ATSTUMAS. Tarybai pakeitus skaičiavimo tvarką, oficialus atstumas nuo Turizmo mokyklos iki „Arenos“ prekybos centre įsikūrusios lošimų įstaigos gali sutrumpėti šešis kartus. „Google maps“ nuotr.

Gauti leidimą lošimams bus sunkiau

Klaipėdos savivaldybė planuoja pakeisti tvarką, pagal kurią suteikiami leidimai steigti lošimo įstaigas. Ji turėtų tapti aiškesnė - lošimo vietos negalės būti steigiamos arčiau kaip 100 metrų nuo švietimo ir sveikatos įstaigų bei maldos namų.

„Vakarų ekspresas“ jau rašė, kad pagal šiuo metu galiojančią tvarką nustatytas atstumas taip pat yra 100 metrų. Tačiau jis skaičiuojamas taip, kad, pavyzdžiui, nuo Turizmo mokyklos iki kitoje Taikos pr. pusėje esančio prekybos centro „Arena“ yra net 650 metrų. Nors realus atstumas tiesia linija yra apie 100 metrų.

Klaipėdos savivaldybės Licencijų ir leidimų skyriaus vedėja Jolanta Uptienė „Vakarų ekspresui“ tuomet sakė, kad atstumai skaičiuojami naudojantis „Google maps“ programėle, o maršrutas brėžiamas vadovaujantis Kelių eismo taisyklėmis. Atstumai matuojami įvertinant pėsčiųjų kelią nuo lošimo įstaigos įėjimo iki mokymo įstaigos centrinio įėjimo.

Tačiau dabar siūloma, kad atstumas nuo lošimo vietų iki švietimo, sveikatos įstaigų ir maldos namų būtų matuojamas logiškiau - tiesia linija matuojant nuo pastatų kampų. Tam bus pasitelkta www.regia.lt.

Savivaldybė akcentuoja, kad galimas tokio sprendimo neigiamas poveikis bendrovėms, kurios ketins naujai atidaryti ar steigti lošimų organizavimo veiklą Klaipėdos m. savivaldybės teritorijoje. Tai reiškia, kad mieste bus mažiau vietų, kur galės veikti lošimo įstaigos.

„Praėjusiais metais pasikeitė lošimų įstatymas. Dabar visoms lošimo įstaigoms veikti reikalingas Tarybos leidimas, anksčiau toks leidimas buvo reikalingas tik lošimų namams (kazino)“, - sako J. Uptienė.

Anot jos, pagal naują įstatymą per penkerius metus visos ir šiuo metu veikiančios lošimo įstaigos mieste turės gauti Tarybos leidimus. Šiuo metu uostamiestyje veikia apie 40 tokių įstaigų.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder