GARBĖ. Teatralas Benas Šarka mano, kad paaukodamas Ukrainai jam skirtą prabangų kultūros magistro žiedą garbės nepraranda, o pasididžiavimo jam nereikia. "Tai ne pasididžiavimo, mirties ir gyvybės klausimas", - sakė jis. Beno ŠARKOS nuotr.. iš ciklo "Laiko nėra"

Benas Šarka magistro žiedą aukoja Ukrainai

(1)

"Aukoju Klaipėdos magistro žiedą - "Bayraktar" Ukrainai", - asmeninėje "Facebook" paskyroje paskelbė vienas iš šių metų Klaipėdos kultūros magistrų - teatralas Benas Šarka.

"Siūlau pinigus, skirtus Klaipėdos magistro žiedo darymui, paaukoti "Bayraktar" pirkimui.

Dėkoju už įvertinimą, bet nesidžiaugs mano širdis germanišku žiedu, kai Vokietijos valdžios atstovai vykdo išdavikišką politiką Ukrainos atžvilgiu.

Norėčiau, kad Klaipėdos miesto meras ir Klaipėdos savivaldybė atliktų šį žestą, vardan Ukrainos pergalės.

Arba, kaip davė mintį Linas Poška - daryti magistro žiedą, bet paskelbti jo pardavimą aukcione, lėšoms Ukrainai rinkti", - viešą pageidavimą išreiškė B. Šarka, įraše grotažymėmis pažymėdamas Klaipėdos miesto savivaldybę ir merą.

"Tai ne noras, o žūtbūtinis reikalas, mirties ir gyvybės klausimas. Mes kalbame apie milijonų žmonių gyvybes. Dabar visa Lietuva metasi, kad nupirktų "Bayraktar". Tai bendras mūsų visų reikalas, kuriam reikia 5 milijonų eurų. Žiedas kainuoja virš tūkstančio, gal du tūkstančius eurų.  Manau, kad jam bus didesnė garbė būti paaukotam. Tai yra mirties ir gyvybės klausimas, o ne pasididžiavimo", - sakė "Vakarų ekspresui B. Šarka.

Menininkas viliasi, gal idėją palaikys ir kiti kultūros magistrai, miesto vadovai.

"Svarbus ne mano kaprizas, svarbi suma, kurią galime surinkti ir skirti Ukrainai. Būtų labai gražu, jeigu tai būtų ne tik mano pozicija, bet, kad ją palaikytų ir meras, Savivaldybė, juolab kad šiemet Klaipėda mini neeilinį 770-ajį gimtadienį. Drąsinkime vieni kitus.

Pasaulio melo tvarkos principas, besitęsiantis nuo Molotovo ir Ribentropo pakto, nuo mūsų priklauso.  Kai būna sunku - tada ir pasimato tikrasis veidas. Dėl Vokietijos nesąžiningų žaidimų, Ukrainoje vien per pastarąsias dienas žuvo daugybė žmonių, vėl nauji apšaudymai. Nejaugi ir mes tik svarstysime, žiūrėsime, atsikalbinėsime, kad instrukcija neleidžia. Žodžiai yra viena, o veiksmas - kita. Parodykime veiksmais žodžio "savivalda" reikšmę", - ragino menininkas.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas B. Šarkos apsisprendimą pavadino kilniu ir sveikintinu, tačiau pažymėjo, kad net ir kilnus poelgis turi būti atliktas teisiškai teisingu būdu.

"Manau, kad vientelis kelias šioje situacijoje, kad B. Šarka tapęs teisėtu žiedo šeimininku, galės elgtis su juo kaip nori.  Savivaldybė pervesti pinigus, skirtus žiedui pagaminti, teisės neturi. O procedūros žiedui gaminti jau nupirktos ir procesas prasidėjęs.

Šioje situacijoje, kaip sakoma, iš neteisės teisė negimsta.

Bet tikiu, kad lėšos, kurias galima gauti pardavus žiedą aukcione, pasieks Ukrainą, kaip B. Šarka ir nori", - sakė meras V. Grubliauskas.

2022 metų kultūros magistro vardas taip pat suteiktas aktorei, režisierei, kultūros ir lietuvybės puoselėtojai, docentei Virginijai Kochanskytei, džiazo pianistui, kompozitoriui, aranžuotojui, pedagogui, aktyviam miesto muzikinio gyvenimo dalyviui Sauliui Šiaučiuliui.

Klaipėdos kultūros magistras – išskirtinis Klaipėdos miesto savivaldybės įsteigtas apdovanojimas, nuo 2003 m. teikiamas menininkams ar kitiems kultūros darbuotojams už nuopelnus miesto kultūrai. Apdovanojimo regalijos – renesansinio auksinio su brangakmeniais žiedo, rasto Klaipėdos piliavietėje, tiksli replika bei magistro vardo suteikimą patvirtinantis dokumentas.

Šiuo apdovanojimu jau pagerbti 40 iškiliausių Klaipėdos kultūros ir meno kūrėjų. Klaipėdos kultūros magistro regalijos įteikiamos specialios ceremonijos metu rugpjūčio 1 d., per miesto gimtadienį.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder