Dvejus metus negali saugiai pasiekti namų

(1)

Prieš dvejus metus į naujai pastatytą namą (Irklų g. 1, Klaipėda) socialiai remtiniems žmonėms įsikėlę žmonės, turintys negalią, dar dabar negali saugiai pasiekti savo būsto, nes nėra prie namo vedančių šaligatvių. Savivaldybė sako, kad jau rugsėjį prasidės darbai.

Nėra normalu ir tai, kad vidury miesto ir sveiki žmonės link savo namų turi eiti tiesiog pieva.

„Padėkite mums, jau nežinome, ką daryti. Miestas seniai žino problemą, vis žada, bet nieko nedaro“, - sakė neįgali klaipėdietė Danutė, gyvenanti kartu su taip pat neįgaliu vyru.

Anot jos, name, kur net 9 butai yra specialiai pritaikyti gyventi žmonėms, turintiems judėjimo negalią, gyvena tikrai ne vienas kaimynas, kuris juda vežimėlyje. Taip pat yra ir regėjimo negalią turinčių žmonių.

"Gerai, kas turi automobilius.

Mes esame priversti važiuoti važiuojamąja dalimi, reikia juk pasiekti parduotuvę, vaistinę.

Kartą vos automobilis nenutrenkė ir policija jau įspėjo, kad gali skirti baudą", - savo kasdienybės vargus pasakojo Danutė.

Tvarkys pirmiausia

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius pavaduotojas Andrius Dobranskis Danutei ir kitiems namo gyventojams turi gerų žinių.

„Jau parinktas darbų rangovas - įmonė “Kavesta„, darbai turi prasidėti po savaitės ar dviejų“, - „Vakarų ekspresui“ sakė A. Dobranskis. Anot jo, šalia namo bus įrengta ir autobusų sustojimo aikštelė, taip pat bus įrengti šaligatviai į šalia esančius Karlskronos ir Irklų gatvės daugiabučius.

„Įgyvendiname didelį projektą, kurio metu mieste bus sutvarkyta 10 autobusų stotelių įvažų, tačiau pirmiausia bus sutvarkyta ši vieta“, - sako A. Dobranskis.

Tačiau Danutė sako, kad ne vien šaligatvius buvo pamiršta įrengti. Prie socialinio būsto, kur gyvena nemažai vaikų, nėra ir vaikų žaidimo aikštelės.

Tame pačiame name gyvenanti Inga augina du autizmo spektro sutrikimus turinčius mažamečius vaikus. Ji sako, kad dar Savivaldybės prašė, kad arčiau namo būtų įrengta ir pėsčių perėja, kuri tris kartus sutrumpintų kelionę į kitoje gatvės pusėje esančią mokyklą. Tačiau suprato, kad toks sprendimas sunkai įgyvendinamas. O išgirdusi gerą naujieną apie pagaliau numatomus sutvarkyti šaligatvius, moteris labai džiaugėsi.

„Bent vaikai dabar į mokyklą galės švariais batukais nueiti“, - sakė Inga.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder