Darbo inspekcija rado ir antivakserių

(2)

Valstybinė darbo inspekcija tikrino, kaip darbdaviai laikosi COVID-19 pandemijos valdymo reikalavimų. Pagal ministerijos pateiktą sąrašą Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskrityse iš viso patikrintos 76 gamybos ir transporto įmonės. Fiksuota apie dvi dešimtis pažeidimų.

Valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos skyriaus vedėjas Vytautas Ročys „Vakarų ekspresui“ sakė, kad vienas iš patikrinimo tikslų buvo išsiaiškinti, kaip įmonės laikosi Vyriausybės nutarimo, kuris reikalauja sudaryti pasiskiepijusių ir COVID-19 testus pasidariusių darbuotojų sąrašus.

Talkino policija

„Dauguma įmonių tvarkingai laikosi reikalavimų, tačiau buvo ir tokių, kurių vadovai bandė fiziškai išstumti mūsų darbuotojus, atvirai grasino, reiškė poziciją dėl skiepų ir sakė, kad netikrins, ar darbuotojas pasiskiepijęs ar ne“, - patikrinimų detales atskleidė V. Ročys.

Anot jo, tikrinant įmones Plungės rajone prireikė net policijos pagalbos.

„Pačioje Klaipėdoje situacija geresnė, čia tikrinome dideles įmones, kurios rūpinasi savo darbuotojų sveikata. Aplinkiniuose rajonuose galbūt yra darbuotojų trūkumas, todėl darbdaviai ne visada paiso kai kurių reikalavimų“, - svarsto V. Ročys.Anot jo, taip pat buvo tikrinama, ar darbdaviai aprūpina savo darbuotojus apsaugos priemonėmis: ar nupirko kaukių, dezinfekcinio skysčio.

Kad įsitikintų, jog darbdavys šių priemonių tikrai įsigijo, tikrinami buhalterinės apskaitos dokumentai.

Nedėvėjo kaukių

Taip pat buvo kreipiamas dėmesys, ar darbuotojai dėvi medicinines kaukes.

„Buvo ir taip, kad apsauginės kaukės padėtos, galima net pasikeisti, bet darbuotojai vis tiek jų nedėvi“, - sakė V. Ročys.

Anot jo, patikrinimų tikslas buvo daugiau prevencinis, nebuvo siekiama vien bausti.

„Surašėme aštuonis administacinės teisės pažeidimo protokolus, dar 11 užfiksuotų pažeidimų perduoti Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, kuris turėtų priimti sprendimus dėl nuobaudų“, - patikrinimų rezultatus vardija V. Ročys.

Anot jo, buvo įmonių, kur fiksuotas ne vienas pažeidimas. Už pažeidimus įmonėms pirmą kartą yra numatytos baudos nuo 240 iki 1 100 eurų, o kauke aprūpintas, bet jos nedėvintis darbuotojas gali būti baudžiamas bauda nuo 30 iki 90 eurų.

„Daugiausia taikėme minimalias baudas, o su pažeidimais sutikusios įmonės gali sumokėti tik 120 eurų“, - sako V. Ročys.

Tačiau Darbo inspekcija po mėnesio pakartotinai tikrins įmones, ar jos pašalino trūkumus. Jei pažeidimų bus rasta vėl, tada įmonėms jau grės baudos nuo 1 100 iki 1 900 eurų.

„Patikrinimus vykdysime periodiškai, taip pat reaguojame ir į mus pasiekiančius darbuotojų skundus“, - sako V. Ročys.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder