Bendrasis pagalbos centras Klaipėdoje planuoja įkurtuves

(3)

Buvęs „Regitros“ pastatas Klaipėdoje (Šilutės pl. 50A) bus rekonstruotas ir pritaikytas Bendrojo pagalbos centro (BPC) poreikiams. BPC jau daugiau nei dešimtmetį uostamiestyje įsikūręs nuomojamose patalpose, kurios ne visiškai atitinka reikalavimus.

BPC atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė sako, kad BPC Klaipėdos skyrius iki šiol neturi savo patalpų - patalpos Mainų gatvėje, kur jis įsikūręs šiuo metu, yra nuomojamos (nuo 2010 metų).

„Deja, tos nuomojamos patalpos Klaipėdos skyriui yra ir per didelės, ir netinkamos: prastos akustinės savybės, žemos operatorių salės lubos, priklausomai nuo oro sąlygų neužtikrinamas tinkamas mikroklimatas, yra ir kitų trūkumų“, - sako V. Juozevičiūtė.

Anot jos, taip pat visada išlieka rizika, kad patalpų nuomotojas gali kažkada nebepratęsti nuomos sutarties.

Buvęs VĮ „Regitra“ pastatas 2022 m. balandžio 6 d. LR Vyriausybės nutarimu buvo perduotas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui, kuris šį pastatą pagal panaudos sutartį perdavė Bendrajam pagalbos centrui.

„Šios naujos patalpos nėra susijusios su kokiais nors veiklos pokyčiais: skyrius aptarnaus tą pačią teritoriją, kaip dabar, ir jame liks tas pats darbuotojų skaičius - apie 120“, - akcentuoja V. Juozevičiūtė.

Anot jos, kiek kainuos pastato pritaikymas BPC reikmėms, kol kas dar sunku pasakyti. Tai turėtų paaiškėti, kai bus parengtas pastato rekonstrukcijos techninis projektas ir bus atlikti statybos darbų viešieji pirkimai. Preliminariais skaičiavimais, darbai gali siekti iki 2 mln. eurų.

Pagal 2022 m. lapkričio 18 d. pasirašytą sutartį su UAB „Medstatyba“, šiuo metu yra parengti projektiniai pasiūlymai, o iki 2024 m. sausio turėtų būti parengtas pats techninis projektas.

Jei bus užtikrintas reikiamas finansavimas, statybos darbai gali būti baigti 2025 m.

Parengtuose projektiniuose pasiūlymuose rašoma, kad dviejų aukštų pastatas statytas 1987 metais. 2000 metais jis buvo rekonstruotas.

Naujos rekonstrukcijos metu planuojama, kad bendras jo plotas padidės nuo dabartinių 540 kv. m iki 752 kv. m.

Pastabas ir pasiūlymus dėl projekto galima teikti iki kovo 29 dienos adresu: Mainų g. 8, 2 aukštas, BPC, Klaipėda, darbo dienomis darbo valandomis iš anksto susitarus tel. (8 46) 433306 ir UAB „Medstatyba“, Ateities g. 10, Vilnius, tel. +370 699 21590.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder