Ar klaipėdiečiai gali gyventi be Jūros šventės? (2)

Savaitgalį Klaipėdoje jau šurmuliuos Jūros šventė. Karantinas ir jai buvo gerokai apkarpęs sparnus. Klausėme klaipėdiečių, ko šiemet jie tikisi iš jos, ar dalyvaus, ar specialiai išvažiuos iš miesto kur nors, kas jiems labiausiai šioje šventėje patinka, ir kas ne.

Audrius GRAŽYS, tapytojas

Norėčiau ko nors įdomesnio, kas nebūtų matyta, kad būtų įtraukta daugiau meninių projektų, kurie būtų įdomūs ne tik populiariajai publikai. Nesinori, kad šventė būtų sukomercinta. Manau, visa tai įmanoma padaryti, tai priklauso nuo to, kas daro. Mano tėtis gal kokius dešimt metų organizavo Jūros šventes. Jau tuo metu jis norėjo daryti filmus ant debesų ir t. t. Turėjo labai daug idėjų. Kas man labiausiai įsiminė per Jūros šventes, sunku pasakyti. Dešimt metų negyvenau Lietuvoje, tai ne taip dažnai ir teko dalyvauti Jūros šventėse. O štai šiemet būsiu šventėje. Ruoštis į ją eiti man nereikia, nes centre gyvenu, tai aplink mane ruošiasi visi. Nori nenori teks man dalyvauti. Bus rodomi ir filmai po atviru dangumi, ir visa kita.

Rita ŠAKINYTĖ, Klaipėdos gyventoja

Nesu grynakraujė klaipėdietė. Po studijų atvykau į uostamiestį ir jame gyvenu jau 20 metų. Išsipildė mano svajonė gyventi Klaipėdoje. Myliu viską, kas joje vyksta.

Dalyvavau visose Jūros šventėse visus tuos 20 metų. Klaipėdos be jos neįsivaizduoju. Man tai laukiamiausias vasaros renginys. Įstaigoje, kurioje dirbu, visada raginu kolegas dalyvauti ir eisenoje, ir vainikų nuleidimo ceremonijoje, eiti į koncertus ir kitus renginius.

Šventės vertinimas daug priklauso nuo asmeninės nuotaikos, nuo to, su kokiais lūkesčiais ateini ir kokie žmonės tave lydi. Man labai patikdavo Jūros šventės, vykusios prieš 15-20 metų, kai pagrindinėje mūsų gatvėje būdavo išnešti barų stalai. Ir tas jausmas, kad visas miestas švenčia netgi gatvėse, man labai įsiminė.

Anksčiau eisenose daugiau dėmesio būdavo skiriama kokiam nors vaizdui, būdavo kuriamos didesnės dekoracijos. O dabar išaugo jose einančių žmonių skaičius, o dekoracijoms jau mažiau skiriama dėmesio.

Pernai gal kažkam nepatiko tie po miestą bėgiojantys koncertai, o man patiko, buvo kitaip nei visada. Eini Danės krantine - ir praplaukia pro tave koncertas. O šiemet, girdėjau, bus ir eisena, tik ribos dalyvių skaičių, ir koncertai jau nebebėgios. Mane viskas džiugina.

Žygintas GINEITIS, AB „DFDS Seaways“ keltų kapitonas

Manau, kad uostamiestis yra per mažai reklamuojamas, esu įsitikinęs, kad Lietuvoje per mažai žinoma apie kapitoną Liudviką Stulpiną.

Šiemet per Jūros šventę tikrai nedirbsiu. Teko šiek tiek susidurti su pasiruošimu šventei. Man labai patiko „Klaipėdos šventės“, jos turi parengusios kelis planus, atsižvelgiant į pandeminę situaciją, į tai, kaip įstatymiškai bus ribojami kokie nors renginiai. Buvau lengvai nustebintas, kad Klaipėdoje turime tokių entuziastingų žmonių, kurie labai atsakingai vertina šitokį nuostabų Klaipėdos renginį.

Šiemet iš Jūros šventės tikiuosi labai daug. Manau, žmonės buvę uždaryti ir pavargę nuo pandemijos, tikrai norės tos šventės, dalyvauti joje, bendrauti, pagerbti tą, kuri po Dievo mums yra šventa - jūrą. Tikiuosi, kad viskas bus tvarkingai ir gerai.

Dalia GRIKŠAITĖ, Klaipėdos universiteto atstovė spaudai

Visada vienaip ar kitaip Jūros šventėje dalyvaudavau. O pastaruosius kelerius metus nuo 2013-ųjų teko daug ir sunkiai dirbti, kad ta šventė įvyktų. Apie visus renginius daug galvodavome. Nė vienas jų nebuvo koks nors netyčiukas. Visa Jūros šventė buvo kaip mano vaikas, jai daug jėgų atidaviau.

Šiemet bus bene pirmi metai, kai nebūsiu įtraukta taip giliai į Jūros šventę. Kaip paprastas pilietis galėsiu džiaugtis ja, o ne rūpintis.

Tiesą sakant, dar nelabai domėjausi, kas joje bus. Bet nė kiek neabejoju, kad tas tradicinis stuburas, dėl kurio aš kaip paprastas pilietis eičiau į šventę - mugė, koncertai ir kt., išliks. Pagal galimybes vienur ar kitur apsilankysiu. Gal visų renginių ir nepavyks pamatyti, nes turiu mažą vaiką, tad mano galimybės ribotos, bet tikrai eisime ir pasivaikščioti, ir pasidžiaugti. Neplanuosiu nieko, kur užkliūsiu, ten ir liksiu.

O su darbo kolektyvu mes ketiname dalyvauti eisenoje ir jau aktyviai gvildename idėjas, kad praeitumėme šurmulingai, linksmai. Tad šventėje dalyvausiu nuo pirmojo renginio. Šiuo metu kaip tik tariamės su kolegomis šiuo klausimu.

Pernai buvo išgyvenančių žmonių, kad šventėje nesaugu, bet ji praėjo labai saugiai ir gražiai, tai manau, kad ir šiemet viskas bus gerai. Nematau kokių nors ypatingų grėsmių, dėl kurių negalėtume švęsti arba džiaugtis.

Kęstutis LINKUS, verslininkas

Nesu iš tų, kurie iš Klaipėdos bėga penktadienį nuskambėjus laikrodžio 12 valandos dūžiui. Bet turiu galimybę šiek tiek pasitraukti į sodybą Jūros šventės antrą ar trečią dieną ir dalį jos laiko praleisti už Klaipėdos.

Jau formuojasi tradicija pasikviesti draugus Žvejų gatvėje pasižiūrėti laivų paradų. Esu Jūros šventės dalyvis. Smagu dar kartą susitikti su draugais, pažįstamais, bendradarbiais, buvusiais, esamais.

Šiemet labai optimistiškai galvoju, kad viskas bus gerai. Nepaisant visų organizacinių dalykų, manau, patys klaipėdiečiai ir miesto svečiai kurs šventės nuotaiką. Nemanau, kad vieneri metai pandemijos trins mums iš atminties gerus prisiminimus. Labiausiai jūros šventėje vertinu bendrą nuotaiką. Nesu mėgėjas mugių, nedievinu laivų paradų, bet, kai viskas susijungia į vieną visumą, kai yra truputį šventės, truputį paradų, koncertai pagal poreikius ar amžiaus grupes, atsiranda gera bendra nuotaika.

Renginių yra daug, kartais jų net per daug: koks nors smulkus renginukas lenda į Jūros šventės darbotvarkę, bet žmonės turi galimybę pasirinkti, kas kam labiau įdomu.

Deivis BILKŠTIS, Danės upės administratorius

Jūros šventėje dalyvauju kiekvienais metais. Visada einu į muges, visada surandu, kur gerai jaučiuosi. Šiemet norėčiau ko nors panašaus, kas buvo, kai vyko paskutinė regata „The Tall Ships Races“. Žinau, kad to tikrai nebus, bet norėtųsi, kad būtų kuo daugiau laivų. Man įsimintiniausia Jūros šventė buvo prieš ketverius metus, kai vyko regata. „Deltos“ nebijau, pasiskiepijęs nesu, į šventę eisiu.

Raktažodžiai
Gali . Tik jų mažai.
Klaipėdiečiai , 2021-07-24 11:39
Pseudo"jūros šventė" yra didžiausia nelaimė ir kančia klaipėdiečiams. Kažkodėl būtinai reikia uždaryti pagrindines miesto arterijas. Dėl to kažkam smagiau? Tas visas super-duper "šventimas" puikiausiai sutilptų Šiaurės rage ir Kruiziniame terminale. Ir miestas būtų mažiau apdergtas.
Praeivis, 2021-07-24 11:22
Sidebar placeholder