Dvi geros naujienos dėl Klaipėdos policijos komisariato

(2)

VĮ „Turto bankas“ jau šį mėnesį turėtų paskelbti daugiaaukštės automobilių stovėjimo aikštelės prie Klaipėdos apskrities VPK pastato (Kauno g. 6) statybos darbų rangos konkurso nugalėtoją. Aikštelei bus panaudoti ir 2,2 milijono eurų, kuriuos sumokės ketvirtadienį aukcione valstybinę poilsinę Palangoje įsigijęs pirkėjas.

Apie 600 Klaipėdos apskrities VPK pareigūnų ir valstybės tarnautojų naujos aikštelės laukia nuo įkurtuvių 2015 metais.

Dar labiau aikštelės laukia kaimyninių daugiabučių gyventojai, kurių kiemuose automobilius stato į komisariatą atvykstantys žmonės.

Planuojama, kad Klaipėdos apskrities VPK pastato kieme bus įrengta keturių aukštų su komisariato pastatu susieta, įrengiant įėjimus į pastatą iš kiekvieno aikštelės aukšto, automobilių saugykla darbuotojų automobiliams.

Viso numatytos 205 vietos automobiliams: po pastatu projektuojamos 36 vietos, pirmame, antrame ir trečiame aukštuose – po 42 vietas, ketvirtame – 43.

Kiekviename aukšte projektuojama po 3 vietas pritaikytas elektromobiliams, iš viso – 15 vietų, pirmame aukšte numatytos 8 vietos skirtos žmonėms su negalia. Taip pat suprojektuota 20 vietų dviračiams ir motociklams.

Bendras automobilių aikštelės plotas: 5 237 kv. m. Tikimasi, kad aikštelę pavyks pastatyti už maždaug 6 milijonus eurų.

„Turto banko“ Komunikacijos skyriaus vadovas Karolis Vaitkevičius „Vakarų ekspresui“ sakė, kad yra gauti statybos įmonių pasiūlymai statyti aikštelę.

„Jau šį mėnesį turėtų būti paskelbtas rangos darbų konkurso nugalėtojas“, - sako K. Vaitkevičius.

Reikia tikėtis, kad šį kartą konkurso neištiks toks pats likimas, kaip praėjusiais metais, kai jį teko nutraukti.

Juo labiau, kad „Turto bankas“ kaip tik šioms statyboms gaus tikslinių lėšų.

Bankas ketvirtadienį sėkmingai pardavė beveik 2 000 kv. m. ploto poilsio namus. Pradinė kaina aukcione siekė 2 168 000 eurų, už tokią kainą objektas ir parduotas.

Gautos lėšos ir bus investuojamos į policijos komisariato statybą.

Parduotam poilsio pastatui priklauso 35 arų žemės sklypas patrauklioje Palangos vietoje, Žvejų g. 15. Atstumas iki Palangos centro – apie 1,5 km, iki jūros – apie 600 m.

„Stebima gerą tendenciją – institucijos atsisako jų veiklai nebūdingų patalpų, poilsio namų. Tokius pastatus pertvarkyti, juos pritaikyti kitoms valstybėms reikmėms finansiškai nepasimoka.

Dėl to, kad yra patraukliose kurortų vietose, tokį turtą verta parduoti, o už gautas lėšas įrengti tikrai reikalingus pastatus valstybei – ar tai būtų vaikų ligoninė, ar policijos komisariatas, kaip šiuo atveju“, – sako Turto banko generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius.

Parduota poilsinė anksčiau priklausė Miškų urėdijai, pastatas iki pardavimo buvo išnuomotas.

„Tai išskirtinis objektas pajūryje. Aukcionas sąmoningai skelbtas po vasaros sezono, kad nuomininkas galėtų baigti suplanuotas veiklas ir dėl jų tęstinumo jau derėtųsi su naujais statinio šeimininkais“, – aiškina Turto banko Pardavimų departamento direktorė Guoda Gurauskaitė.

Turto bankas centralizuotai valdo valstybės turtą, renovuoja senus pastatus, o valstybei nereikalingą turtą parduoda elektroniniuose aukcionuose. Lėšos, gautos pardavus turtą, investuojamos į statinių modernizaciją, dalis keliauja į valstybės biudžetą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder