Teatro aikštė

Gatvės rekonstrukcija Kalėdų nepavogs: gražiausia metų šventė vyks Teatro aikštėje

Dėl kitą savaitę prasidėsiančios Teatro gatvės rekonstrukcijos kilo reali grėsmė tradiciškai Teatro aikštėje vykstantiems šventiniams Kalėdų renginiams. Nors jau ne tik svarstyta apie jų perkėlimą į kitą vietą, bet ir parinktos galimos alternatyvos, Kalėdos niekur neišsikraustys ir jų dvasia iš uostamiesčio širdies neišnyks.

Šį penktadienį (rugsėjo 29 d.) surengtas pasitarimas dėl kalėdinių-naujametinių renginių ciklo Klaipėdoje organizavimo.

Paklaustas ar ne per anksti kalbėti apie Kalėdas, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas "Vakarų ekspresui" sakė, kad nežinia, kiek čia yra anksti, tačiau svarstytas klausimas yra esminis ir net konceptualus.

"Nuo kitos savaitės prasideda Teatro gatvės rekonstrukcija. Tad, klausimas yra esminis. Kur Kalėdos, jų renginiai ir visas šventinis epicentras bus Klaipėdoje?

Kalbėta apie tai, ar pavyktų gatvės rekonstrukciją suderinti su renginiais, kurie aikštėje vyks nuo gruodžio mėnesio pradžios iki kitų metų sausio mėnesio pradžios.

Darbų metų visa Teatro gatvės teritorija, nuo Žvejų gatvės iki Turgaus gatvės, bus aptverta tvora.

Tarėmės ar įmanoma visa tai suderinti, ar jau laikas kalbėti apie kalėdinių renginių epicentro perkėlimą į kitą vietą.

Jau pasiūlytos ir kelios galimos alternatyvos. Viena jų - Atgimimo aikštė", - sakė V. Grubliauskas.

Nuotoliniu būdu vykusiame pasitarime dalyvavo Klaipėdos meras, uostamiesčio Savivaldybės administracijos vadovai ir Teatro gatvę rekonstruosiančios Plungės bendrovės VVARFF atstovai.

Pasak V. Grubliausko, pirmiausia nuspręsta, kad jokiu būdų negalima stabdyti ar kaip kitaip įtakoti miestui labai svarbios gatvės rekonstrukcijos.

"Darbai Teatro gatvėje privalo būti baigti kuo greičiau ir anksčiau. Ir vykti be jokių trukdymų. Tiek dėl nepatogumų verslui, tiek dėl artėjančio kitų metų turizmo sezono", - patikino Klaipėdos meras.

VVARFF atstovai klaipėdiečių ir miesto valdžio nenuliūdino.

"Rangovai užtikrino, jog tai, kas vyks Teatro gatvėje, galima suderinti su tuo, kas vyks Teatro aikštėje.

Į tvoras bus galima atremti kalėdinius namelius. Susidarys gražesnis vaizdas ir bus užstoti gatvės rekonstrukcijos darbai.

Sutarta, kad šventiniams renginiams netrukdys ir pėdsakų nepaliks darbo dienomis važinėjantis darbinis transportas. Ypač tai svarbu savaitgaliais. Net techniką iš gatvės bus galima patraukti į kitą vietą.

Rangovų požiūris yra labai geranoriškas. Jei iki susitikimo pradžios dar vyko diskusija, perkelsime Kalėdas ar ne, tai dabar klausimų nekyla.

Neatsirado Grinčo, kuris iš Teatro aikštės pavogė Kalėdas. Jos vyks įprastoje klaipėdiečiams ir miesto svečiams vietoje.

Aptarėme ir kitų metų sausio 15-osios renginius, kai minėsime Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmetį.

Juk vyks ir prefektūros šturmo inscenizacija. Jokių didelių komplikacijų nekils. Tuo labiau, kad bus sekmadienis", - neslėpė optimizmo V. Grubliauskas.

Susitikimo metu kalbėta ir apie būsimų šventinių renginių koncepcijas. Ne tik Kalėdinių, bet ir tradicinio Šviesų festivalio.

"Privalome nepamiršti kokiu laikmečiu gyvename ir tai, kad visas pasaulis eina į energijos taupymo sprendimus.

Paprašiau, kad "Klaipėdos šventės" kitą savaitę pristatytų koncepciją, kaip šiuos renginius įsivaizduoja.

Kokie bebūtų sprendimai, jie negali atrodyti kaip puota maro metu.

Juk klausimas iškilęs net, sakyčiau, egzistencinis - būti ar nebūti. O jei būti, tai, kaip būti ir kokios šventės turi būti.

Kada pasaulyje viskas temsta, švęsti įprastinėje šviesoje būtų keistoka ir nesuprantama", - neabejojo Klaipėdos meras V. Grubliauskas.

Teatro gatvės rekonstrukcijos darbus planuojama baigti iki kitų metų vasaros.
 

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai
Sidebar placeholder