Covid-19 pakeitė jaunos merginos planus - vietoje kelionių po pasaulį, pasirinko studijas

Koronavirusas paveikė ne vien tik verslą, bet ir jaunų žmonių, kurie planavo savo ateitį ir karjerą, gyvenimus. Pandemijos metu patirtais išgyvenimais pasidalino Neringos miesto gyventoja Jordana Stasiūnaitytė.

Jauna mergina sunkumus įveikė pati

Iš Nidos kilusiai Jordanai Stasiūnaitytei Covid-19 pandemija nesutrukdė gerai išlaikyti egzaminus ir patekti į Lietuvos šimtukininkų gretas. Mergina iš valstybinio lietuvių kalbos egzamino praėjusiais metais gavo aukščiausią įvertinimą – 100 balų.

Jordana visada buvo stropi, savarankiška ir užsispyrusi mokinė. Mokymosi procesas jai buvo tarsi žingsnių sistema, kurią, visų pirma, stengdavosi įveikti pati. „Nuo pat mažens buvau labai savarankiškas vaikas, nesu nė karto paprašiusi tėvų padėti man atlikti namų darbus.

Kuomet ko nors nesuprasdavau, pirmiausia, bandydavau išsiaiškinti pati, jei man nepavykdavo, tik tuomet kreipdavausi į mokytojus“, – sako mergina. Kaip įsimintiniausią ir labiausiai įkvėpusią mokytoją J. Stasiūnaitytė įvardija pradinių klasių auklėtoją Dalią Andrijauskienę, kuri jai buvo tarsi antra mama.

Nepamiršta paminėti ir dviejų lietuvių kalbos mokytojų: Violetos Montvilaitės ir Audronės Sodienės. Jos pastebėjo merginos talentą rašyti ir skatino šį gabumą toliau tobulinti bei neapleisti. Mokytojų įžvalgos pasitvirtino – mergina iš valstybinio lietuvių kalbos egzamino gavo aukščiausią įvertinimą – 100 balų.

Laisvus metus iškeitė į studijas Vilniuje

Iš pradžių Jordana Stasiūnaitytė svarstė pasiduoti „laisvų metų” judėjimui, geriau žinomam anglišku pavadinimu „gap year“. Baigus mokyklą ji planavo vienerius metus paskirti kelionėms.

Norėjo pažinti kitas kultūras, savanoriauti, dirbti ir įgyti neįkainojamos patirties, tačiau šiuos planus pakoregavo visame pasaulyje siaučiantis Covid-19 virusas: „Mano planai po 12 klasės buvo visai kitokie.

Planavau metus po mokyklos baigimo praleisti keliaudama po pasaulį, savanoriaudama ir panašiai, tačiau dėl karantino viskas, galima sakyti, sugriuvo. Tuomet mąsčiau tiesiog praleisti metus sostinėje, bet baigiantis vasarai supratau, kad vis dėlto noriu studijuoti Lietuvoje ir eiti keliu, apie kurį galvojau labai ilgai.“ J. Stasiūnaitytė pasirinko psichologijos krypties studijas Mykolo Romerio universitete (MRU).

Pasirinkus studijas, nusišypsojo laimė

Jordana kilusi iš Nidos, kuri ne vieno tituluojama kaip rojaus kampelis žemėje, kuriame ilsisi kūnas ir siela. Užburiantis Nidos miškų grožis ir nuostabi kopų didybė persipina su hipnotizuojančiu jūros ošimu. Iš pradžių J. Stasiūnaitytei išvykti į sostinę buvo nedrąsu, atrodė, jog labai trūks gamtos apsuptų gimtųjų namų.

Vilnius merginai visuomet atrodė labai urbanistinis, tačiau prisipažįsta klydusi ir, pasirinkusi studijas, jaučiasi tarsi laimėjusi loterijoje. Studentė atvirauja, kad, nors ir toli nuo namų, gali jaustis saugiai ir jaukiai: „Tiesą pasakius, rinkdamąsi psichologijos studijas nesidomėjau universitetais, kas nėra gerai, bet šį kartą man pasisekė. Buvau labai patenkinta įstojusi būtent į MRU.

Pirmiausia dėl to, kad pačią pirmą dieną, įžengus į universitetą, pasijaučiau kaip sava, kaip namie, taip pat padarė įspūdį vidinis kiemelis apsuptas gamtos. Na, o susipažinus su dėstytojais ir šauniais grupiokais, padariau išvadą, kad patekau ten, kur turėjau būti, ir dėl to esu labai laiminga.“

Ragina nebijoti klysti

Paklausus, ko palinkėtų abiturientams, norintiems tobulėti, Jordana ragina nebijoti klysti. Reikėjo daug laiko, kad pati suprastų, jog nesėkmės mums padeda tobulėti: „Visada buvau savikritiška, linkusi į perfekcionizmą, todėl labai bijodavau klysti. Tai man asocijuodavosi su silpnumu ir būsena, kai jautiesi prastesnis už kitus. Bet laikui bėgant kardinaliai pakeičiau požiūrį į nesėkmes bei klaidas.

Galiu pasakyti, kad klysti yra labai normalu, o kartais net būtina, kad tobulėtume, mokytųmės ir  įdėtume pastangų. Mano nuomone, gyvenimas – nuolatinis mokymasis, savęs ugdymas ir tobulėjimas. Kaip kitaip patobulėsime, jei ne darydami klaidas ir iš jų mokydamiesi?“

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder