dangė

Dangė išsiliejo iš krantų: artėja prie stichinio lygio

(81)

Klaipėdoje per krantus liejasi Dangės upė: kai kuriose vietose apsemti liepteliai, prie Klaipėdos irklavimo centro vanduo veržiasi į žolynus ir pėsčiųjų takus.

„Jau senokai bemačiau tokį pakilusį Dangės upės lygį. Bent jau šį ir praėjusį rudenį tokio kiekio vandens tikrai nebuvo“, - „Vakarų ekspresui“ sakė bemaž pusšimtį metų kasdien Dangės upėje su irkluotojais dirbantis Klaipėdos irklavimo centro direktorius Liudvikas Mileška.

Pažvelgus į Dangės upę prie Klaipėdos irklavimo centro, matyti, kad jau apsempti žolynai, irkluotojams patekti ant lieptelio nesušlapus kojų nebeįmanoma.

Kai kurie irkluotojai jau juokauja, kad jei oras ir toliau bus vėjuotas bei gausiai kris kritukiai, reikės su valtimi pradėti plaukti jau nuo pat irklavimo centro durų.

„Vakarų ekspreso“ pakalbintas Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Hidrologinių stebėjimų skyriaus vedėjas Juozas Šimkus sakė, kad Dangės upės lygis yra pakilęs apie metrą ir artėja prie stichinio lygio.

„Dėl į Lietuvą atkeliavusio lietingo ciklono yra stipriai – apie pusmetrį - pakilęs Baltijos jūros vandens lygis. Dar ir nuo Kretingos atiteka pakankamai daug vandens. Iki stichinio vandens lygio dar trūksta apie metro. Viskas priklausys nuo artimiausių dienų kritulių kiekio. Dėl didesnio pavojaus situacija bus matyti ryt-poryt. Trumpai tariant, šiai dienai vandens lygis yra pašokęs ir jis yra aukštas“, - situaciją komentavo J. Šimkus.

Anot specialisto, Kretingoje vandens lygis yra pakilęs apie metrą ir ta banga dar per artimiausią parą atkeliaus ir į Klaipėdą.

„Tas aukštas vandens lygis kol kas laikysis“, - pabrėžė jis.

Pasiteiravus, ar yra pavojus, kad Dangės upės vanduo gali apsemti Klaipėdos centrines gatves, J. Šimkus atsakė: „Labai maža tikimybė. Nebent bus itin daug lietaus ir lietaus vanduo neturės kur nutekėti ir jis liks gatvėse ir kiemuose. Yra tokia tikimybė, bet ji nėra didelė“.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder