Baltijos kelią prisiminė su daina

Lietuvoje minima Juodojo kaspino diena ir Baltijos kelio 32-osios metinės. Klaipėdoje šiai atmintinai datai buvo dedikuotas tik vienas renginys - dainuojamosios poezijos vakaras Koncertų salės parko estradoje.

„Minėdami šią datą labiau orientuojamės į jubiliejines sukaktis. Baltijos kelio 30-mečiui pavyko surengti puikų projektą - kilnojamą fotografijų parodą, kurioje įamžintos Baltijos kelio akimirkos.

Ekspozicijai panaudojome muziejaus ir miestiečių atneštas fotografijas, kuriomis buvo papildytas fotoarchyvas.

O šiais metais dėmesį telkėme į kitus įvykius, be to, ir pandemija gerokai sumaišė mūsų norus ir planus. Apskritai manau, kad, kiekvienais metais minint tam tikrus istorinius įvykius, išsisemiama.

Gal reikėtų ieškoti naujų formų, kaip įprasminti istorinę atmintį ir įtraukti daugiau institucijų", - svarstė Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktorius Jonas Genys.

Juodojo kaspino dienai ir Baltijos kelio metinėms skirtą dainuojamosios poezijos vakarą miestiečiams ir svečiams padovanojo atlikėjai Agnė ir Giedrius Arbačiauskai, Jonas Baltokas ir grupė „Jiedu“ (Vilija ir Ramūnas Šepučiai).

"Tuo metu, kai vyko Baltijos kelias, aš su tėvais buvau Kuršių nerijoje. Tad dalyvauti fiziškai jame man neteko.

Tuo metu, manau, visi Baltijos šalių žmonės dalyvavo. Jei ne fiziškai, tai mintimis visi buvome kartu, vieningi. Ir tai yra labai svarbu.

Vakaro koncertui specialiai neieškojome patriotinių dainų apie Lietuvą, o rinkomės poeziją, kuri kalba apie mus, žmones, mūsų jausmus, išgyvenimus, apie tai, kas mus jungia", - sakė dainuojamosios poezijos atlikėja Vilija Šeputienė.

Informacija

1939 metų rugpjūčio 23 dieną Maskvoje buvo pasirašytas Molotovo-Ribentropo paktas, nulėmęs Antrojo pasaulinio karo pradžią.

Rugpjūčio 23-ioji - Baltijos kelio (Juodojo kaspino) diena, Europos diena stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti - reiškia tautų susitelkimą, šio pakto bei jo pasekmių pasmerkimą, ryžtą kovoti.

Molotovo-Ribentropo paktas vadinamas išdavystės ir Antrojo pasaulinio karo pradžios dokumentu, pasmerkusiu ištisas tautas, sugriovusiu pasaulio taiką.

Šis dokumentas ir jį lydėję slaptieji protokolai padarė didžiulę žalą Lietuvai ir kitoms Baltijos šalims. Nužudyti tūkstančiai žmonių, šimtai tūkstančių išvežta į vergiją Sibire.

1989 metais šimtai tūkstančių Estijos, Latvijos ir Lietuvos gyventojų, sudarydami gyvą grandinę, susikibo rankomis, siekdami pademonstruoti savo solidarumą.

Ši grandinė - Baltijos kelias - nusidriekė nuo Vilniaus iki Talino ir taip simboliškai atskyrė Baltijos valstybes nuo Sovietų Sąjungos, parodė žmonių laisvės siekį.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder