Brigada „Žemaitija“ klaipėdiečius pakvietė į gimtadienį

Trečiadienį, rugpjūčio 17 d., Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigada „Žemaitija“ paminėjo 6-ąsias įsteigimo metines ir surengė šventę klaipėdiečiams bei miesto svečiams. Jos metu visi norintys galėjo įvertinti brigados kovinius pajėgumus. Klaipėdos piliavietėje surengtas karinės technikos ir ginkluotės pristatymas.

Šventė prasidėjo karinio orkestro lydimų brigados „Žemaitija“ karininkų ir vadų žygiu nuo Marijos Taikos Karalienės bažnyčios iki Klaipėdos piliavietės, kurioje vyko iškilminga rikiuotė.

Iškilmėse dalyvavo ir JAV bei Portugalijos rotacinių pajėgų Lietuvoje kariai, brigadą sveikino Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų vadas brg. gen. Artūras Radvilas.

Kol brigados karininkai ir vadai žygiavo uostamiesčio gatvėmis, klaipėdiečiai ir miesto svečiai galėjo susipažinti su kariškių ginkluote ir transportu.

Nors ir buvo žadėta, tačiau JAV pajėgose naudojamo kovos tanko „Abrams M1A2“ jie piliavietėje neišvydo. Tačiau buvo galima apžiūrėti karinius automobilius, pagamintus JAV, Suomijoje, Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje bei Portugalijoje.

Pristatyti ir ginklai. Prieštankinius amerikiečių „Javelin“ bei švedų „Carl Gustaf M3“ granatsvaidžius, kulkosvaidį KSP-58, minosvaidį M41D buvo galima ir pačiupinėti.

Savo ginkluotę rodė ir Portugalijos jūrų pėstininkai. Jie taip pat demonstravo įvairius kulkosvaidžius, motorines valtis ir įvairią žvalgybinę įrangą.

Rikiuotės metu Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigada „Žemaitija“ sulaukė sveikinimų ne tik gimtadienio, bet ir vėliavos įsteigimo dienos proga.

"Noriu pasveikinti su brigados ir vėliavos gimimo diena.

Prieš 400 metų J. K Chodkevičiaus demonstruota pagarba, jėga ir savo ženklo nešimas iki šiol rodo mums kelią į priekį.

Linkiu visiems peržiūrėti savo vertybes, pasitikrinti jas pratybų ir renginių metu„, - kalbėjo brigados “Žemaitija" vadas plk. Aurelijus Alasauskas.

Gražių žodžių brigados kariams negailėjo ir Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų vadas brg. gen. A. Radvilas.

"Smagu stebėti, kaip auga, stiprėja ir juda į priekį brigada. Tokie pasiekimai reikalauja daug pastangų ir jėgos.

Kitų batalionų ir brigadų kariai, minintys didesnius jubiliejus, verčia mus padėti vienas kitam ir perduoti savo patirtį.

Noriu palinkėti brigadai sėkmės, ištvermės ir tolimesnio tobulėjimo", - sakė A. Radvilas.

Rikiuotės metu už ypatingus nuopelnus ir indėlį į Lietuvos kariuomenę A. Alasausko įsakymu brigados „Žemaitija“ garbės ženklais paskatinti įvairių rangų karininkai.

Brigadą palaimino Klaipėdos įgulos kapelionas Remigijus Montsvilas.

Iškilminga rikiuotė baigėsi trimis patrankų salvėmis. Jos dedikuotos Tėvynei, Lietuvos kariuomenei bei brigadai „Žemaitija“.

Atsižvelgiant į būtinybę stiprinti Lietuvos gynybinius pajėgumus 2016 m. sausio 1 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgose įsteigtas naujas vienetas - motorizuotoji pėstininkų brigada „Žemaitija“.

Praėjusiais metais brigadai suteiktas J. K. Chodkevičiaus vardas, įamžinant vieno iškiliausių ir daug nusipelniusio Lietuvos didžiajai kunigaikštystei karvedžių asmenybę.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder