Neringa nepradeda statyti socialinių būstų, jie įrengti valdininkams

Dėl naktinių renginių Neringoje savivaldybė iki kito sezono parengs tvarką – meras

Neringos savivaldybei atšaukus ribojimus ir leidus tam tikrus renginius organizuoti iki 2 val. nakties, Neringos meras Darius Jasaitis sako, jog tvarka dėl leidimo tokiems renginiams išdavimo turės būti aiškiai reglamentuota.

Paaiškėjus, kad pavasarį Neringos savivaldybė uždraudė savo teritorijoje rengti viešuosius renginius vėliau nei 22 val., kilo dalies visuomenės pasipiktinimas ir imti rinkti žmonių parašai, reikalaujant atšaukti numatytus draudimus.

Po „Peticija dėl viešų renginių laiko nustatymo Neringoje“ birželį pasirašė 7359 žmonės. Jos autoriai, asociacija „Neringa 2030“, paragino Neringos savivaldybės administraciją pakeisti galiojančią tvarką ir leisti viešuosius renginius, turinčius kultūrinę reikšmę ir svarbą, organizuoti tam tikrose savivaldybės vietose ir po 22 val.

„Šiai dienai „myliu nemyliu“ principas renginiams Neringoje vis dar galioja ir labai tikiuosi, jog nebus atvejų, kuomet analogiški leidimai vieniems organizatoriams išduodami, o kitiems ne. Ne draudimai, bet aiškių taisyklių nustatymas bei kontrolė, yra sprendimų raktas“, – pranešime sako asociacijos vadovas Matas Lasauskas. 

Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis BNS teigė, jog savivaldybė iki kitų metų sezono paruoš atskirą tai reglamentuojančią tvarką.

„Palaikau pastebėjimą. Administracijos direktoriaus prašiau, kad pasiruoštų tvarką. Pagrindinis aspektas, ką iš frakcijos susakėme – jei yra galimybė organizuot renginį toliau nuo gyvenvietės, kur aerodromas ir panašiai, kad netrikdytų ramybės. Jei norės centre – gaus tą nemyliu“, – BNS sakė D. Jasaitis. 

Anot mero, tvarką ketinama paruošti iki kito sezono. Tikimasi, jog reglamentavimas padės aiškiai sudėlioti gaires kokiems vėlyviems renginiams galima išduoti leidimus ir kur jie turi vykti.

Neringiškiams ėmus rinkti parašus Neringos administracijos direktorius pasirašė įsakymą, kuriame numatyta, jog atskirais atvejais privatūs renginiai gali vykti iki 2 val. nakties. Prieš tai tvarka numatė, jog išimtis gali būti taikoma tik valstybės institucijų rengiamoms šventėms. 

Toks sprendimas buvo rastas prie bendro stalo susėdus savivaldybės administracijai ir Tarybos valdančiajai frakcijai. 

D. Jasaičio teigimu, nors buvo sulaukta daug pasipriešinimo, nemažai neringiškių džiaugėsi tokiu savivaldybės sprendimu riboti renginių laiką ir taip užtikrinti ramybę kurorte. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder