Ant Kretingos ligoninės sienos – viltį nešanti freska

Dvi jaunos menininkės – kretingiškė Justina Sendravičiūtė ir kaunietė Lauryna Stankūnaitė – ėmėsi puošti Kretingos rajono ligoninės vidinį kiemą: ant išorinės administracinio pastato sienos jos tapo per 20 kv. m ploto freską, vaizduojančią vilties simbolius – mergaitę su paukščiais.

Prieš 5-erius metus Vilniaus dailės akademiją baigusios menininkės kolegės, besispecializuojančios grafikos ir sienografijos srityse, kurių darbai papuošė ne vieną masyvų pastatą Kaune ir Vilniuje, laimėjo Kretingos ligoninės skelbtą konkursą.

Jos tapo akriliniais dažais, dominuoja itin švelnios šviesios spalvos. Freskos dydis – 7,7 x 3,3 m.

„Ligoninės vadovai pageidavo kažko pozityvaus, kad nutapytume vilties simbolius – mergaitę su paukščiais. Jie pateikė idėją, o mes sukūrėme eskizus, kuriuos dabar ir realizuojame ant sienos.

Dar nebaigėme, bet, jei leis orai, darbą ketiname užbaigti šią savaitę“, – tikino freskos autorės J. Sendravičiūtė ir L. Stankūnaitė.

Kretingos ligoninės vadovas Romaldas Sakalauskas, jai vadovaujantis vienerius metus ir ėmęsis tvarkyti ligoninės prieigas, sakė, kad freskos idėja neša tam tikrą žinią: „Kretingos ligoninė ne per seniausiai atšventė 100-metį, per tą laiką įvyko daugybė reformų, dabar – vėl kitų reformų laikas, kai įstaiga turi transformuotis į naują kokybę.

Todėl labai simboliška, kad freska norėjome pavaizduoti ligoninę kaip žmogų, pasirengusią naujam skrydžiui – naujiems darbams, kuriuos simbolizuoja iš jauno žmogaus rankų skrydžiui paleisti balandžiai.“

Šiai idėjai realizuoti labiausiai ir tiko vientisa, be langų, ligoninės administracinio korpuso siena.

„Kai pokariu, 1958-aisiais, buvo pastatytas šis ligoninės pastatas, jo sienos buvo išpuoštos ornamentais. Ligi šiol išlikęs kontūro rėmas, kurį ir užpildys dabartinė freska“, – kalbėjo R. Sakalauskas.

Jis pasakojo, kad, sutvarkius ligoninės teritoriją – išvalius parką, paklojus naujus takus, užsodinus želdynus, norėjosi, kad ir ligoninės fasadas būtų patrauklus ir šiuolaikiškas.

„Žmonės atvyksta į įstaigą, kurios išorė gerai matosi iš Žemaitės alėjos, bet vidinis kiemas – tarsi užslėptas, įprastai juose statomi konteineriai, ir neskiriama tiek dėmesio, kiek fasadui.

Keliaujant po pasaulį, po Europos šalis, teko matyti, kad senieji statiniai pagyvinami skoningais piešiniais, nešančiais tam tikrą žinią. Todėl ir mums norėjosi, prisitaikant prie jau sutvarkyto kraštovaizdžio, papuošti Kretingos rajono ligoninės pastatą“, – kalbėjo ligoninės vadovas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder