Ar Palangos Sporto centras į rinktinės stovyklas turėtų vežti 2027 metų rinkimų kampaniją pradėjusio politiko atžalą?

Vienas palangiškis tėvelis, šią savaitę video žinutėmis apie tariamą mobingą Sporto centre nuolat draskęs žiemišką kurorto socialinių tinklų ramybę bei kalbėjęs apie kilnų rūpestį jį lankančiais vaikais, gali būti, kad dangstosi rūpestingo tėvelio šydu, nes jau pradėjo tiesioginių mero ir Tarybos rinkimų 2027-aisiais metais kampaniją.

Dvi dukros – tinklininkės

Mato Gailevičiaus, ką tik kurorte įsteigto „Nemuno aušros“ Palangos skyriaus pirmininko pavaduotojo, dvi dukros Sporto centre lanko tinklinį ir yra talentingos – viena net priklauso šalies rinktinei savo amžiaus grupėje.

Ponas Matas, treneris ir mažosios bendrijos „Sporto kopa“, kuri valdo sporto klubą „Kopa“, vadovas, siekia, kad Sporto centras savo lėšomis vežtų jo dukrą į nacionalinės rinktinės stovyklas ar treniruotes.

„Vaikai sportuoja Sporto centre, ne privačiame klube, dėl to Sporto centras tuo turi pasirūpinti,“ – sakė M. Gailevičius „Palangos tiltui.“

Vyras negalėjo „Palangos tiltui“ pateikti kitų savivaldybių, vežančių savo vaikus į nacionalines rinktines, pavyzdžių.

Įdomu, kad M. Gailevičius yra šalies tinklinio rinktinės, kurioje žaidžia jo dukra, vadovas, joje dirba visuomeniniais pagrindais.

„Nemuno aušros“ politikas neslėpė, kad jis Palangos Sporto centre „asistuoja“ mergaičių trenerei Dianai Mažeikei, žinomai kurorto tinklinio trenerei, išugdžiusiai būrį čempionių.

Saulius Simė, Sporto centro direktorius, sakė „Palangos tiltui“, kad  tokios praktikos – vežti jaunuosius sportininkus į šalies rinktinės stovyklas ar varžybas – nėra nė vienoje šalies savivaldybėje.

„Tuo turi rūpintis Tinklinio federacija arba patys tėvai,“ – įsitikinęs S. Simė.

Jam pritaria ir kiti žinomi kurorto sporto treneriai, pavyzdžiui, Regimantas Juška ir Marsel Balasanov. Pastarasis M. Gailevičių vadina savo bičiuliu.

Kurorto jaunųjų futbolininkų, krepšininkų, boksininkų ir kitų sporto šakų atstovų išvykomis į nacionalinės rinktinės stovyklas ar varžybas pasirūpina jų tėvai, o Sporto centras kompensuoja kuro išlaidas.

Kodėl kelioms tinklininkėms turėtų būti padaryta išimtis?

Sporto centro direktorius pasidavė spaudimui?

Vis tik S. Simė „Palangos tiltui“ prisipažino, kad 19 vietų Sporto centro autobusas dvi jaunąsias palangiškes tinklininkes – viena jų buvo M. Gailevičiaus dukra – į rinktinės stovyklą Birštone  vežė jau dukart –  gruodį ir sausio pradžioje.

„Nu, nusileidau aš. Neslėpsiu: kartais galiu būti minkštas. Nenoriu su niekuo pyktis. Niekuo. Su Tadu (Gailevičiumi – PT) – taip pat. Tokia mano natūra. Aš džiaugiuosi, kai mūsų kurorto vaikai papildo nacionalines rinktines,“ – „Palangos tiltui“ aiškino S. Simė.

Įnoringi tėvai

Pradžioje jis pasiūlė merginų tėveliams apmokėti jų dukrų kelionę į Birštoną tolimojo susisiekimo kompanijos autobusu (merginų amžius leidžia joms vienoms važiuoti), tačiau, anot direktoriaus, vienas iš tėvų pasišiaušė: „Mano dukra viešuoju transportu nevažiuos.“

Kai S. Simė įnoringiems tėvams pasiūlė kitą variantą – vienam iš sportininkių tėvų pačiam nuvežti mergaites į Birštoną, o Sporto centras apmokėtų kuro išlaidas, išgirdo šiurkštų atsakymą: „Čia – ne mūsų reikalas. Tu turi sugalvoti kaip jas nuvežti. Pats nuvežk arba tegul tavo pavaduotojas veža. Mes – užimti žmonės su savo asmeniniais gyvenimais.“

„Po tokio pokalbio paskambinau mūsų centro vairuotojui, kad jis septintą valandą ryte su mergaitėmis iš Palangos išvyktų į Birštoną, grįžtų iki trečios valandos, kad spėtų po to kitur nuvežti Sporto centro krepšininkus. Jis sutiko, tačiau vakare man tinklininkių trenerė (D. Mažeikė – PT) pranešė, kad gavo žinutę iš vieno mergaičių tėvo, jog toks laikas – septinta valanda – jam atrodo pernelyg ankstus, ir kad jis pats nuveš dukrą į Birštoną,“ – pasakojo S. Simė.

Šokdina direktorių, nes griežia dantį dėl praeities nuoskaudų?

„Palangos tilto“ žiniomis, jaunąją palangiškę tinklininkę į šalies rinktinės stovyklą Birštone vežęs tėvas yra buvęs vieno Palangos krepšinio klubo savininkas, savo laiku nemažai nuveikęs kurorto reprezentaciniam krepšiniui, tačiau griežęs dantį ant Palangos vadovų, kai teko atsisakyti krepšinio klubo.

Sausio pradžioje jis taip pat savo dukrą į šalies rinktinės treniruotę nuvežė pats – vėl į Birštoną. M. Gailevičius sausį taip pat pats pasirūpino savo dukros atvykimu į Birštoną.

Kitas dvi mergaites vėl vežė Sporto centro autobusas.

„Kaip sakiau: dėl mūsų kurorto šviesios tinklinio ateities, – sakė S. Simė. – Ekonomine prasme, tai – neekonomiška. Svarbiausia, Sporto centras neturi prievolės sportininkių gabenti į šalies rinktinės stovyklas ar varžybas".

Kuo S. Simė nusikalto M. Gailevičiui?

S. Simė tvirtino „Palangos tiltui“ nesuprantąs kurioje vietoje yra „nusikaltęs“ – ne toje vietoje Matui Gailevičiui kelią perėjęs.

„Esame kartu su jo „Kopa“ keletą renginių darę. Bet kai žmogus nuėjo į politiką, pasikeitė neatpažįstamai. Aš galvoju: ar jis pats taip elgiasi? Ar kieno nors pamokytas? – stebėjosi S. Simė. – Man, buvusiam politikui, tokie jo pareiškimai apie mobingą Sporto centrus, neva nukenčiančius vaikus – tiesiog šlykštūs,“ – nerinko žodžių Sporto centro direktorius.

Tačiau M. Gailevičius sako: „Treniruoju vaikus jau keturis metus ir matau iš arti situaciją sporto centre. Žinau problemas ir kaip treneris ir kaip tėtis. Prie „Nemuno aušros“ prisijungiau tik prieš kelias savaites, tačiau nei viename susitikime nesu kėlęs tokių klausimų kaip politikas.“

Dėl mobingo nepradėta tyrimų

S. Simė atskleidė, kad M. Gailevičius, tapęs „Nemuno aušros“ nariu, dabar iš jo reikalauja Sporto centro ataskaitos, net duomenų apie jo, direktoriaus, atlyginimą.

„Bet gi tai – vieša informacija. Neturiu ko slėpti. Neabejoju, kad jis moka internetu naudotis. O gal taip siekia mane terorizuoti?“ – svarstė S. Simė.

Anot jo, Sporto centras dėl mobingo, apie kurį šią savaitę trimitavo socialiniuose tinkluose Palangos „Nemuno aušros“ pirmininko pavaduotojas M. Gailevičius, nėra gavęs jokio skundo.

„Pernelyg mažame mieste gyvename, kad pyktumėmės. O aš – taikus žmogus,“ – sakė Sporto centro direktorius S. Simė.

Siekia patenkinti dziudo sportininkų poreikius

M. Gailevičiaus video minimas treneris Erikas yra Erikas Cchovrebovas, žinomas Palangos dziudo ir džiudžitsu treneris.

„Sutinku, kad jiems (dziudo sportininkams – PT) reikėtų didesnės salės. Ne tik sportuoti, bet kad būtų vietos ir pamedituoti, dvasinei būsenai stiprinti. Aš jo prašiau, kad jis truputį pakentėtų. Šiais metais balkone esame numatę įrengti dziudo salę – vien projekto parengimas kainuoja 12 tūkstančių eurų, brangoka, bet žinau, kad reikia – ieškome pigesnių sprendimų,” – sakė S. Simė.

Federacijai nesvarbu kas veža

Alisa Česnulevičiūtė, Lietuvos tinklinio federacijos generalinė sekretorė, sakė „Palangos tiltui“, kad federacija siunčia informaciją ir kvietimus rinktinės nariams ir jų  treneriams į sporto mokyklas/ sporto centrus/ klubus su prašymu sudaryti sąlygas ir galimybes jų auklėtiniams atvykti  į rinktinių stovyklas ir užtikrinti nurodytų sportininkų atvykimą.

„Kokiu/ kieno transportu sportininkai atvyksta, mes jų neklausiame,“ – sakė A. Česnulevičiūtė.

Anot jos, praktika šioje srityje yra labai įvairi ir ji skiriasi priklausomai nuo kiekvienos sporto šakos situacijos ir susitarimo.

M. Gailevičius sakė „Palangos tiltui“, kad su  meru Š. Vaitkumi bendravo ne kartą, anot jo, neoficialiai ir telefonu, siuntė žinutes.

„Prigesinti gaisrai, neišspręsta iš esmės visais atvejais,“ – sako jis nepateikdamas konkrečių dalykų.

M. Gailevičius jaučiasi labai svarbus?

Regimantas Juška, žinomas kurorto krepšinio treneris, kuris taip pat dirba Sporto centre, kaip ir S. Simė, sakė „Palangos tiltui“, kad „niekas niekur jaunų krepšininkų savivaldybės įstaigos – Sporto centro – transportu į nacionalinės rinktinės stovyklas ar varžybas neveža.“

„Palangoje – taip pat. Bet kai kurie tėveliai – ir, matyt, Matas Gailevičius toks – jaučiasi itin svarbūs, norėtų, kad būtų kitaip. Kad Sporto centras tuo rūpintųsi, o ne jiems patiems reikėtų tuo rūpintis,“ – sakė R. Juška.

„Matas Gailevičius yra šalies rinktinės, kurioje žaidžia jo dukra, vadovas, tad jis turėtų rūpintis, kad jo dukra pasiektų jos stovyklas ar varžybas. Aš keliu klausimą taip: gal jis nesusitvarko su savo pareigomis rinktinėje? Man atrodo, kad jis jau aiškias savo politines ambicijas tik bando prisidengti rūpestingo tėvelio vardu,“ –  pabrėžė R. Juška.

Ar derėtų šnekėti apie įžūlaus jaunojo politiko psichologinį smurtą?

„Tai, ką Gailevičius daro – švaistosi kaltinimais apie mobingą, mini konkrečias trenerių pavardes, nors vėliau jie atsiriboja nuo tokių jo pareiškimų, nuteikinėja tėvus – yra absurdiška ir žiauru. Manau, kad galime kalbėti apie jo (Mato Gailevičiaus – PT) psichologinį smurtą ir terorą – prieš mus, Sporto centro trenerius,“ – pabrėžė R. Juška.

Anot jo, kai kurie Sporto centro tėvai, M. Gailevičiaus raginimu atvykę į susitikimą pirmadienį Kurhauze su meru Šarūnu Vaitkumi, kitais Savivaldybės vadovais bei Sporto centro direktoriumi S. Sime, pamatę skaidrėse pateiktus skaičius, rodančius, kad kurorto tinklininkės gauna didžiausią finansavimą lyginant su kitomis sporto šakomis, pakeitė nuomonę apie M. Gailevičių.

„Žmonės – ne kvaili, o jo ketinimai – aiškūs, politiniai,“ – sakė R. Juška.

Nors ir bičiuliu vadina, bet nepritaria visiems reikalavimams

Marsel Balasanov, futbolo akademijos „Gintaras“ vadovas, sakė „Palangos tiltui“, kad Matas Gailevičius yra jo bičiulis.

„Bet aš jam tiesiai šviesiai pasakiau: tu net nesitikėk, kad tavo dukrą ir kitas tinklininkes Sporto centras vežiotų į rinktinės stovyklas ar varžybas. Mes, futbolininkai, apie tai net nesvajojame – patys nuvežame. Nemanau, kad Savivaldybės Sporto centras turėtų tai daryti. Nežinau, kur tai būtų daroma. Tuo turėtų rūpintis patys tėvai,“ – pabrėžė M. Balasanov.

Būtent jo siūlymu pirmadienį įvykusiame triukšmingame Savivaldybės ir Sporto centro vadovų susitikime su miesto sporto bendruomene buvo nuspręsta, kad bus įsteigta miesto Sporto taryba, kuri nagrinės įvairius klausimus.

Prieš bene keturis metus apie mobingą Sporto centre (tuomet jam vadovavo Arūnas Macius – PT) prabilęs „Gintaro“ steigėjas dabar sako, kad „nežinąs“ situacijos Sporto centre.

Tačiau M. Balasanov pabrėžė, kad privačių sporto klubų sportininkai kaimyninėse savivaldybėse, pavyzdžiui, Kretingoje, yra labiau remiami.

„Nemuno aušrietis“ jau pradėjo Palangos „išvadavimą“

Šią savaitę M. Gailevičius su griausmu pradėjo tesėti viešai duotą Palangos naujojo Seimo nario ir šios partijos Palangos skyriaus pirmininko Karolio Neimanto pažadą 2027-ųjų metų mero ir Tarybos rinkimuose – „išlaisvinti“ Palangą.

Suprask: nuo „blogo“ dabartinio mero, jo atstovaujamos partijos ir Palangos – tokios, kokios ji yra dabar.

Prieš sporto bendruomenės renginį pirmadienį Kurhauze M. Gailevičius video įrašu ragino tėvelius rinktis atskirai ir kartu visiems eiti į Kurhauzą,  kad visi pamatytų ir pajustų jėgą.

Kieno jėgą – tėvelio-politiko M. Gailevičiaus, tėvelių ar destruktyvios „Nemuno aušros“?

Žinia, susitikimas –  keturiems ne vietiniams vyrukams uoliai viską iš skirtingų kampų filmuojant mobiliais telefonais – virto į grumtynes dėl mikrofono, lydimas šūkčiojimų ir ilgų M. Gailevičiaus tiradų apie mobingą Sporto centre bei jo „nuskriaustus“ vaikus.

Ar jau už lango – ne 2025-ieji, o 2027-ieji, mero ir miesto Tarybos rinkimų metai?

Meras: „Nekiršinkite palangiškių ir nemanipuliuokite vaikais“

Kaip šiandien rašo „Palangos tiltas“, meras Šarūnas Vaitkus trečiadienį išplatino pareiškimą „Nekiršinkite palangiškių ir nemanipuliuokite vaikais, „Nemuno aušros” veikėjai.“

„Metodas patikrintas prieš kelis mėnesius Seimo rinkimuose: garsiai rėkti, kaltinti bet ką ir bet kuo, kalbėti be argumentų, be faktų, kelti sumaištį. Tikslas aiškus kaip ant delno: skaldyk ir valdyk, o tuomet 2027 - ųjų savivaldos rinkimai – tavo kišenėje. Tokia kiršinimo kontora savo ratilus jau suka ir Palangoje,“ – sako mero įrašas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder