Dovana nuo karo nukentėjusiems Bučos vaikams – taikus poilsis Palangoje

Nuo karo nukentėję Bučos (Ukraina) vaikai jėgas ir emocinę pusiausvyrą atgaus Palangoje – Palangos miesto savivaldybė kartu su Palangos Rotary klubu inicijuoja socialinę akciją, kurios tikslas – pakviesti vaikus iš Bučos miesto (Ukraina) vasaros atostogų metu pailsėti ir karo rūpesčius pamiršti kurorte vyksiančioje stovykloje.

Stovykla Bučos vaikams

Buča – vienas iš Ukrainos miestų, itin smarkiai nukentėjusių nuo karo veiksmų – yra Palangos miestas partneris nuo 2015 metų.

Su šiuo miestu Palangos miesto savivaldybė palaiko glaudžius ryšius, bendradarbiauja socialinėse, kultūrinėse, švietimo srityse, tad nuo pirmųjų karo dienų kurorto gyventojai tiesia Bučos miesto gyventojams pagalbos ranką.

Miestui partneriui siūloma įvairi pagalba, o dabar, atsiradus galimybei, nuspręsta padovanoti Bučos vaikams taikų poilsį mūsų pajūryje.

Planuojama, kad Palangą aplankyti galės beveik 100 vaikų iš šeimų, kurios karo metu neteko vieno ar abiejų tėvų, vaikai iš daugiavaikių šeimų ir kitų socialiai itin pažeidžiamų grupių.

Iš viso numatyta organizuoti 5 stovyklos pamainas, kurių kiekvienos trukmė – beveik 10 parų (įskaičiuojant kelionės laiką).

Kiekvienoje pamainoje dalyvaus ne mažiau kaip 12-15 vaikų bei 2 grupę lydintys bei už ją atsakingi asmenys iš Bučos. Pirmoji stovyklos pamainos grupė laukiama jau liepos 1-ąją dieną.

Prisidėti prie jaunųjų ukrainiečių stovyklavimo – maitinimo, kultūrinės, edukacinės ir laisvalaikio programų ir kt. – kviečiamas kiekvienas Ukrainos tragedijai neabejingas Lietuvos gyventojas.

Aukoti raginama siūlant mainus – Rotary klubas, vykdydamas projektą „Ukrainos kinas – gyvenimas ant ribos“, vasaros vakarais kviečia į kino seansus Palangoje.

Rotary klubas žiūrovus šią vasarą kvies apsilankyti trijų Ukrainos filmų seansuose, o stovyklos organizatorius – Palangos kultūros ir jaunimo centras – kartu su stovykloje dalyvaujančiais vaikais kvies žiūrėti 2022 metų švedų filmą „Superkomikė“.

„Gyvenimas ant ribos“

Pirmasis kino seansas, skirtas paremti Bučos vaikų poilsio stovyklą Palangoje, žiūrovus pakvies jau birželio 9 d., penktadienį, 19 val. – Kurhauze bus demonstruojamas filmas „Gyvenimas ant ribos“, skirtas asmenims nuo 18 metų. Auka už bilietą – nuo 5 eurų.

Šio filmo premjera Ukrainoje įvyko kovo 16 d. Tai – išskirtinis ir vienintelis dabar filmas, apimantis 2013-2022 m. Ukrainos istoriją – pasipriešinimo formavimąsi ir raidą nuo Maidano iki dabartinio karo su Rusija.

Tai laikotarpis, kada gimė dabartinė ir tikroji Ukraina, kuri dabar kovoja ne tik už savo laisvę ir ateitį, bet ir už mus. Filmo autoriai – karo veteranai režisierius Pavlo Pelešok ir prodiuseris Jurko Ivanišin. Ankstesnis jų filmas „Žiema ugnyje“ 2016 m. buvo nominuotas „Oskarui“.

Autoriai išvyko į frontą kaip savanoriai, buvo Donbaso karštuose taškuose. Ten jie nufilmavo šiuolaikinį Ukrainos ryžtą parodyti pasauliui tiesą apie baisų karą, kuris tapo įmanomas XXI amžiuje.

Filmo kūrimas užtruko 2,5 metų, jam panaudota daugiau kaip 640 val. archyvinės medžiagos.

Lėšos – paremti stovyklą

Visos lėšos surinktos už bilietus skiriamos nuo karo nukentėjusių ar tėvus praradusių vaikų iš Bučos (Ukraina) stovyklai organizuoti Palangoje.

Prisidėti prie stovyklos finansavimo galima ir pavedant pasirinktą sumą į specialią Palangos socialinių paslaugų centro sąskaitą LT647180600003130554, mokėjimo paskirtyje nurodant „Parama Bučos vaikų stovyklai“.

Bilietus į filmus platina kakava.lt. Teikdama šią paslaugą kakava.lt atsisako aptarnavimo mokesčio.

Bilietus į filmus, skirtus paremti Bučos vaikų poilsio stovyklą Palangoje, galima įsigyti čia: https://kakava.lt/paieska?fragment=parama.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder