Ar jau pasisotinome renginių?

Gyvendami griežto karantino sąlygomis vis dejavome, kad dūstame namuose, kad pasiilgome renginių, bendravimo vieni su kitais. Teiravomės klaipėdiečių, ar dabar, kai nuo vasaros pasipylė renginiai, jie jau jų pasisotino ir jau nori ramybės, ar vis dar intensyviai lanko juos?

Agnė KIŠONAITĖ, dailininkė

Agnė Kišonaitė

Į spektaklius dar kol kas nėjau, bet esu labai jų pasiilgusi: nusipirkau bilietų ir spaliui, ir lapkričiui, ir gruodžiui. Pastebėjau, kad labai greitai išperkami bilietai, ypač Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Kadangi neįvykusius renginius perkelia į būsimą grafiką, bilietai jau būna išpirkti. Tai šiek tiek liūdina. Aš dar nepasisotinau renginių, ypač pasiilgau parodų. Žinoma, saugausi, kiek tai yra įmanoma: vaikštau su kauke, dezinfekuoju rankas, stengiuosi laikytis atstumo nuo žmonių.

Kai buvo pirma pandemijos banga, tikrai niekur nėjau ir labai visko vengiau. O vėliau ir persirgau, ir pasiskiepijau, tad dabar į viską žiūriu daug ramiau. Prieš savaitę (prieš dvi. - Autor. past.) buvau nuvykusi į Šveicariją, dalyvavau „Art Basel“, žymiausių pasaulyje meno galerijų mugėje. Pamačiusi gyvai galerininkus, daug kūrinių, grįžau pasisėmusi idėjų, įkvėpimo.

Algirdas KAMARAUSKAS, inžinierius

Algirdas KAMARAUSKAS

Žmonės dabar į renginius eina su galimybių pasais, su kaukėmis. Vieniems atrodo, kad renginių per daug, kitiems - per mažai. Buvome poroje spektaklių bendrovės „Klaipėdos laivų remontas“ elinge. Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras, neturintis savo vietos dėl teatro remonto - šaunuolis. Ypač baleto trupė labai profesionaliai pasirodė elinge. Į masinius Jūros šventės renginius nelabai norėjome eiti, bet į kultūrinius renginius einame. Paprastai bilietais į juos rūpinasi žmona, mūsų šeimoje atsakinga už kultūrą.

Kai tik atsirado galimybė, iškart abu pasiskiepijome. Per daugybę metų žmonės išmoko gintis nuo ligų. Geriau nelabai ką ir sugalvosi. Arba turi užsidaryti, arba skiepytis ir laikydamasis tam tikrų normų: dėvėdamas kaukes, laikydamasis distancijos, išmokti gyventi kovido sąlygomis.

Nemanau, kad sėdėti užsidarius tinkamas būdas. Pavargsti nuo to. Per pirmą karantino bangą buvome užsidarę. Bet dabar jau nemaža dalis žmonių yra paskiepyta, nemažai yra ir persirgusių. Ko gero, dar trūksta kokios 10 proc. pasiskiepijusių, kad turėtume kitą rezultatą. Mūsų kolektyvas darbe nėra didelis, bet esame visi pasiskiepiję. Bandžiau vieną dieną padirbėti iš namų, nepatiko.

Valdemaras ANUŽIS, medikas

Valdemaras ANUŽIS

Manau, renginiai reikalingi žmonėms bendrauti. Jiems smagu būti kitų žmonių apsuptyje. Tai natūralus poreikis. Ne be reikalo senovės Romai reikėjo duonos ir reginių. Nuo tų laikų žmonės visai nepasikeitė, per trumpas laikas, kad pasikeistų mūsų biologija ir struktūra.

Visi renginiai turi ir fiziologinę dedamąją. Jų metu smegenyse persiskirsto kraujotaka. Įdarbinami kiti smegenų žievės laukai ir taip pailsi tos sritys, kurios dirbo intensyviai. Veiklos pakeitimas - efektyviausias antidepresantas. Kuo sunkesnis gyvenimas, tuo daugiau švenčių ir tuo jos audringesnės!

Pačiam dabar lankytis renginiuose netenka. Matyt, dėl amžiaus labiau traukia privatumas. Jau trejus metus gyvenu miške, ir labai retai kada būnu mieste. Turiu 14 vištų, pasistačiau vištidę. Tik mano gaidys Lobertinas Loretis apsirgo. Taigi visiškai pasikeitė gyvenimo tempas, bet jis tęsiasi. Ir man visai neliūdna, gailiuosi, kad anksčiau neišvažiavau. Gal, jeigu skaityčiau laikraščius, žiūrėčiau televiziją, būčiau nusiminęs.

Kristina VINTILAITĖ, Klaipėdos gyventoja

Kristina VINTILAITĖ

Neketinu eiti į renginius pandemijos sąlygomis, o savo kultūrinius poreikius tenkinu kitais būdais. Ne tik mūsų valstybėje, bet ir pasaulyje pandeminė situacija, tad apie kokį bėgimą į renginius galima kalbėti. Aš nepasikeičiau, esu griežtos tvarkos šalininkė. Esu griežta sau ne todėl, kad nenoriu susirgti, o todėl, kad noriu palaikyti valstybės diktuojamą politiką ir bandymą apsaugoti mūsų visų sveikatą.

Ir be renginių gyvenimas sukuria tokių aplinkybių, kad vienaip ar kitaip turi pasibūriuoti. Pavyzdžiui, vyksta koks nors bendrijos susirinkimas. Kalbu apie privalomus kontaktus, kai esi priverstas dalyvauti kažkur. Mano pareigos per pastarąjį dvidešimtmetį įpareigojo mene būti aktyvia, dalyvauti tam tikruose renginiuose, iki pandemijos man pakako to.

Adomas SKIEZGELAS, architektas

Adomas SKIEZGELAS

Manyčiau, renginių Klaipėdoje pakanka. Žinoma, juos lankyti reikia atsargiai, kad nepasigautum „kvarabos“. Aš aplankau visas parodas. Vakar buvo du renginiai, nespėjau į abu. Man atrodo, kad renginiuose mažai jaunimo. Aš pasiskiepijau, esu drąsesnis ir einu, nes tikrai yra įdomių renginių.

Mes, Mažosios Lietuvos reikalų tarybos Klaipėdos skyriaus atstovai, organizavome atminimo lentos Tilžės akto signatarui Viktorui Gailiui atidengimą Liepų gatvėje. Buvo didelis renginys. Dar vienas svarbus renginys buvo skirtas Kristijono Donelaičio draugijos 100-mečiui paminėti. Buvo ir konferencija, svarstėme, gal reikia naują mokyklą pavadinti Kristijono Donelaičio vardu. Kitais metais Klaipėdoje vyks didžiulis renginys - Baltijos šalių esperantininkų dienos. Atvažiuos apie 500 žmonių iš 50 pasaulio šalių.

Artūras MAŽELIS, žvejų atstovas

Artūras MAŽELIS

Nesu iš tų žmonių, kuriems miesto renginiai yra labai aktualūs, nebent jie būtų iš sporto tematikos. Ir prieš pandemiją jie ne itin mane traukė, nes buvau daugiau namisėda, dabar, kai siaučia kovidas, man tai nėra labai aktualu. Mes masinių renginių privengiame ir šiek tiek saugomės.

Žinoma, sporto renginių tikrai pasiilgome. Va, jau prasidėjo krepšinio sezonas. Laukiu, kada Klaipėdoje bus varžybos, tada eisiu. Ypač kai žais „Laivitės“, „Neptūno“ komandos. Dažnai lankydavausi pernai, manau, ir šiemet lankysiuosi varžybose.

Redakvijs archyvo nuotr.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder