Ar mes pasiruošę pokyčiams?

Prieš kelias dienas praūžė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto suburtos Olimpinių vertybių ugdymo programos įgyvendinimo komandos susitikimas.

Prasideda naujas sezonas, o sertifikuoti lektoriai dega dar didesniu noru skleisti gerąją žinią.

Žinią, kad fizinis aktyvumas skirtingų dalykų pamokose ugdo ne tik fizinius gebėjimus, bet ir tikėjimą savimi, bendruomeniškumą, kuris paremtas pagarba, draugyste, bei veda tobulėjimo keliu.

Šiandien daug kalbama apie lyderystę, siekiama lygiuotis į geriausius, atliepiančius laikmečio pokyčius, siekiama akademinės sėkmės.

Ar tai įmanoma nesikeičiant patiems? Olimpinių vertybių ugdymo programos (OVUP) komanda pasiruošusi padėti ir kviečia būti smalsiais, nebijoti plėsti savo komforto zonos ribų.

Taip, taip, čia gali suskambėti ir skeptikų žodis – o kodėl reikia vesti save nepatogiu keliu? Atsakymas paprastas - todėl, kad tik tuomet prasideda tikrasis mokymasis.

Akivaizdu, kad pokyčius diktuoja ir pats gyvenimas. Šiandien valstybinių mokyklų duris praveria vaikai, karo vejami iš savos šalies.

Vaikai, kuriuos, pasak A. de Sent Egziuperi lūpomis kalbančio mažojo princo, reikia ne tik ugdyti, bet ir prisijaukinti.

Prisijaukinti – tai kalbėti tomis pačiomis vertybėmis paremta kalba.

Tokia bendražmogiška kalba paremta ir Olimpinių vertybių ugdymo programa, ji ugdo svarbiausias vertybes – pagarbą, draugystę ir tobulėjimą.

Būkime atviri pokyčiams. Juk geriausias mokytojas – pavyzdys.

Sidebar placeholder