Arvydo Vaitkaus komandos „Ištikimi Klaipėdai“ rinkimų programa - lyg miesto ateities planas (51)

Kandidato į Klaipėdos miesto merus Arvydo Vaitkaus suburtas nepartinis rinkimų komitetas „Ištikimi Klaipėdai“ rinkimų programą kūrė ne vienerius metus. Joje numatyta darbų, kurių pakaktų 10-ies metų Klaipėdos strateginiam planui.

„Mums skauda dėl miesto. Norime Klaipėdą matyti kitokią. Ir mes žinome, kaip tai padaryti“, - ryžtingai į rinkimų kovą stoja Arvydas Vaitkus.

Pasak jo, į Klaipėdos miesto tarybą kandidatuoja 22 komiteto „Ištikimi Klaipėda“ nariai, kurie yra savo srities profesionalai.

„Tai žmonės, rodantys pavyzdį savo darbais ir pasiektais rezultatais. Daugelis jų yra sukūrę sėkmingus verslus, vadovaujantys visuomeniniams judėjimams, stambioms įmonėms, daugelį metų buvę politikais.

Į komiteto veiklą įsitraukė švietimo, kultūros, sporto organizacijų lyderiai, ir visi jie pasiryžę aukoti savo laiką bei energiją, sutiko dirbti miestui ir klaipėdiečiams“, - sako kandidatas į Klaipėdos miesto merus A. Vaitkus.

vaitkus

Patirties užteks

Vienas iš žinomiausių Klaipėdos politikų, net dešimt metų Klaipėdos mero pareigas ėjęs Rimantas Taraškevičius taip pat kandidatuoja su šiuo komitetu.

„Nepartinį komitetą “Ištikimi Klaipėdai„ pasirinkau, nes nebenoriu sieti savo veiklos su jokia partija. Arvydą Vaitkų pažįstu daug metų.

Man būnant meru, kai A. Vaitkus ėjo atsakingas pareigas Vyriausybėje, bendradarbiaudami Klaipėdoje įvykdėme ne vieną didelį projektą.

Matau, kad su jo suburta komanda galime daug gerų darbų nuveikti“, - sako jau 33 metus miesto Taryboje dirbantis R. Taraškevičius.

Patyręs politikas atkreipė dėmesį ir į svarbius artėjančių rinkimų pokyčius, apie kuriuos daugelis rinkėjų net nežino.

„Man keistai skamba kai kurių dabartinių kandidatų į merus pasisakymai. Jie žada neįmanomus dalykus ir, panašu, net nesupranta, kas tai per pareigos.

Juk pasikeitus savivaldos įstatymui kardinaliai pasikeitė ir mero pareigos. Čia jau nebe juostelių karpymas, nebe iškilmingų kalbų sakymas, ne reprezentacija renginiuose, o rimtas darbas, kur reikia ir ekonomikos, ir ūkinių reikalų išmanymo.

O Arvydas Vaitkus yra tas vadovas, kuris visą gyvenimą gvildeno ūkinius klausimus ir juos puikiai išmano“, - sakė R. Taraškevičius.

Iš dabartinėje miesto Taryboje dirbančių politikų komandoje „Ištikimi Klaipėdai“ yra ir praėjusiais metais naujam gyvenimui prikelto viešbučio „Victoria“ savininkas Arūnas Tuma. Komiteto rinkimų štabui vadovauja dar vienas žinomas uostamiesčio verslininkas Vidmantas Dambrauskas.

Kartu su naujuoju komitetu į savivaldos rinkimus eis ir dabartiniai Klaipėdos miesto tarybos nariai, akademinės bendruomenės atstovai Romualdas Idzelevičius, dr. Arūnas Andziulis, Antanas Kontautas.

Prie komandos „Ištikimi Klaipėdai“ jungiasi ir politikos senbuviai - Vaida Raugelė bei Leonas Makūnas. Abu jie miesto valdymo srityje dirbo ne vieną kadenciją.

„Visi rinkimų komiteto “Ištikimi Klaipėdai„ nariai, ne tik politikai, bet ir kultūros, švietimo, medicinos sektorių atstovai, yra atsakingi už sritis, kurias jie geriausiai išmano ir turi realių siūlymų, kaip padaryti geriau“, - teigė A. Vaitkus.

ištikimi

Atsiklausė klaipėdiečių

Kuriant rinkimų programą komitetas „Ištikimi Klaipėdai“ atliko klaipėdiečių apklausą, kokios problemos jiems yra aktualiausios.

„Kartu ilgai ieškojome atsakymų į klausimus, kodėl Klaipėda nėra nei laimingiausias, nei sėkmingiausias miestas, kodėl mažėja gyventojų, kodėl išvažiuoja jaunimas.

Visos valdžios kažką statė, asfaltavo gatves, sodino medžius, kūrė kultūrines ir socialines programas. Tai kodėl rezultatas ne toks, kokio mes visi klaipėdiečiai tikimės?“ - kelia klausimus A. Vaitkus.

Nepartinio komiteto „Ištikimi Klaipėdai“ programa yra labai plati ir apimanti kone visas miesto gyvenimo sritis. Bet šio komiteto kuriamos programos tikslas ne tik konstatuoti problemą, bet ir iškart pasiūlyti sprendimus, kaip ją išspręsti.

Kodėl daugiabučių gyventojai neturi kur statyti automobilių?

V. Dambrauskas stebisi, kad Klaipėdoje atsirado terminas „vakarinė parkavimo vietos medžioklė“.

„Vakare, ypač pietinėje miesto dalyje, yra labai sudėtinga, o kai kur ir visai neįmanoma, rasti vietos automobiliui. Tai žmonėms sukelia nepatogumų. Ir gal tai yra viena iš priežasčių, dėl ko merdi Klaipėdos senamiestis“, - sako V. Dambrauskas.

Pasak politiko, gali būti, jog žmonės vakare nebevyksta į teatrą, renginius ar tiesiog kavines, nes žino, kad grįžę namo, neras kur pastatyti automobilio.

„Yra efektyvių būdų spręsti problemą. Tai gali būti ir laikinos grunto aikštelės, korinė danga, tačiau svarbiausia, kad gavę valdžią mieste padarysime taip, kad visi mieste už parkavimą surinkti pinigai būtų kaupiami atskirame fonde ir naudojami tik parkavimo vietoms įrengti“, - sako V. Dambrauskas.

taraskevicius

Kita problema - baudos už parkavimą

„Kol miestas nepasirūpino parkavimo vietomis, gyventojai negali būti už tai baudžiami“, - įsitikinęs V. Dambrauskas.

Pasak A. Vaitkaus, absurdiška situacija, kai socialiniai darbuotojai vykdami pas globotinius ar pedagogai atvykę į mokyklas centre, turi mokėti parkavimo mokesčius.

Šią tvarką būtina peržiūrėti.

Kodėl neįmanoma be eilių patekti pas gydytoją?

Komiteto „Ištikimi Klaipėdai“ kandidatė į Klaipėdos miesto tarybą V. Raugelė dirba Klaipėdos miesto tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komitete.

„Savivaldybė yra tiesiogiai atsakinga už pirminės sveikatos priežiūros sistemą, kitaip sakant, už tai, kad gyventojai galėtų patogiai ir laiku gauti šeimos gydytojo paslaugas.

Nekalbėkime apie ligonines. Jas valdo valstybė, bet šeimos gydytojai, dalis miesto poliklinikų yra savivaldybės įtakos sferoje, galvokime, ką čia galime nuveikti“, - sako V. Raugelė.

Anot jos, būtina efektyvinti sistemą, padidinti finansavimą. Jei reikia, steigti papildomus etatus ar poliklinikų padalinius.

Nes vienas iš efektyviausių būdų mažinti eiles - gydytojų skaičiaus didinimas. Savivaldybė dėl klaipėdiečių sveikatos tikrai turi rasti lėšų.

Kodėl senamiestis netampa traukos centru?

„Miesto centras, senamiestis be žmonių - ne miestas, - sako nepartinio komiteto “Ištikimi Klaipėdai„ narys A. Tuma. - Nereikia išradinėti dviračio. Paimkime geriausius pavyzdžius Lietuvoje, užsienyje. Turi susėsti valdžia, verslas ir padaryti konkrečius darbus. Kitaip nieko nebus.“

Jam antrina ir kandidatas į Klaipėdos merus A. Vaitkus.

„Prieš dvidešimt metų, kai apie savo planus pakeisti miestą kalbėjo Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, daug kas laikė jį bepročiu, o pažiūrėkite į Druskininkus dabar.

Daug bendravau su Kauno meru Visvaldu Matijošaičiu. Jis aiškiai pasakė, ką padarė, kad atgaivintų Kauno senamiestį.

Su savivaldybės daliniu finansavimu perdažyti pastatų fasadus, sutvarkyti apšvietimą - ne milijonus kainuoja. Tai gali padaryti ir Klaipėda“, - sako A. Vaitkus.

Anot A. Vaitkaus, į Klaipėdą nori atvažiuoti, čia dirbti, gyventi ir ilsėtis žmonės iš Vilniaus, iš Kauno, tačiau jie norėtų įsikurti patogiuose būstuose.

Miestas turi išnaudoti teritorijas prie vandens, gražiose vietose. Jų Klaipėdoje yra, tačiau nepadaryti teritorijų detalieji planai, o investuotojai nenori laukti dešimtmečius, todėl investicijos nukeliauja kitur.

„Jei “Klaipėdos energijos„ teritorijoje ar kitame Danės upės krante atsirastų patrauklūs gyvenamieji kvartalai, tada į Klaipėdą sugrįžtų gyventi ir dalis tų klaipėdiečių, kurie išsikėlė iš miesto už Palangos plento. O į senamiestį sugrįžtų gyvybė“, - įsitikinęs A. Vaitkus.

Su nepartinio komiteto „Ištikimi Klaipėdai“ rinkimų programa ir siūlomais sprendimais Klaipėdai bus galima susipažinti interneto svetainėje vėliau

Rinkimų reklama. Bus apmokėta iš politinio komiteto "Ištikimi Klaipėdai" rinkiminės sąskaitos.

Užs. nr. 306999

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder