Baltijos viadukas: darbai ir pinigai pagal planą

Vyriausybė trečiadienį paskirstė specialios kelių priežiūros programos lėšas. Iš 16,1 milijono eurų net 8,8 milijono nuspręsta skirti Baltijos pr. ir Šilutės pl. viaduko statybai. Tai garantuoja darbų finansavimą iki spalio mėnesio.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis „Vakarų ekspresui“ sakė, nors šiems metams dar trūksta apie 5 milijonų eurų, pinigų planuojama rasti.

Anot jo, jau priimtas sprendimas papildomai 0,5 milijono eurų skirti iš Savivaldybės biudžeto, nes auga biudžeto pajamos.

„Metų pabaigoje, atsižvelgiant į kitų projektų įgyvendinimą, planuojama perskirstyti Savivaldybei skirtas kelių priežiūros programos lėšas, taip pat viaduko projektui pirmenybę turėtų teikti ir Vyriausybė, perskirstydama nepanaudotas lėšas“, - mano, kad lėšų pritrūkti neturėtų, G. Neniškis.

Jis akcentavo, kad jau yra pasiektas susitarimas, jog kartu būtų vykdomas ir antrasis šio projekto įgyvendinimo etapas, kurio metu būtų įrengtos požeminės perėjos ir rytinėje žiedinės sankryžos dalyje.

Dėl to projekto vertė auga 2,4 milijono eurų iki maždaug 33 milijonų.

„Artėjame prie susitarimo su rangovu dėl indeksavimo“, - sako G. Neniškis.

Anot jo, dėl kylančių kainų statybos sektoriuje projektas brangsta apie 3 milijonus eurų.

Sankryžos rekonstrukcija finansuojama daugiausia valstybės lėšomis. Projektui taip pat 2,7 milijono eurų jau skyrė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.

„Vyriausybės finansavimas skirtas labai laiku, nes galėsime padengti rangovui susidariusią nedidelę skolą“, - sako G. Neniškis.

Viaduko statybas planuojama baigti kitų metų pavasarį.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder