Geriausias Lietuvos karatistas jau kūrena šeimos židinį

(1)

Daugkartinis Europos karatė čempionas, geriausias 2020 metų Lietuvos karatistas ir Klaipėdos klubo „Shodan“ treneris Eventas Gužauskas su savo mylimąja Karolina Bučiūte sumainė aukso žiedus. Jiedu sukurti šeimą nusprendė po daugiau nei septynerius metus trukusios gražios draugystės.

Tiek Eventas, tiek jo žmona yra kilę iš Naujosios Akmenės, tačiau abu gyvenimo miestu pasirinko Klaipėdą.

„Karolina kurį laiką gyveno Vilniuje, tačiau atvyko į Klaipėdą ir taip pat kaip ir aš įsimylėjo šį miestą“, - „Savaitės ekspresui“ sakė E. Gužauskas.

Sutuoktuvių ceremonija vyko Kretingos rajone esančioje Tūbausių Šv. apaštalo Andriejaus parapijoje, o iškilminga vakarienė Kartenoje, Vyšnių dvare.

„Šventę organizavo vestuvių planuotoja. Dalyvavo 60 kviestinių svečių - draugai, karatė šeimos nariai, giminės ir artimieji. Buvo jauki šventė“, - pasakojo E. Gužauskas.

 

Pasipiršo netikėtai

Eventas Karolinai pasipiršo kiek netikėtai, kai juodu poilsiaudami Druskininkuose žaidė tenisą.

„Tuomet aš neseniai buvau po skaudžios pilvo traumos, ilgai atlikau reabilitaciją. Jau ruošiausi pasaulio čempionatui... Taigi, bežaisdamas tenisą suklupau, suvaidinau, kad atsinaujino pilvo trauma.

Karolina išsigandusi pribėgo, o aš priklaupiau, išsitraukiau žiedą ir pasipiršau“, - smagią piršlybų akimirką su šypsena veide prisiminė E. Gužauskas.

Jaunieji yra ne tik sportiški, bet ir veiklūs - Klaipėdoje turi nuosavą verslą - vaikiškų prekių parduotuvę.

„Per karantiną parduotuvę kuriam laikui teko uždaryti, tad daugiau koncentravomės į internetinę prekybą. Būtent internetinį verslą pradėjau dar prieš studijas Naujojoje Akmenėje.

Kai išėjau iš tėvų namų ir persikėliau gyventi į Klaipėdą, verslą teko suaktyvinti - atidarėme parduotuvę. Po truputį augame, vietoje nestovime“, - sakė E. Gužauskas.

Lentynoje - apstu laurų

Be to, Eventas dar ugdo ir jaunąją karatistų kartą, kuriai ne žodžiais, o darbais rodo deramą pavyzdį - Eventas birželio pabaigoje Sakartvele iškovojo dar vieną Europos čempiono titulą.

„Kai nori - viskas įmanoma. Lieka laiko ir mylimajai. Žmona nėra karatistė, bet mane puikiai supranta ir visuomet palaiko. Kalbant apie mano veiklą, jei laikaisi režimo ir plano, gali nuveikti labai daug.

Esu įsitikinęs, kad prisišaukti sėkmės paukštę gali tik nuoširdžiu darbu.

Aš mėgstu posakį: “Ką darai, daryk gerai.„ Šia filosofija ir bandau vadovautis“, - teigė daugkartinis Europos karatė kiokušin čempionas, vadinamosios karatė olimpiados šeštos vietos laimėtojas E. Gužauskas.

Jo trofėjų lentynose - per pusšimtis įvairių įspūdingo dydžio ir grožio taurių, tačiau Eventas akcentuoja, kad tobulėti padeda ne tik pergalės, bet ir pralaimėjimai.

„Visada norisi būti geriausiam, bet nereikia bijoti ir pralaimėjimų. Po jų susimąstai, ką galėjai padaryti kitaip, bandai išanalizuoti visas smulkmenas ir klaidų daugiau nebekartoti. Tai taip pat padeda tobulėti“, - įsitikinęs jis.

Tiesa, pastaruoju metu E. Gužausko karjeroje pralaimėjimų labai mažai. Jis vienas iš tų sportininkų, kuris griežtai laikosi treniruočių režimo, sporto salėje stengiasi atidirbti daugiau nei šimtu procentų, kad per varžybas ramia sąžine sau galėtų pasakyti: „Kovojau iš paskutiniųjų, atidaviau visą save.“

Tarp įkvėpėjų - ir Linas Kleiza

E. Gužauskas nuo vaikystės labai domėjosi krepšiniu. Tarp jo įkvėpėjų buvo Lietuvos rinktinės žaidėjas, ragavęs ir NBA duonos, Linas Kleiza.

„Jis krepšinio aikštelėje niekada nenuleisdavo rankų, jei ir nesisekdavo. Mane žavi būtent Lino Kleizos kovotojo charakteris ir lyderio savybės. Gaila, kad labai anksti baigėsi jo krepšininko karjera“, - kalbėjo tituluotas karatistas.

Bet Eventą sportuoti labiausiai motyvavo pirmasis jo karatė mokytojas iš Naujosios Akmenės Vladimiras Silvaška ir dabartinis itin tituluotas karatė treneris, „Shodan“ klubo prezidentas Lukas Kubilius.

Abu karatė mokytojai buvo ir jo svarbaus gyvenimo įvykio - vestuvių - dalyviai.

„Dabar treniruodamas jaunąją karatistų kartą stengiuosi būti kuo panašesnis į šiuos savo karatė mokytojus. Bandau surasti tarpinį variantą, kuris būtų savitas man. Manau, kad esu gana griežtas treneris, bet stengiuosi būti teisingas. Aš esu toks, kad negaliu nekreipti dėmesio, jei kas nesilaiko taisyklių, režimo ir panašiai.

Kiti sako: “Ai, nekreipk dėmesio, tas vaikas yra padūkęs, pats nusiramins, ir tiek.„ Man nekreipti dėmesio nepavyksta. Aš esu toks, kad turi būti tvarka, turi visi klausyti ir stengtis treniruotėse atiduoti visas savo jėgas“, - sakė E. Gužauskas.

25 metų profesionalus atletas karatė sportu jau užsiima gerokai daugiau nei pusę savo gyvenimo - net 18 metų. Per tą laiką treniruotėse yra išlieta išties daug prakaito, apkeliauta beveik visa Europa, aplankyta ir egzotinių šalių, pabūta ir Tekančios Saulės šalyje Japonijoje, ir Kazachstane, teko stovyklauti ir Prancūzijos kalnuose.

„Atsiminimų ir įspūdžių - begalybė. Kiek per tą laiką sutikta gerų žmonių, kiek patirta džiaugsmo ir kitų nepamirštamų emocijų...

Karatė sporto šaka mane patį pakeitė kaip žmogų, kaip asmenybę, išugdė tikslų ir svajonių siekimo jausmą“, - akcentuoja Eventas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder