Lietuvių taupymo įpročiai stebina: „juodai dienai“ atsideda tik kas penktas

Allianz Lietuva klientus moko finansinio raštingumo: nauda visai šeimai

Tikriausiai ne vienas iš mūsų esame pagalvoję, kad jei ką kitą ištiko sunki liga ar nelaimė, tai baisu, bet nebūtinai nutiks mums. Galvojimas, jog nelaimės mus aplenks, jei apie jas nemąstysime iš anksto veikia tarsi savisaugos instinktas. Vis tik, ne veltui gajus posakis: jei gali pasidėti pagalvę suminkštinančią krytį – pasidėk. 

Tai tinka ir kalbant apie gyvybės draudimą ar kritinių ligų apsaugas tiek jauniems, tiek vyresniems. 

Allianz Lietuva draudimas susirgus vaikui – stipri atrama 

Ilgametė Allianz Lietuva patarėja, finansų konsultantė Elena Malinauskienė mano, jog lietuviams dar yra kur pasitempti gilinant finansinio raštingumo žinias bei vertėtų jaukintis vakarietišką supratimą apie draudimą ir jo naudas. 

„Turėjau atvejį, kuomet tėvai sudarė gyvybės draudimo sutartį „Studentas“ savo vaikui dar mažam esant. Tuomet jie tikino, jog pagrindinis aspektas, dėl ko rinkosi Allianz Lietuva gyvybės draudimą „Studentas“ – kapitalo kaupimas vaikų ateičiai. Jau tuomet siūliau apsvarstyti ir papildomus draudimo objektus, tiek apsaugą nuo traumų, tiek kritinių ligų draudimą. Deja, kaip ir nemaža dalis jaunų tėvų, šie manė, kad vaikas nesirgs, o juo labiau tomis baisomis kritinėmis ligomis. Tiesa, vėliau tėvai prijungė minėtas apsaugas, tačiau labiau dėl to, kad tai nebuvo didelės išlaidos“, - pasakoja E. Malinauskienė. 

Vis tik po kurio laiko vaikui pradėjus jausti bendrą silpnumą, nuovargį, troškulį, atlikus reikiamus tyrimus buvo diagnozuotas pirmojo tipo diabetas.

„Šiuo atveju galiu drąsiai sakyti, kad šiam vaikui ir jo šeimai saugumo pagalvę pakišau aš, pasakodama kritinių ligų draudimo apsaugos naudas, kuriomis patikėjo ir tėvai.

Po ligos diagnozės šeimą pasiekė solidi Allianz Lietuva išmoka, kuri buvo nemenka atspirtis gydymuisi, reikalingų vaistų įsigijimui. O ką jau kalbėti, kiek išvengta streso ir papildomų rūpesčių“, - mintimis dalijasi E. Malinauskienė.

Kritinių ligų draudimas vaikams – vis aktualesnis

Gimus vaikams tėvai neretai pamąsto, kaip įdarbinti vaiko pinigus, ką daryti, kad pavyktų sukaupti reikiamą kapitalą vaiko savarankiško gyvenimo pradžiai. Tačiau, pasak E. Malinauskienės, papildomas naudas, kaip draudimas nuo traumų ar kritinių ligų svarsto vienetai.

„Vis tenka šviesti tėvus, jog Allianz Lietuva siūlomas gyvybės draudimas „Studentas“ turi kur kas daugiau privalumų nei tik kapitalo kaupimas vaiko ateičiai, mokslams universitete ar savarankiško gyvenimo pradžiai. Ligos, deja, amžiaus nesirenka, serga ir mažieji, ir kartais serga sunkiai.

O tėvai, slaugydami juos turi aukoti ir savo uždarbį, tad draudimo išmokos reikšmingai pagelbėja“, - tikina Elena ir priduria, jog geriausiai tėvų sprendimus paveikia artimųjų ar draugų patirtys. Jeigu artimame rate žmonės išgirsta apie sunkiai sergančius vaikus ir gautas draudimo išmokas, tuomet jau ir patys domisi gyvybės draudimo ir kritinių ligų apsaugos naudomis.

„Tiesa, per devyniolika mano finansų konsultantės darbo metų pastebiu, jog kritinių ligų draudimo apsaugos vaikams populiarumas tikrai auga, o tėvai sąmoningėja“, - džiaugiasi E.Malinauskienė.

Allianz Lietuva Išmokų skyriaus duomenimis, net 63 proc. visų gyvybės draudimo „Studentas“ išmokų už kritines ligas buvo išmokėtos vaikams, diagnozavus I tipo cukrinį diabetą. 

Lietuvos banko duomenimis Allianz Lietuva per dešimtmetį savo gyvybės draudimo klientams nelaimės atveju išmokėjo daugiausiai rinkoje, 38,6mln. eurų (Lietuvos bankas, 2012-11-30 – 2022 11 30). 

Išmokos Allianz Lietuva gyvybės draudimo klientams nelaimės atveju nuo veiklos pradžios iš viso sudaro 52 mln. eurų (Allianz Lietuva 2022-12-31).

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder