SPĖJA. Šviežiai prie labai judrios sankryžos pastatytas kelio ženklas „Pėstieji“ skirtas dviratininkams ir įspėja apie kelyje galinčius pasitaikyti pėsčiuosius. Dariaus ČIUŽAUSKO nuotr.

Dviratininkus įspėja saugoti pėsčiuosius

(5)

Po savaitgalio Klaipėdoje atsirado dar vienas kelio ženklas. Jis tiesiog šaligatvio viduryje „išdygo“ prie vienos iš judriausių miesto sankryžų ir yra skirtas pėsčiųjų saugumui.

Įspėjamasis kelio ženklas „Pėstieji“ pastatytas visai šalia Taikos prospekto ir Kauno gatvės sankryžos.

Ženklas specialiai skirtas dviratininkams, nes visai šalia yra dviračių takas. Juo visi minantys pedalus įspėjami apie galimą pavojų ir būtinumą imtis atitinkamų atsargumo priemonių, nes taku skersai arba išilgai vaikšto pėstieji.

„Vakarų ekspresas“ ne kartą rašė ne tik apie konfliktines situacijas šioje dviračių tako atkarpoje, bet ir avarijomis bei skaudžiais sužalojimais jame pasibaigusius dviratininkų ir pėsčiųjų susidūrimus.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Transporto skyriaus vedėjo Rimanto Mockaus, šioje vietoje dviračių srautas yra didelis.

"Kadangi dviračių srautas šioje dviračių tako atkarpoje yra didelis ir dažnai dviratininkai važiuoja dideliu greičiu, buvo įrengtas kelio ženklas.

Taip pat šioje atkarpoje dviračių gatvę kerta daug pėsčiųjų. Kadangi pėstieji turi praleisti dviratininkus, važiuojančius dviračių taku, tai šis ženklas buvo įrengtas atkreipti dviratininkų dėmesį", - patikino R. Mockus.

Jo teigimu, vieta kelio ženklui pasirinkta tinkama, kad netrukdytų dviratininkams ir pėstiesiems eiti šaligatviu.

Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus viršininkas Mindaugas Džermeika „Vakarų ekspresą“ patikino, kad Savivaldybė šio kelio ženklo su policija nederino. Eismo saugumo komisijoje šis klausimas nesvarstytas.

M. Džermeika patvirtino, kad šioje vietoje yra labai dideli pėsčiųjų ir dviratininkų srautai, kurie susikerta, todėl įvairios konfliktinės situacijos yra tiesiog neišvengiamos ir jų netrūksta.

Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus viršininkas primena, kad dviračių take pirmenybę turi dviratininkai ir pėstieji privalo jiems užleisti kelią.

"Pagal taisykles, pėstieji dviračių takais vaikščioti negali. O jei juos kerta, turi įsitikinti, jog nėra dviratininkų ir taką galima pereiti saugiai.

Jei įvyksta avarija, kurioje dviratininkas susiduria su pėsčiuoju, visada aiškinamės, ar pėsčiasis ėjo dviračių taku.

Jei ėjo ir tai patvirtina liudytojai ar kiti įrodymai, dėl eismo įvykio dviratininkas nėra kaltas", - sakė Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus viršininkas M. Džermeika.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder