D. Grybauskaitė kirto valdantiesiems: nepozuok prie tvoros, kurios praktiškai neturi (5)

Lietuvai susiduriant su smarkiai išaugusiais neteisėtos migracijos srautais, buvusi prezidentė Dalia Grybauskaitė pateikė savo planą, kaip suvaldyti migrantų krizę: ji ragina skubiai, nebijant išlaidų, statyti fizinį barjerą pasienyje su Baltarusija, stabdyti trąšų eksportą, aktyviai veikti per ES ir „nežadėti, ko negali įvykdyti“.
 

Archyvų nuotr.

„Skubus fizinio barjero statymas. 24 val. per parą 7 d. per savaitę ir nebijoti didesnių išlaidų. Jei reikia, koreguoti Viešųjų pirkimų įstatymus ir procedūras. (...)

Būtina keisti Viešųjų pirkimų įstatymą ir nebijoti „auksinės tvoros“ kaltinimų, nes dabar kyla egzistencinis valstybės saugumo iššūkis“, – antradienį feisbuke teigė D. Grybauskaitė.

Pasak jos, kol nėra fizinio barjero, tol naudoti kariuomenę pasienyje yra labai pavojinga. „Kol nėra fizinio barjero, tol naudoti kariuomenę pasienyje labai pavojinga, nes tikėtini ginkluoti konfliktai.

Ką gal ir norima išprovokuoti. Nesant nors kokio fizinio barjero, neįmanoma įrodyti, kas peržengė sieną“, – rašė buvusi šalies vadovė.

Todėl ir nepaprastosios padėties įvedimas pasienyje, be labai konkretaus apibrėžimo, kaip bus panaudojama kariuomenė, labai pavojingas karinio konflikto požiūriu“, – pridūrė ji.

Prezidentė taip pat sako, kad būtina ypač tikrinti ar net stabdyti iš Baltarusijos atvykstančius krovinius.

„Buvo pažadėta į Lietuvą organizuoti didelius kontrabandos, migrantų srautus ir net reaktyvines medžiagas. Kol kas pažadai vykdomi. Todėl trąšų gabenimas traukiniais ir vilkikais iš Baltarusijos turi būti nuodugniai tikrinami ar net ribojami“, – teigė D. Grybauskaitė.

Be kita ko, ji ragina siūlyti ir teikti konkrečius pasiūlymus kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis skubiai keisti bendrijos migracijos politiką.

Anot D. Grybauskaitės, Jungtinių Tautų pabėgėlių konvencijos interpretacijos ES jau taip išplėstos, kad daro pačią ES nesaugią.

Buvusi šalies vadovė taip pat ragina kartu su partneriais siekti neteisėtų migrantų grąžinimo į kilmės šalis, vykdyti migrantų atgrasymo politiką, ardyti nusikalstamus žmonių gabenimo tinklus.

Be viso to, D. Grybauskaitė ragina nedaryti grubių ir reputaciją bei pasitikėjimą griaunančių komunikacijos klaidų.

„Nežadėk, ko negali įvykdyti. Pavyzdžiui, nepozuok prie tvoros, kurios praktiškai neturi“, – skelbiama įraše.

Po šiuo D. Grybauskaitės įrašu užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis padėkojo ir pareiškė, kad dirbama jos nurodyta linkme. 

Iš viso šiemet į Lietuvą nelegaliai pateko 4026 užsieniečiai. Lietuva dėl išaugusios neteisėtos migracijos yra paskelbusi ekstremaliąją situaciją.

Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Archyvų nuotr.
 

Komentatoriai besmegeniai, poreikio nebuvo, kam ta fizine siena.
Nu, 2021-08-04 14:10
O kiek jinai tvoros pastate per kelias kadencijas?
..., 2021-08-04 09:17
Visi Prezidentės pasiūlymai labai tinkami esamai situacijai. O valdančiųjų tūpčiojimai ir neryžtingumas pavojingas Valstybei
com, 2021-08-04 08:41
Sidebar placeholder