Apklausa: daugiau taupyti ėmė 40 proc. šalies gyventojų

4 patarimai, kaip sėkmingai taupyti pinigus

(1)

Šiandieną gyvename itin vartotojiškoje visuomenėje – turime begalę pasirinkimų, kaip praleisti laisvalaikį, kaip išreikšti save, ką jau kalbėti apie kelionių kryptis.

Kai visa tai ir dar daugiau dažniausiai galima pasiekti vos keletu pelės paspaudimų, taupymas tampa nemenku iššūkiu – rodos, atidėti pinigai taip ir kirba tolimiausiose smegenų kertelėse ir prašosi būti išleidžiami.

Ne paslaptis, jog taupymas reikalauja nemažai valios, tačiau pirmiausia derėtų nusistatyti taupymo tikslus ir būdus – pateikiame 4 patarimus, padėsiančius tai pasiekti.

Išlaidų sąrašas

Kad ir kaip gali pasirodyti nuobodu, sunku ar nereikalinga, kompiuteryje sudarytas išlaidų sąrašas padeda stebėti, kiek ir kam išleidžiate pinigų.

Kaskart kažką įsigijus, neišmeskite čekio – grįžkite namo, prisėskite prie kompiuterio ir pildykite „Excel“ failą, kur mėnesio pabaigoje galėsite viską lengvai suskaičiuoti formulių pagalba. Tada matysite, kokiose srityse išlaidų reikėtų pamažinti, o galbūt kažko galima ir visai išvengti. Visa tai padės atsakingiau planuoti pirkinius ir kitas išlaidas įvairioms paslaugoms.

Prenumeratos

Peržvelkite, ką prenumeruojate. Šiandieną prenumeratų prikaupti itin lengva, ypač su srautinių transliacijų platformomis – dabar jų išties nemažai, o norėdami pažiūrėti vieną ar kitą serialą ar filmą, neretai imamės kelių. Taip pat patikrinkite, ar neprenumeruojate paslaugų kokiose nors programėlėse – galbūt seniai jomis nesinaudojate ir tam tikros prenumeratos galėtumėte be vargo atsis

akyti. Taip pat išjunkite pranešimus iš tų programėlių, kurios nori, kad leistumėte pinigus – taip nekils pagundų įsigyti kokį niekutį, kurio jums iš tikrųjų nereikia, o jei išties prireiks naujų kelnių ar megztinio, padarysite tai remdamiesi tik savo sprendimu, nepaveikti jokių išorinių veiksnių.

Maistas namuose

Skanūs patiekalai – vienas malonumas, tad nenuostabu, jog šiandieną išleidžiame nemažą dalį pinigų įvairiuose restoranuose ir kavinėse. Deja, namuose gaminti paprasčiausiai pritingime – juk tam reikia atskirų ingredientų ir laiko, o pastarojo neretai išties stinga. Kaip bebūtų, namuose galime pasigaminti skanius pusryčius, pietus ir vakarienę daug pigiau – tam tereikia nusiteikimo ir susidomėjimo įvairių produktų nauda.

Priimkite maisto gaminimą kaip sau būtiną pasilepinimą, o ne namų ruošos darbą – ryte išsivirkite aromatingos kavos, pasigaminkite pietus pertraukai darbe, vakarienę paverskite visos šeimos linksmu užsiėmimu ir net nepastebėsite, kaip sąskaitoje lieka daugiau pinigų nei anksčiau. Daugiau idėjų apie taupų ir gardų maisto gaminimą namuose rasite čia.

Indėliai

Ko gero, viena lengviausių taupymo schemų yra 50/30/20 – 50 proc. algos skiriate nuomai, maisto prekėms ir kitoms būtiniausioms išlaidoms, 30 proc. keliauja pramogoms, hobiams ir laisvalaikiui, o 20 proc. – taupymui. Žinoma, šiuos procentus galite pasikoreguoti pagal savo poreikius – vienur skirti daugiau, kitur mažiau, tačiau bet kokiu atveju, taupymui reikia saugios ir patikimos vietos.

Tam pasitarnauja indėliai – juose galite saugiai ir užtikrintai kaupti lėšas bei ruoštis ateičiai ar siekiant tam tikrų tikslų. Šeimos Kredito Unija siūlo įvairaus tipo indėlius – tinklapyje rasite aktualiausią informaciją apie kiekvieno jų paskirtį, ypatybes ir kitas detales.

Sėkmingo taupymo!

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder