Dėl išaugusių elektros kainų Klaipėdoje gali mažėti kalėdinių papuošimų

Dėl aukštų elektros kainų didmiesčiai ieško taupesnių sprendimų rengiantis žiemos švenčių puošybai.

Šiuo metu Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje svarstoma trumpinti šventinį laikotarpį, naudoti mažiau šviečiančių dekoracijų ar rinktis ekonomiškesnes puošmenas, BNS informavo savivaldybių atstovai.

Trumpins šventinį laikotarpį

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas BNS teigė, jog šiemet šventinis laikotarpis bus trumpesnis, taip pat svarstoma dėl kelių galimų variantų, kurie padėtų sutaupyti.

„Pirmas sprendinys toks, kad trumpinamas kalėdinių renginių laikas, nuo anksčiau buvusių 40-45 parų, šiemet apsibrėžiama mėnesiu – nuo gruodžio 10 iki sausio 4 dienos“, – sakė meras. 

„Klaipėda miestas specifinis, ne tek daug centrinių gatvių, bet jos ilgos savo apimtimi. Klausimas, ar tikrai jas visas reikia puošti šventiniais papuošimais, o galbūt kalbėti apie tam tikras atkarpas, kuriose daug miestiečių, judėjimo, – kalbėjo V. Grubliauskas. – Kitas sprendimas – galbūt galima palikti per visą gatvės atkarpą, pavyzdžiui, nuo „Bigo“ iki Liepojos plento, įjungiant kas antrą, trečią šviečiančią dekoraciją“.

Anot mero, pernai Klaipėdos žiemos švenčių biudžetas sudarė apie 150 tūkst. eurų, iš jų apie 8 tūkst. eurų atsiėjo elektros kaštai už apšvietimą. 

„Panašu, šiemet kainuos 32 tūkstančius – keturis kartus daugiau. Liekant to paties švenčių finansavimo apimtyje, visam kitam puošybos segmentui lieka ženkliai mažau lėšų. Tai dar viena prievolė ieškoti sprendimų“, – teigė meras. 

Miestas jau prieš kurį laiką atnaujino puošybos elementus, kurie yra taupesni, elektros sąnaudos mažesnės. 

„Nepaisant to, ar 20 km girliandų ir papuošalų, ar 10-15 km – tai jau yra ženklios energijos sąnaudos. Vėlgi, laikas – nuo kada įjungti, išjungti, irgi dar vienas resursas. Mes laukiame ekspertų išvadų, kurie sprendimai duotų didžiausių efektų“, – sakė miesto vadovas.

Šviesos šaltinių neketinama mažinti tik kvartaluose, kur bendruomenės išreiškė norą organizuoti šventės, puošti egles savo teritorijose. 

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder