Autobusai neįgaliesiems duris atvers dar plačiau

(1)

Jau lapkritį neįgaliesiems ir kitiems riboto judumo asmenims uostamiesčio viešasis transportas turėtų tapti dar draugiškesnis. Aišku, jei Seimas patvirtins pateiktas įstatymų pataisas.

Trečiadienį Klaipėdos miesto savivaldybė surengė nuotolinį susitikimą dėl viešojo transporto priemonių pritaikymo neįgaliesiems ir kitiems riboto judumo asmenims.

Pasak uostamiesčio vicemero Arūno Barbšio, jame pristatyti planuojami įstatymų pakeitimai.

"Kalba ėjo apie planuojamus pokyčius, įsigyjant viešojo transporto priemones. Pastarosios privalės būti pritaikytos neįgaliesiems ir judėjimo negalią turintiems asmenims.

Tai lies ne tik autobusus, bet ir viešojo transporto sustojimo stoteles, kad įvairią negalią turintys žmonės galėtų be jokių problemų patekti į autobusus.

Jei Seimas įstatymų pakeitimus patvirtins, jie įsigalios nuo šių metų lapkričio mėnesio. Šiuo metu dar vyksta diskusijos„, - “Vakarų ekspresui" sakė A. Barbšys.

Kalbėta ir apie finansavimą, kurio gali prireikti įgyvendinant minėtus pakeitimus.

Vicemero teigimu, uostamiesčio biudžetui tai labai skaudžiai atsiliepti neturėtų.

„Klaipėda tam ruošėsi iš anksto. Mes jau dabar perkame žemagrindžius autobusus, kurie iš esmės atitinka naujus reikalavimus. Tad nemanau, kad reikės itin didelių investicijų. Tačiau senų autobusų parką teks atnaujinti“, - patikino A. Barbšys.

Aukščiausios šalies valdžios dėmesio sulaukęs memorandumas dėl transporto priemonių ir transporto fizinės ir informacinės infrastruktūros pritaikymo individualių poreikių turintiems žmonėms pasirašytas pernai birželį.

Ta proga Susisiekimo ministerija pranešė, jog viešojo transporto ir jo infrastruktūros pritaikymui individualių poreikių turintiems žmonėms planuoja skirti ne mažiau kaip 0,5 mlrd. eurų.

Lietuvoje žmonės, turintys negalią, sudaro daugiau nei 8 procentus visų gyventojų, o tai yra beveik 230 tūkstančių žmonių.

„Vakarų ekspresas“ rašė, kad uostamiesčio Savivaldybės valdomos įmonės Klaipėdos autobusų parko (KAP) darbuotojai jau kelerius metus mokosi tobulinti paslaugas bei pritaikyti transporto priemones neįgaliems žmonėms.

Pastaraisiais metais KAP įsigijus naujus miesto keleivių pervežimams skirtus autobusus, dauguma jų yra pritaikyti neįgaliesiems ir riboto judumo asmenims.

Žemagrindžiai autobusai turi ir pasvirimo funkciją į dešinę pusę, kad neįgaliųjų vežimėliuose sėdintiems žmonėms būtų lengviau įvažiuoti.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder