Dėl festivalio – Palangos mero ir organizatorių konfliktas (1)

Keliautojas, vakarėlių organizatorius Marius Lucka paskelbė, kad trečius metus iš eilės organizuojamas festivalis „Pudra1444” Palangoje nevyks. Renginio organizatoriai teigia, kad dėl to kalta Palangos miesto savivaldybė ir miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Trukdoma trečius metus?

Renginio organizatoriai savo feisbuko paskyroje paskelbė, kad šiais metais Palangos viešbutyje „Auska“ turėjęs vykti renginys yra atšaukiamas.

Organizatorių teigimu, jiems paskambino naujasis viešbučio savininkas Rokas Galvonas ir pasakė, kad jam esą buvo grasinama: 

„Prieš kelias dienas mums paskambino naujasis vilos šeimininkas ir papasakojo kaip Palangos savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus pasikvietė jį ant kilimėlio ir prigrasino, kad atims ,,Auską” jei joje šiemet vyks „Pudra“. 

Negana to, kitą dieną jis yra iškviečiamas pasišnekėti su Palangos policijos komisaru ir jam dar kartą išdėstoma ta pati situacija“, – rašo organizatoriai. 

Teigiama, jog jaunas viešbučio savininkas išsigando, todėl nuomos sutartį nusprendė nutraukti.

2019 m. festivalis „Pudra1444” buvo perkeltas iš Nidos į Palangoje esantį viešbutį „Auska“.

Renginio organizatoriai teigia, kad jau tuo metu jiems buvo trukdoma organizuoti renginį, savivaldybė jų teigimu, nenorėjo išduoti alkoholio licencijos. 

 

 

„Telefonas į rankas, skambučiai, pasirodo yra žmogus, kuris už atitinkamą pinigų sumą gali padėti. Deryboms laiko nėra.

Nepamenu kas nutiko, bet stebuklingai kitą dieną licencija buvo mūsų rankose, su visais savivaldybės antspaudais ir pan.“, – aiškina organizatoriai.

Praėjusiais metais tame pačiame viešbutyje organizuotas festivalis taip pat susilaukė didelio dėmesio, organizatorių teigimu, renginyje buvo ne vienas policijos ekipažas, žmonės buvo sulaikomi.

Miesto mero atsakas

Palangos savivaldybės meras Š. Vaitkus nusprendė netylėti ir savo feisbuko paskyroje uždavė klausimą: „Ar Palangai reikia pudros renginių?“

Argumentuodamas tuo, kad ir 2019 m., ir 2020 m. policija užregistravo ne vieną viešosios tvarkos nusižengimą.

„2020 m. Policijos registruojamų įvykių registre užregistruoti 25 pranešimai dėl įvykių, iš jų dėl narkotinių medžiagų – 3, viešosios tvarkos pažeidimo – 21. 

Už viešosios rimties trikdymą atsakingiems asmenims taikyta administracinė atsakomybė pagal LR ANK 488 str. - 5 protokolai., 506 str. 4 d. - 1 protokolas dėl pareigūnų reikalavimų nevykdymo, pradėtas 1 ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo pagal LR BK 284 str.“, – dėsto miesto meras Š. Vaitkus.

Komentarų skiltyje žmonės nesutaria, kai kurie džiaugiasi savivaldybės ir mero sprendimu renginį uždrausti, kiti prašo paaiškinimo.

Komentatoriai siūlo renginį palyginti su J. Basanavičiaus gatve Palangoje, nori gauti duomenis kiek pažeidimų yra registruojama kituose miesto klubuose ir baruose.

Archyvų nuotr.

Jo, jo viską drausti, visus bausti! Žmogus gimsta laisvas, gyvena laisvas! Taigi vasarą norisi įspūdžių, emocijų, galų gale triukšmo! Duokit jauniems gyventi kaip jiems norisi!
Maria, 2021-06-27 09:56
Sidebar placeholder