Nidoje vieni atsisako nuomoti būstus, kiti laukia progos pasipelnyti

Artėjantis festivalis „Ant bangos“ Nidoje kelia dviprasmiškus jausmus: vieni atsisako nuomoti būstus, kiti laukia progos pasipelnyti (1)

Praėjusiais metais Nidoje vykęs festivalis „Ant bangos“ patiko ne visiems – pajūryje besimėtančios šiukšlės bei triukšmaujantis jaunimas miesto gyventojams ir svečiams priminė chaosą. Dalis Nidoje nekilnojamo turto nuoma užsiimančių verslininkų baiminasi, kad istorija šiemet gali ir vėl pasikartoti.

 

Portalui Alfa.lt susisiekus su Nidoje gyvenančia verslininke, moteris papasakojo, kad kai kurie būstų savininkai iš tiesų vengia nuomoti kambarius jau ketvirtadienį prasidėsiančio festivalio dienomis.

Tai jie daro siekdami užkirsti kelią girtaujančio jaunimo keliamam triukšmui paryčiais.

„Šis festivalis Nidoje vyksta ne pirmus metus ir nuomotojams yra ne naujiena.

Praėjusiais metais atsirasdavo tokių, kurie rūpindavosi, ką į festivalį atvykę gyventojai jų apartamentuose geria, kaip leidžia laiką, o išsiaiškinę pradėdavo ir pergyventi.

Šiemet tokie savininkai tiesiog atsisako priimti rezervacijas, stengdamiesi išvengti festivalio dalyvių jiems keliamų nemalonumų“, – kalbėjo svečių namų savininkė.

Vis dėlto, savo ruožtu moteris patikino, kad pati praėjusią vasarą nuomojo kambarius į festivalį atvykusiam jaunimui.

Šis – tvarkingas ir kultūringas, todėl kambarius nuomoja ir šiemet, o artėjantis festivalis jokių nuogąstavimų nekelia.

Didėjanti paklausa augina kainas

Tuo tarpu portalo kalbinti verslininkai netgi džiaugiasi, mat artėjantis festivalis – puiki proga atsigriebti už šį sezoną jaučiamą lankytojų srauto sumažėjimą.

Ir iš tiesų, vienoje populiariausių apgyvendinimo įstaigų užsakymus teikiančių platformų Booking.com matyti, kad kainą už naktį šį savaitgalį Nidoje gali siekti ir 300 eurų.

„Nuomotojai kainas koreguoja atsižvelgdami į užimtumą ir srautą Booking platformoje. Artėjant festivaliui šis padidėjęs, todėl keliame kainas.

Tuo labiau, kad šį sezoną dėl prasto oro išties trūksta lankytojų.

Kolegos, nuomojantys po 50 kambarių, jaučia net 50% sumažėjusį užimtumą“, – portalui Alfa.lt sakė kambarius Nidoje nuomojanti moteris.

Netinkama šventės data

Nors lankytojų pajūryje šį sezoną ir trūksta, su festivalio data besidubliuojančios kitos šventės nuomotojams sukelia naują problemą – kaip sutalpinti ilgamečius svečius į miestą staiga atvykus dideliam lankytojų srautui?

Portalo kalbinta verslininkė teigė prieš artėjantį festivalį neturinti nieko prieš, tačiau organizatoriai pasirinko blogą laiką.

„Festivalis galėtų vykti ir kitomis dienomis, nes dabar labai daug švenčių – Kuršių marių regata, teniso turnyras, Nidos džiazo festivalis…

Festivalį „Ant bangos“ galėtų rengti arba prieš šventes, arba po jų, nes neturime kur priimti ilgamečių svečių.

Jie yra mūsų prioritetas ir nenorime, kad dėl vietų stygiaus turėtų važiuoti miegoti į Pervalką ar Klaipėdą“, – dėstė moteris.

neringa-kultura-festivalis

Asociatyvi nuotr.

alfa.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder