„Gerumo žvaigždė“ įteikta klaipėdiečiui Sauliui Liekiui

Aukščiausiu apdovanojimu, skiriamu asmenims, ypač pasižymėjusiems socialinės apsaugos ir darbo srityje, šiais metais įvertintas Klaipėdos psichikos sveikatos centro socialinis darbuotojas Saulius Liekis. Socialinės apsaugos ir darbo ministrė klaipėdiečiui įteikė "Gerumo žvaigždę".

Rugsėjo 27-ąją Lietuvoje minėta socialinių darbuotojų dieną.

Jos proga socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė įteikė "Gerumo žvaigždę" ir 14 padėkų įvairiose šalies Savivaldybėse dirbantiems socialiniams darbuotojams.

Pasižymėjimu ženklu "Gerumo žvaigždė", kuris yra aukščiausias ministro apdovanojimas, skiriamas asmenims, ypač pasižymėjusiems socialinės apsaugos ir darbo srityje, įvertintas klaipėdietis Saulius Liekis, VšĮ Klaipėdos psichikos sveikatos centro socialinis darbuotojas.

Ministrės teigimu, S. Liekis pasižymi išskirtiniu iniciatyvumu ir principingumu, atstovaujant socialinių darbuotojų interesus.

Jo vadovaujama Klaipėdos krašto socialinių darbuotojų asociacija – viena stipriausių Lietuvoje, o narių skaičius nuolat auga.

Su kolegomis S. Liekis nuolat dalinasi socialinio darbo aktualijomis, yra ne vienos pilietinės socialinių darbuotojų akcijos iniciatorius.

"Šiandien buvo tikrai jaudinanti akimirka  ir mąsčiau ką pasakyti kolegoms, kaip niekad balsas drebėjo, kuo toliau turbūt tampu jautresnis.

Dar karta AČIŪ visiems už palaikymą, sveikinimus, kritiką.

Labai svarbu gyvenime turėti mylimą darbą.

Tai aukščiausias profesinis įvertinimas", - patiko "Gerumo žvaigždę" gavęs S. Liekis.

"Dėkoju jums už kilnų ir atsakingą darbą, kurį kasdien uoliai dirbate, pasirūpindami ir mažiausiu, ir vyriausiu Lietuvos žmogumi.

Jūs tyliai kuriate reikšmingus pokyčius ir padedate žmonėms keisti jų gyvenimus ištiesdami profesionalios pagalbos ranką pažeidžiamiausiems, tapdami artimiausiais vienišiems.

Ieškote sprendimų ir padedate įveikti sunkiai sprendžiamas problemas, neprarandate jautrumo, kantrybės ir ryžto", – įteikdama "Gerumo žvaigždę" ir padėkas sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė M. Navickienė.

Ministrė M. Navickienė padėkojo ir už susitelkimą per COVID-19 pandemiją, profesionalumą bei geranoriškumą šalį užklupus ekonominiams sunkumams

"Jūs esate pavyzdys, kaip drauge kurti vieningą bendruomenę, telkti bendraminčius ir bendražygius pastebint esantį šalia: vaiką, senolį ar tą, kuris palaužtas sunkumų", - teigė M. Mavickienė.

Socialinis darbuotojas – viena jauniausių profesijų Lietuvoje.

Socialiniai darbuotojai Lietuvoje pradėti rengti nuo 1991 metų, tačiau tik 2008 metais buvo apibrėžtos Socialinio darbo studijų krypties reglamente reikalingos kvalifikacijos bei kompetencijos.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos turimais duomenimis, šalyje dirba daugiau kaip 14 tūkst. socialinių paslaugų srities darbuotojų, iš jų apie 5 tūkst. – socialiniai darbuotojai.

Beveik 3 tūkst. jų dirba savivaldybių biudžetinėse įstaigose.
 

Sidebar placeholder