Galingiausia jėga pokyčiams – bendruomenė, kuriai rūpi (114)

Šių vertybių vedama, Seimo narė klaipėdietė Ligita Girskienė praėjusių metų rudenį inicijavo kampaniją ŽMOGUS – ŽMOGUI, kurios metu gyventojai buvo kviečiami teikti pasiūlymus miestui, dalintis idėjomis, pranešti apie juos kamuojančias problemas bei diskutuoti apie miesto ateitį, strategiją ir viziją. „Ištikimai siekiu savo pagrindinio tikslo, kad žmonių renkami politikai nuoširdžiai ir sąžiningai dirbtų žmonėms, o Klaipėda būtų miestas vertas įsimylėti!”

Miestas planuojamas kabinetuose

„Pastebėjau, kad pas mus mieste viskas planuojama tarsi iš paukščio skrydžio.

Valdininkai, priimdami sprendimus gyventojams svarbiais klausimais, net neatvyksta į vietą pažiūrėti, ar pavyks kabinetinį sprendimą įgyvendinti realiai gyvenamojoje aplinkoje”, – teigia L. Girskienė.

Turime istorinę progą išsivaduoti iš 30 metų Klaipėdą raizgiusio voratinklio. Išnaudokime ją.”

Klaipėdiečiai nori būti girdimi

Kompanija ŽMOGUS – ŽMOGUI buvo puikus pavyzdys, kad klaipėdiečiai nori būti girdimi: vos per 50 dienų buvo gauta beveik 1000 gyventojų elektroninių laiškų ir žinučių.

„Žmonės buvo itin aktyvūs, rašė tiek apie kasdienes juos varginančias problemas gyvenamojoje aplinkoje ir mieste, tiek drąsiai dalinosi mintimis apie Klaipėdos ateitį, vizijos ir strategijos trūkumą.

Galiu pasidžiaugti, kad ši iniciatyva tapo didžiule paskata neabejingiems Klaipėdai žmonėms ir visuomenininkams prisijungti prie mano, kaip kandidatės į Klaipėdos miesto mero poziciją, komandos”, – komentuoja L. Girskienė.

Valdžia turi tarnauti žmonėms

„Programa žmonėms” – taip savo rinkimų programą pristato L. Girskienė internetiniame puslapyje www.zmoguszmogui.lt

„Kažkas ruošia planus Klaipėdai, kažkas žada naują amžių, tačiau Klaipėda be žmonių yra niekas. Todėl mano tikslai ir darbai yra orientuoti visų pirma į žmones, į jų gerovės kūrimą”, – komentuoja L. Girskienė. Ir tikrai, programa pateikta itin aiškiai, paprastai ir žmogiškai.

Išskirtos keturios pagrindinės sritys: Miestas – žmogui, Ateitis – žmogui, Pagalba – žmogui ir Valdžia – žmogui. Kiekvienoje srityje yra detalizuotos kryptys ir konkretizuoti svarbiausi darbai. „Kalbėdama apie planus tapus miesto vadove, galėčiau įvardinti tris pagrindines veiklos kryptis.

Viena jų – senos ir ilgai nespręstos problemos. Kita – projektų, susijusių su miesto vystymu ir plėtra, savalaikis, efektyvus įgyvendinimas. Ir galiausiai – aiški, išdiskutuota miesto vystymo vizija ir strategija bei tvari, į miesto bendruomenės poreikius orientuota, miesto plėtra”, – patikslina L. Girskienė

Žmonės, pasiryžę dirbti žmonėms

„Vienas iš mano, kaip kandidatės į mero postą, tikslų buvo stipri, kompetentinga ir bendrų vertybių vienijama komanda. Mano komandoje nėra turtingų oligarchų, postų ištroškusių ir karjeros per pažintis ar įtakingus asmenis siekiančių, kabinetuose dešimtmečius užsisėdėjusių žmonių. Mano komanda – tai įvairių sričių specialistai, turintys realią darbinę patirtį. Tai Klaipėdą mylintys ir jai ištikimi žmonės”, – taip L. Girskienė pristato Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos komandą.

Panagrinėjus sąrašą detaliau, iš karto dėmesį atkreipia kandidatų patirties, amžiaus ir atstovaujamų sričių įvairovė, kuri apima visas socialines sritis. Sąrašo viršuje – Algimantas Šniepis, inžinierius, ekonomistas, turintis itin didelę vadovaujamojo darbo patirtį privačiame sektoriuje ir tarptautinių projektų įgyvendinimo srityje. Kaip teigia pats A. Šniepis, jo pagrindinis tikslas – peržiūrėti ir optimizuoti valdžios institucijų darbą.

šniepis

 

Algimantas Šniepis

Klaipėdoje gyventojų mažėja, o valdininkų skaičius auga. Ar tikrai mums reikia tokio didelio valdžios aparato, kurį turi išlaikyti gyventojai?”

Antrasis sąraše – Jurandas Altuchovas, kineziterapijos klinikos savininkas, diplomuotas kineziterapeutas, daugiau nei 20 metų teikiantis reabilitacijos ir sveikatinimo paslaugas žmonėms. J. Altuchovas neabejingas visuomenės sveikatos temoms, yra Sveikatos ir Neįgaliųjų reikalų tarybų narys prie Klaipėdos miesto savivaldybės.

jurandas

Jurandas Altuchovas

Gyventojų sveikata – didžiausias turtas. Privalome kurti saugią ir sveiką gyvenamąją aplinką”

Trečiasis sąraše – Raimondas Tamošauskas, „užkietėjęs” darbuotojų teisių gynėjas. Jo patirtyje rikiuojasi gausybė įrašų: šiuo metu Raimondas yra Maistininkų profesinės sąjungos pirmininkas, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro profesinės sąjungos pirmininkas, profsąjungų atstovas Klaipėdos trišalėje taryboje, Darbo ginčų komisijoje prie Klaipėdos valstybinės darbo inspekcijos, Europos profsąjungų konfederacijos kolektyvinių derybų komiteto pakaitinis narys ir Kultūros komiteto prie LR trišalės tarybos narys. 2002-2018 m. buvo „Švyturio” alaus daryklos profesinės sąjungos pirmininkas. 2009 m. konsultavo ir padėjo kurtis Vaistinių darbuotojų profesinei sąjungai.

raimondas

Raimondas Tamošauskas

Kiekvienam klaipėdiečiui privalo būti užtikrintos saugios, sveikos ir orios darbo sąlygos, o teisės ginamos su profesinių sąjungų pagalba”

Toliau rikiuojasi jauni, išsilavinę ir patyrę savo sričių žinovai:

 • Aistė Jermolajeva, kelianti verslumo skatinimo klausimus,
 • Konstantinas Lotiuk – politikos mokslų daktaras, atstovaujantis jaunų šeimų interesams,
 • Eglė Vaupšaitė – sportininkė, plaukikė, vaikų fizinio aktyvumo skatintoja,
 • Dovydas Eiza – vairavimo mokyklos įkūrėjas, siekiantis spręsti eismo problemas mieste,
 • Mantas Macikas – politologas, doktorantas, ypač besidomintis švietimo sistemos kokybe,
 • Lina Papievytė-Krivickienė – KC Žvejų rūmų Bendruomenės namų siela, kultūrinės veiklos specialistė ir Klaipėdos miesto savivaldybės senjorų tarybos narė,
 • Aivaras Kurskis – Klaipėdos istorijos ir paveldo išsaugojimo entuziastas, Klaipėdos miestiečių draugijos valdybos narys,
 • Audrius Stankus – medicinos darbuotojas, įvairių organizacijų savanoris,
 • Klaudija Jagminaitė-Ščukina, teisininkė, Europos parlamentaro B. Ropės padėjėja,
 • Laimonas Balsys – verslininkas, keliantis daugiabučių namų inžinerinių sistemų problemas, domisi miesto inžinerija ir jų modernizavimo sprendimais.

kandidatai1

Džiugu, kad komandoje yra ir itin jaunų žmonių, kurie atstovauja Klaipėdos jaunimui.

Jauniausia sąrašo narė – medicinos mokslų studentė, „Camelia” premijos laureatė Gabrielė Bočkutė. Taip pat prie L. Girskienės komandos prisijungė ir jūrinio sektoriaus atstovas – kapitonas, Lietuvos kapitonų asociacijos narys Romas Karmazinas.

kandidatai2

Norinčiųjų tapti Klaipėdos miesto meru – daug. Kodėl klaipėdiečiai turėtų rinktis Jus?

Žinot, aš valdžios ir postų niekada sąmoningai nesiekiau. Į politiko kelią mane natūraliai atvedė neabejingumas aplinkai, priimamiems sprendimams, kurie paliečia mūsų gyvenimus.

Žmonių, ne įtakingų draugų ar turtingų tėvų valia nuėjau politinio kelio laiptelius nuo žemiausio – seniūnaitės, miesto Tarybos narės iki Lietuvos Respublikos Seimo narės.

Nesigirsiu savo pasiekimais, įgyta patirtimi, turimomis žiniomis ir nuopelnais, kaip įprasta politikams. Nekalbėsiu gudriais žodžiais, kurie sukurtų stipraus, protingo, gerbiamo ir įtakingo politiko įvaizdį. Neraginsiu patikėti, balsuoti ir nesuabejoti.

Politikoje esu jau 10 metų, todėl daugelis klaipėdiečių matė mano kelią, mano sėkmes ir nesėkmes. Turėjo bent keletą progų įvertinti mano darbą. Noriu būti tikra, nepagražinta. Prieš žmones, prieš save.

Pasakysiu trumpai – aš esu žmogus. Žmogus – su ryžtu daryti ir baime nuvilti, su meile kitiems ir kritika sau, su ambicingais tikslais ateičiai ir mažais kasdieniais rūpesčiais šiandien. Esu žmogus, keliaujantis tomis pačiomis miesto gatvėmis, kvėpuojantis tuo pačiu oru, svajojantis apie saugią augti ir auginti, patogią gyventi, perspektyvią dirbti ir jaukią ilsėtis Klaipėdą. Klaipėdą, kurios nesinori palikti ir į kurią gera sugrįžti.

Politinė reklama apmokėta iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos PK sąskaitos. Užsakymo Nr. 307027

Rašyti komentarą

Plain text

 • HTML žymės neleidžiamos.
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder