Aplinkosaugininkams mįsles mena vandens telkinių tarša

Per pastarąjį mėnesį Vakarų Lietuvos aplinkosaugininkams tenka aiškintis jau antrą atvejį, kai vandens telkiniai dėl taršos pakeičia savo spalvą. Vienu atveju tvenkinys buvo nudažytas žaliai, kitu - upelis tapo pieno baltumo.

Praėjusią savaitę palangiškius nustebino Rąžės upelio spalva - vanduo netikėtai pasidarė baltos spalvos ir taip įžiebė juokelius apie kurorte tekančias pieno upes.

Tačiau aplinkosaugininkams situacija nepasirodė juokinga.

Praėjusią savaitę Aplinkos apsaugos departamentas gavo pranešimą dėl Rąžės upėje Palangoje tekančio balto vandens.

Klaipėdos valdybos Kretingos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai kartu su UAB „Palangos vandenys“ darbuotojais atliko patikrinimą.

„Vakarų ekspresui“ departamento atstovai komentavo, kad nustatyta, jog baltos spalvos nuotekos į Rąžės upę pateko per paviršinių miesto nuotekų išleistuvą.

"Įtariama, kad į paviršinių nuotekų sistemą neatsakingi asmenys išpylė baltos spalvos vandenyje tirpstančius dažus.

Aplinkosaugininkai išžvalgė ir aplinkines teritorijas, tačiau asmens ir tikslios vietos, per kur galėjo į šiuos tinklus patekti medžiagos, nenustatyta", - teigiama Aplinkos apsaugos departamento komentare.

Į pranešime nurodytą vietą, nuo Kretingos g. link miesto pusės, buvo iškviesti ir Aplinkos apsaugos agentūros laboratorijos specialistai, kurie paėmė mėginius.

Manoma, kad tai momentinė tarša, kadangi tikrinimo metu baltos nuotekos per išleistuvą netekėjo.

Aplinkosaugininkų teigimu, gavus tyrimų rezultatus bus vertinama padaryta žala aplinkai ir taikoma administracinė atsakomybė nuotekų tinklų valdytojui.

Tai ne pirmas kartas, kai Rąžės upelio spalva pasikeičia dėl teršalų.

Praėjusiais metais upelio vanduo buvo tapęs raudonu. Tuomet buvo įtariama, kad vandenį nudažė iš Kretingos rajono atitekėjusios burokėlius apdirbančios įmonės nuotekos.

Vyksta tyrimas

Vis dar vyksta tyrimas dėl rugsėjo pabaigoje Kretingos rajone užfiksuotos vandens taršos Padvarių tvenkinyje.

Tuomet vandens telkinyje ties Kurmaičiais buvo pastebėti teršalai - gyventojai pranešė, kad vanduo yra žalios spalvos, matomos teršalų dėmės.

Įvykio vietoje nuo sekmadienio vakaro dirbo Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdybos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnai.

Bandant suvaldyti taršos plitimą buvo pastatytos boninės užtvaros, tačiau teršalai pasklido po didžiulį plotą.

Buvo siekiama, kad teršalai nepatektų į Akmenos upę.

Pirminiais aplinkosaugininkų vertinimais, tai - biologinė tarša.

Vis dėlto nuo taršos užfiksavimo praėjus mėnesiui dar neskelbiama, kuo tiksliai buvo užterštas tvenkinys bei kur buvo taršos šaltinis.

Buvo atlikti Kurmaičiuose veikiančių įmonių neplaniniai patikrinimai, tikrinti apylinkėse esantys kanalizacijos, nuotekų šuliniai ir kt.

Aplinkos apsaugos departamento teigimu, vis dar vyksta tyrimas.

"Dėl Kretingos rajone Padvarių tvenkinyje užfiksuotos taršos Aplinkos apsaugos departamento Kretingos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai šiuo metu atlieka tyrimą.

Todėl išsamią informaciją galėsime pateikti tik jam pasibaigus„, - nurodyta praėjusią savaitę “Vakarų ekspresui" pateiktame atsakyme.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder