Buvęs „Gazprom media“ vadovas nusitaikė į Klaipėdą

(10)

Klaipėda rengia pasiūlymą kitais metais surengti „Seaside startup summit“ (SSS) startuolių stovyklą, kurios pagrindinis organizatorius yra gerai Rusijos televizijos ir šou pasaulyje žinomas prodiuseris armėnas Artur Janibekyan.

Jis yra vienas iš Rusijos humoro šou „Comedy Club“ įkūrėjų, šešerius metus užėmė vadovaujamas pareigas „Gazprom media“ įmonių grupėje, kuriai priklauso TNT kanalas.

Neoficialiai kalbama, kad norint, jog toks renginys vyktų Lietuvoje, mūsų šalis pirmaisiais metais turėtų į tai investuoti apie 0,5 milijono eurų.

Šio projekto įgyvendinime, be pačių organizatorių, aktyviai dalyvauja Lietuvos ambasada Armėnijoje, Klaipėdos armėnų bendruomenė, aktyviai prisijungė Klaipėdos savivaldybė ir jai pavaldi „Klaipėda ID“.

Tačiau nė vienai pusei A. Janibekyan asmenybė klausimų nekelia arba apie jį paprasčiausiai nežinoma.

Paties SSS projekto į Lietuvą ir Klaipėdą pristatyti buvo atvykęs kitas jo steigėjas - Hakob Hakobyan.

Šią savaitę „Klaipėda ID“ uostamiesčio valdžiai pristatė pasiūlymą kitų metų rugpjūtį Klaipėdoje surengti startuolių ir IT specialistų stovyklą.

Pristatant idėją buvo kalbama, kad į tokį renginį galėtų susirinkti keli tūkstančiai dalyvių, nes SSS Armėnijoje organizuojami renginiai pritraukia apie 10 000 inovatyvius projektus kuriančių specialistų iš viso pasaulio.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas sako, kad pačiame renginio pavadinime yra žodis pajūris, todėl natūralu, kad Klaipėda pateko į interesų zoną.

„Tikrai toks renginys Klaipėdą domintų, turime tam reikalingą infrastruktūrą, jei lūkesčiai atitiks galimybes, kalbama apie renginį kitų metų rugpjūčio mėnesį“, - sako V. Grubliauskas.

Pastaruoju metu Klaipėda pradeda save aktyviai pristatinėti kaip startuolių veiklai tinkantį miestą. Vystoma ir tam reikalinga infrastruktūra.

Projektą kuruojanti „Klaipėda ID“ investicinės aplinkos projektų vadovė Virginija Ketlerienė sako, kad įstaiga iš partnerių gavo pasiūlymą surengti tokį renginį.

Pirmadienį jis buvo pristatytas miesto vadovams ir gautas patvirtinimas, kad toks projektas yra įdomus Klaipėdai.

„Buvo tik pirmas susitikimas, plačiau tikrai nėra apie ką kalbėti, renginys tik kitais metais“, - sako V. Ketlerienė.

Anot jos, daugiau informacijos šia tema galėtų būti po kelių mėnesių.

„COMEDY CLUB“ įkūrėjo, Rusijos prodiuserio Artur Janibekyan įkurtas projektas pateikė pasiūlymą organizuoti renginį Lietuvoje ir tam tikisi gauti 0,5 milijono eurų. Stopkadras

„COMEDY CLUB“ įkūrėjo, Rusijos prodiuserio Artur Janibekyan įkurtas projektas pateikė pasiūlymą organizuoti renginį Lietuvoje ir tam tikisi gauti 0,5 milijono eurų. Stopkadras

Savaitės stovykla

Daugiau informacijos apie planuojamą renginį turi Klaipėdos mero patarėjas ir „Klaipėda ID“ valdybos pirmininkas Andrius Daujotas.

„Į mus kreipėsi Lietuvos Respublikos ambasada Jerevane“, - sako A. Daujotas, atskleisdamas, kad projektui pritaria ir Gabrielius Landsbergio vadovaujama Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

Anot mero patarėjo, SSS kasmet rengia išvažiuojamuosius „brain storm“ (smegenų šturmo) susitikimus. Jų metu kuriamos idėjos, projektai, vėliau pristatomi investuotojams.

„Jie tokius renginius yra darę Amerikoje, kitose valstybėse, vienas iš tokių galėtų būti Lietuva ir Klaipėda“, - sako A. Daujotas.

Anot jo, kalbama apie SSS renginius, kai susirenka apie 10 000-12 000. Tačiau tariamasi, kad Klaipėdoje gali būti organizuojamas ir mažesnis renginys.

„Jiems yra svarbu vieta, priėmimas. Sako, kad turi savo biudžetą, investuotojus“, - teigia A. Daujotas.

SSS dalyviai savaitę laiko gyvena palapinėse. Sudaroma iki 150 komandų. Renginio pabaigoje atvažiuoja investuotojų grupės, tada jiems yra pristatomos startuolių idėjos.

„Mums yra gerai, nes mes daug dirbame aktyviai pritraukiant IT bendruomenę, dėl to šitas renginys būtų labai aktualus Klaipėdai“, - įsitikinęs A. Daujotas.

Anot jo, Klaipėda dabar turi padaryti namų darbus. Pasiūlyti vietas, kaip ir kiek būtų galima priimti. Tuo klausimu dabar dirba „Klaipėda ID“.

Ieškoma vietų

SSS renginiui yra pasiūlytos kelios vietos. Reikia pastatyti ne tik palapines, bet turi būti ir infrastruktūra: maitinimas, dušai, tualetai.

Svarstomos kelios vietos: kempingas Giruliuose, lankininkų bazė Smiltynėje, galbūt teritorijos greta Klaipėdos rajone.

„Tai yra vienas iš strateginių Klaipėdos planų, įtrauktas į KEPS 2020-2030, dabar vyksta pasiruošimas“, - sako „Klaipėda ID“ valdybos pirmininkas.

Klaipėdos meras V. Grubliauskas sako, kad renginiui planuoja skirti ne tik miesto pinigų, bet jį turėtų paremti ir valstybė. Todėl tikimasi Vyriausybės pritarimo.

Juo labiau kad ir pati iniciatyva organizuoti Lietuvoje SSS išeina iš Užsienio reikalų ministerijos.

Ilgalaikis projektas

Į šio projekto įgyvendinimą aktyviai įsijungė ir Klaipėdos armėnų bendruomenė „Van“.

„Esame klaipėdiečiai, todėl norime, kad toks renginys vyktų Klaipėdoje, o ne kur nors Palangoje“, - sako „Van“ pirmininkas Ganrnikas Kazarianas.

Viešbučio ir restorano savininkas asmeniškai pasitiko SSS organizatorių H. Hakobyan Klaipėdoje. Lydėjo jį supažindinat su Klaipėdoje esančia infrastruktūra ir galimomis renginio vietomis.

„Klaipėda paliko gerą įspūdį, dabar reikia laukti sprendimų dėl lėšų infrastruktūros pritaikymui ir renginio organizavimui“, - sako G. Kazarianas.

Anot jo, priimančioji pusė tam turėtų skirti apie 0,5 milijono eurų.

„Pirmaisiais metais į renginį galėtų atvažiuoti apie 1 000 IT specialistų iš viso pasaulio. Renginys galėtų būti kasmetinis, nes infrastruktūra jau būtų sukurta“, - planus atskleidžia G. Kazarianas.

Anot jo, šiemet panašus renginys vyks Australijoje. Pačioje SSS svetainėje rašoma, kad pirmą kartą toks renginys buvo suorganizuotas 2016 metais Armėnijoje prie Sevano ežero. Iš viso jau surengti 7 panašūs renginiai, vienas iš kurių - Indijoje, dar du - Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Paskutiniame renginyje JAE 2021 metais buvo 320 dalyvių.

SSS svetainėje tarp ateityje planuojamų renginių minimos JAV, Argentina, Rusija, Pietų Afrikos Respublika, Ispanija ir daug kitų pasaulio valstybių. Lietuvos tarp SSS oficialių planų po kol kas nėra.

Tačiau G. Kazarianas sako, kad „Klaipėdos ID“ darbuotojos jau yra pakviestos į Armėniją, kad pamatytų, kaip ten vyksta SSS renginys.

„Reikia tik lėktuvo bilietą nusipirkti“, - sako G. Kazarianas.

Rusijos milijonierius

Pati idėja ir SSS projektas atrodo patraukliai, jei ne jau minėta Artur Janibekyan asmenybė, kurios kelias šou versle prasidėjo nuo Naujųjų armėnų komandos Rusijos televizijos laidoje Linksmųjų ir išradingųjų klubas.

A. Janibekyan buvo vienas pagrindinių „Comedy Club“ įkūrėjų.

2011 metais šis sėkmingas projektas buvo parduotas TNT kanalui, kurį valdo „Gazprom media“. Buvo skelbiama, kad sandorio suma siekė 250 milijonų USD dolerių ir tuo metu buvo rekordinė Rusijos TV industrijoje.

Nuo 2015 iki 2021 metų A. Janibekyan užėmė vadovaujamas pareigas įvairiuose „Gazprom media“ televizijos kanaluose. Jis ne kartą būdavo pripažįstamas kaip vienas geriausių Rusijos prodiuserių.

Net pati Armėnijos žiniasklaida jį vadina Rusijos verslininku.

Pirmasis kanalas

Ir nors 2021 metais A. Janibekyan pasitraukė iš „Gazprom media“ komandos, panašu, kad jo ryšiai su centrine Rusijos propagandos mašina ne tik nenutrūko, bet ir dar labiau sustiprėjo.

Likus mažiau nei mėnesiui iki karo Ukrainoje, šių metų sausį, A. Janibekyan su partneriais įkūrė įmonę „Originals Production“.

Šios įmonės tikslas - kurti turinį Rusijos skaitmeninėms media platformoms.

Viena iš šio junginio steigėjų yra Rusijos „Nacionalinė media grupė“, kuri, be viso ko, valdo ir apie trečdalį pagrindinio Rusijos TV kanalo „1 Kanal“ akcijų.

Milijonus Rusijoje susikrovęs A. Janibekyan viešumoje tikrai nepatenka tarp tų asmenų, kurie būtų pasmerkę Rusijos karą Ukrainoje.

A. Janibekyan ne tik yra SSS projekto steigėjas, bet nuo 2019 metų ir pats jame aktyviai dalyvauja, renginių metu skaito pranešimus.

„Vakarų ekspresas“ pasiteiravo ir kaip šią SSS projekto istoriją vertina Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė, kuri, panašu, yra viena iš šio projekto iniciatorių ir globėjų.

Tikimės gauti atsakymą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder