtojai ir pagerbti finalininkai. Taip pat padėkota socialiai atsakingoms įmonėms bei aktyviems Klaipėdos miesto bendruomenės nariams.

Archyvų nuotr.

„Po pernykščio nuotolinio renginio šiandien, susitikus gyvai, širdis dainuoja, nes vėl skleidžiame sparnus. Dėkoju visiems nominantams, draugams, rėmėjams, kurie rado laiko ir šiandien susirinko kartu pasidžiaugti. Prieš keletą metų niekas negalvojome, kad gyvensime visai kitaip, bet klaipėdiečiai toliau dirba, kuria, planuoja, gražina miestą ir džiugina vieni kitus“, - kalbėjo dienraščio „Vakarų ekspresas“ vyr. redaktorius Gintaras Tomkus.

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas džiaugėsi galėdamas dar sykį pagerbti „Metų klaipėdiečius“.

„Džiaugiuosi galėdamas būti šioje šventėje su jumis ir drauge su tais klaipėdiečiais, kurie kasdien vaikšto miesto gatvėmis, dirba, kuria, myli. Dar daug reikės metų pagerbti ir padėkoti visiems klaipėdiečiams, kurie šiandien nebus apdovanoti“, - ceremonijos metu sakė meras.

Archyvų nuotr.

„Metų šuolį“ atliko Klaipėdos universiteto atstovai

Nauja rinkimų nominacija „Metų šuolis“ buvo skirta mokslo, technologijų ar inovacijų žmogui, kolektyvui už netikėtą sumanymą, įgyvendintą inovaciją, atradimą, laimėjimą, apie kurį kalbėsime ir rytoj.

Šios nominacijos nugalėtojais tapo Klaipėdos universiteto dėstytojas Pranas Mažeika ir jo studentai - pneumobilių konstruotojų komanda „Lithuanian Spirit“. Už juos finale buvo atiduota 10 183 balsai (1 783 internetu ir 8 400 skrajutėmis).

Finalininkų trejetuke taip pat buvo jaunasis teniso talentas Edas Butvilas (8 952 balsai: 1 122 internetu ir 7 830 skrajutėmis) ir restorano „ToLi nuo klasikos“ siela Lina Žilevičė (698 balsai: 348 internetu ir 350 skrajutėmis).

"Ačiū visiems palaikiusiems mane ir mano studentus. Esame labai dėkingi ir labai vertiname šią nominaciją. Nebūtų tokių pasiekimų, jei nebūtų ir ankstesnių metų studentų. Yra keturi studenčiokai, su jais pasiekėme šiemet gana gerų rezultatų.

Šį apdovanojimą noriu dedikuoti visiems buvusiems studentams pneumobilininkams, be kurių nebūtume pasiekę tokių rezultatų.

Taip pat noriu pasakyti, kad mes, visi finalininkai, esame nugalėtojai. Džiaugiuosi, kad Klaipėdoje yra tokių žmonių, jie yra Klaipėdos puošmena ir turtas", - kalbėjo apdovanojimą atsiėmęs Klaipėdos universiteto dėstytojas.

„Metų klaipėdietis“ - Vaikų ligoninės vadovas

Ilgametė nominacija „Metų klaipėdietis“ - asmenybė, dėl kurio darbų mūsų miestas, jo žmonių gyvenimai keitėsi, keičiasi ir keisis į geresnę, gražesnę pusę. Tai asmenybė, pasiekusi įvairiausių pergalių ir pripažinimų pačiose įvairiausiose srityse, paliekanti ryškų savo pėdsaką Klaipėdos miesto istorijoje.

27-uoju „Metų klaipėdiečiu“ tapo Klaipėdos vaikų ligoninės vadovas Virginijus Žalimas. Už jį finale buvo atiduota 16 101 balsas (1 761 internetu ir 14 340 skrajutėmis).

Finalininkų trejetuke taip pat buvo gydytoja krūtų chirurgė, onkologė Agnė Čižauskaitė (5 372 balsai: 1 552 internetu ir 3 820 skrajutėmis) ir gydytoja akušerė ginekologė, vaisingumo specialistė Rasa Dargienė (2 192 balsai: 722 internetu ir 1 470 skrajutėmis).

Skelbdamas nugalėtoją, Klaipėdos meras V. Grubliauskas teigė, kad tai, jog finalininkais tapo trys medikai, yra pabrėžimas, kokiais laikais gyvename.

„Simboliška, kad medikai buvo labiausiai pamatyti ir išskirti žmonių, rinkusių “Metų klaipėdietį„. Tai pagarba jų misijai ir darbui. Taip pat neabejoju, kad medikai atlieka savo misiją ne tam, kad būtų pripažinti “Metų klaipėdiečiais„, bet tam, kad klaipėdiečiai būtų sveikesni ir laimingesni“, - pristatydamas nugalėtoją V. Žalimą kalbėjo meras.

V. Žalimas pažėrė gausybę padėkų miestiečių ir medikų bendruomenei.

"Ačiū visiems geros valios žmonėms ir, aišku, ačiū nuostabiausiam, vieninteliam tokiam Lietuvoje Klaipėdos vaikų ligoninės kolektyvui. Manau, tai yra garbė ir didžiulis įpareigojimas.

Galime džiaugtis, kad mes einame teisingu keliu, teisinga kryptimi ir šis apdovanojimas tai atspindi.

Kaip sako jūreiviai, reikia tik palinkėti gero vėjo. Saugokite save ir būkite visi laimingi", - kalbėjo Klaipėdos vaikų ligoninės vadovas.

Įvertintas socialiai atsakingas verslas

Taip pat trečius metus skaičiuoja ir jau gražia tradicija tampa Socialiai atsakingo verslo nominacija. Šiai nominacijai siūlomos įmonės, kurios tiki, kad sprendimai, didinantys visuomenės gerovę, sprendžiantys socialines problemas, nėra vien labdara, bet sykiu - ir visuomenės edukacija.

„Nominacija svarbi, Klaipėdoje yra tikrai daug atsakingų, tvariai tiek darbuotojus, tiek aplinką, tiek bendruomenės interesus vertinančių įmonių, todėl išrinkti šiuo metu labiausia vertą bendrovę labai sudėtinga“, - mano „Vakarų ekspreso“ vykdomoji direktorė Loreta Latakienė.

Anot jos, be daugelio vertinimo kriterijų, šiemet didelis dėmesys bus skiriamas laikmečio diktuojamoms tendencijoms: inovatyvių sprendimų taikymui, žaliajai ekonomikai, tvarumui.

Šiai nominacijai buvo pasiūlyti verslo atstovai, kuriuos pagal iš anksto numatytus kriterijus renka kompetentinga komisija, sudaryta iš Klaipėdos pramonės ir amatų rūmų, Klaipėdos pramonininkų asociacijos, Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos atstovų. Yra pagerbiamas stambusis ir smulkusis verslas.

Klaipėdos pramonininkų asociacijos direktorė Jolanta Girdvainė, prieš paskelbiant laimėtojus, pabrėžė, kad Klaipėda keičiasi į gerąją pusę.

„Pandemija augino didįjį verslą, bet mažam ir vidutiniam verslui buvo daug iššūkių. Verslas, kuris turėjo pandeminiu laikotarpiu užsidaryti, privalėjo atrasti naujas veiklos sritis, kad išgyventų“, - sakė J. Girdvainė.

Apdovanojimu buvo įvertinti smulkiojo verslo atstovai „Namai be gliuteno“. Tai pirmi ir vieninteliai tokie visoje Lietuvoje specializuoti namai, kuriuose yra kepyklėlė, krautuvėlė ir kavinukė. Tai socialiai atsakingas verslas, kuris pačiomis naujausiomis technologijomis rūpinasi žmonių, kurie netoleruoja gliuteno, mityba bei skatina rinktis tik sveiką maistą. Įmonė nuolat remia, palaiko ir prisideda prie įvairių socialinių akcijų.

Stambaus verslo kategorijoje apdovanota šiemet 25 metų veiklos sukaktį švenčianti UAB Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovė - už savo veikloje taikomus inovacijų principus, teikiamą prioritetą modernioms, į aukštą ir aukštesnę pridėtinę vertę orientuotoms, mokslinius tyrimus ir inovacijas kuriančioms bei taikančioms įmonėms, taip pat - investuotojų bendradarbiavimo su vietos akademine bendruomene skatinimą ir daugiau sudarytų sąlygų kurtis tyrimų ar kompetencijų centrams bei startuoliams.

Ankstesniais metais buvo pagerbti UAB Birių krovinių terminalas, S. Jokužio leidykla-spaustuvė, UAB Bega, Klaipėdos jūrų krovinių kompanija ir UAB „Domo prekyba“.

Gerumo obuoliukai - atvirų širdžių žmonėms

Ceremonijos metu buvo įvertinti žmonės ir įmonės, kurie prisideda prie trečius metus tęsiamos „Vakarų ekspreso“ inicijuotos socialinės akcijos, skirtos paremti autizmo spektro sutrikimų turinčius vaikus ir jų šeimas.

Specialūs apdovanojimai - simboliniai gerumo obuoliukai - įteikti šią iniciatyvą palaikiusioms organizacijoms ir įmonėms.

Simboliniais gerumo obuoliukais šiais metais apdovanota vienuolė Inés Portugal Encinas - už pasišventimą ir savanorystę su autistiškais vaikais, „Vilties kilometrų“ iniciatyva - už jau antrus metus organizuojamą paramą centrui ir vasaros stovyklai, UAB „Passer Sidc“ - už kasmėnesinę paramą centro išlaikymui, Ugnė ir Andrius Radzevičiai - už rūpestį ir palaikymą šių metų „Rožių planetos“ vasaros stovyklai.

"Visada jaudinuosi, nors ne pirmus metus tenka kalbėti. Jaudinuosi, nes kalbu apie tai, kas yra brangiausia, o brangiausia yra vaikai.

Esame labai laimingi, kad turime tarsi atskirą savo pasaulį ir galime ten būti savimi, augti, tobulėti.

Atsiranda viltis, kad žingsnelis po žingsnelio padėsime autistiškus vaikus auginančioms šeimoms pasijusti geriau, atskleisti vaikų talentus, padėti jiems. Darote prasmingą darbą ir jūsų dėka galime dovanoti vaikams daug gražių akimirkų„, - dėkodama kalbėjo VšĮ “Elgesio sprendimai" vadovė Rita Karvelienė.

Ankstesniais metais už paramą ir pagalbą „Rožių planetos“ stovyklai apdovanoti Klaipėdos licėjus, UAB „Stemma Group“, UAB „Vlantana“, UAB „NT Market“, UAB Birių krovinių terminalas, UAB Klaipėdos baseinas, UAB „Vaidenta“, UAB „Domo prekyba“ ir brolis Juozapas.

Apdovanojimų metu puikią nuotaiką kūrė Mantas Wizard bei baleto šokio mokyklos CODA auklėtinės.

„Metų klaipėdiečio“ ir „Metų šuolio“ laureatams įteiktos atminimo dovanos, „Vakarų ekspreso“ metinė prenumerata ir Klaipėdos baseino pusės metų narystė.

„Metų klaipėdiečio“ rinkimų organizatoriai dėkoja rėmėjams: UAB „Vakarų medienos grupė“, UAB „Stemma Group“, UAB „Kamineros grupė“, AB „Klaipėdos nafta“, UAB „Etna“, jūrų krovinių kompanija „Bega“, AB „Klaipėdos baldai“, UAB „Parsekas“, UAB „Vlantana“, UAB Klaipėdos baseinas.

 

Išsamiai „Metų klaipėdiečio“ ir „Metų šuolio“ laureatus pristatysime kitos savaitės „Vakarų ekspreso“ numeriuose.

 

Archyvų nuotr.

 

 

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder