Ar Klaipėda jau pasiekė galimybių ribas?

Antradienį Sveikatos ir socialinių reikalų komitete buvo aptarta situacija dėl pagalbos ir apgyvendinimo paslaugų teikimo nuo karo nukentėjusiems ukrainiečiams. Situacija nėra gera, uostamiestis jau baigia išnaudoti turimus resursus ir kreipiasi į Klaipėdos regiono savivaldybes.

Pirmadienio duomenimis, ukrainiečių registracijos centre jau registravosi 3 610 nuo karo bėgančių žmonių, tačiau mieste esančių ukrainiečių skaičiai yra gerokai didesni. Pas draugus ar gimines atvykę žmonės dar registruojasi centre.

Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Neniškio, ukrainiečių registracijos centre vidutiniškai per parą yra užregistruojama nuo 450 iki 600 žmonių.

„Paslaugos žmonėms yra suteikiamos vieno langelio principu. Taip pat yra pastatytos lovos, kur galima trumpam gauti poilsį ir tiems žmonėms, kurie atvažiuoja naktį, nuo 22 val. iki 8 val. ryto. Kai centras nedirba, galima laikinai prisiglausti, kol bus suteiktos paslaugos“, - sakė G. Neniškis.

Savivaldybė nusprendė, jog faktiškai gyvenantiems Klaipėdos savivaldybės teritorijoje gali būti skiriama 267 eurų dydžio vienkartinė materialinė parama. Tokia galimybe jau pasinaudojo 31 ukrainietis.

„Nuo kovo 8 d. yra priimti 245 prašymai, iš jų 31 prašymui, kas būtų 16 tūkst. eurų, jau padarytas pervedimas, jie jau gavo lėšas.

Iki mėnesio pabaigos apie 60 prašymų galėtume patvirtinti ir sunaudosime materialinės paramos pirmo ketvirčio lėšas, tuomet skaičiuosime, koks bus papildomas poreikis“, - pasakojo Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė.

Taip pat jau yra patvirtintas rezervinis sąrašas 67 socialinių būstų, kurie paruošti nuomoti ukrainiečiams pagal neatlygintiną sutartį.

„Tai yra laikinas sprendimas, neatlygintina nuoma būtų 6 mėnesių laikotarpiui, tačiau sprendžiama individualiai. Po 6 mėnesių, jei nebebus tokio poreikio, galėtume pradėti remontus tuose butuose, kad būtų galima trumpinti eilę ir nuomuoti mūsų socialiniams gyventojams“, - paaiškino Socialinio būsto skyriaus vedėja Lina Murauskienė.

67 rezerviniai butai buvo ruošiami remonto darbams, jau buvo paskelbtas viešasis pirkimas, tačiau prasidėjus karui ir esant ekstrinei situacijai, kai reikia padėti nuo karo bėgantiems ukrainiečiams, nuspręsta remonto darbus atidėti.

„Pagrindinę patalpą Smiltelės g., kurią naudojame, jau faktiškai esame išnaudoję. Dalis atvykusių žmonių gyvena kempinge, dviračių treke, taip pat aktyvuosime artimiausiu metu ir socialinius būstus bei dar kelias atlaisvintas patalpas“, - sakė G. Neniškis.

Klaipėda - ne guminė

Į Klaipėdos mokyklas jau priimti 423 ukrainiečiai vaikai. Pasak G. Neniškio, šiuo metu mokyklos jau pasiekė ribą, kiek gali priimti mokinių.

„Kol kas daugiausiai ukrainiečiai renkasi tautinių mažumų mokyklas, tačiau yra diskutuojama ir ieškoma įvairių būdų, tokių kaip hibridinis mokymas.

Mokyklose vaikų skaičius jau yra viršytas, viršijome nustatytas kvotas klasėse, formuojamos papildomos klasės, kur yra galimybės skirti vietas, kad švietimo paslaugos būtų teikiamos“, - dėstė Savivaldybės administracijos direktorius.

Jo teigimu, Klaipėda nėra guminė, tad tikimasi didesnio Klaipėdos rajono ir regiono savivaldybių įsitraukimo.

„Reikia pripažinti, kad Klaipėda tikrai ne guminė, mokyklose ir darželiuose vietų nėra tiek daug. Ieškome įvairių sprendimo būdų, tad privačios mokyklos ir privatūs darželiai yra pateikę skaičius, kiek kainuotų, kiek galėtų priimti vaikų ir kokie turėtų būti mokesčiai iš Savivaldybės biudžeto“, - dėstė G. Neniškis.

Organizuoja ekskursijas

Šį šeštadienį, kovo 26 d. 12 val., Klaipėdoje vyks nemokamos ekskursijos ukrainiečių pabėgėliams. Ekskursijos organizuojamos rusų ir anglų kalbomis, tačiau būtina išankstinė registracija tel. +370 687 52051.

„Mūsų tikslas - supažindinti atvykusius Ukrainos žmones su miestais, kuriuose jie dabar gyvena. Tai bendras Lietuvos gidų ir turizmo centrų projektas. Ir tikrai ne paskutinis“,- sakė Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder